Polska spółka Nestmedic z pomocą medyczną dla Ukrainy
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Polska spółka Nestmedic z pomocą medyczną dla Ukrainy
Polska spółka medyczna Nestmedic wspiera Ukrainę, przekazując sprzęt medyczny dla kobiet w ciąży. Spółka notowana na New Connect podpisała umowę z ukraińskim szpitalem na pomoc humanitarną i przekazała urządzenia do przeprowadzenia zdalnego KTG oraz zapewniła stały dostęp do platformy telemedycznej. Sprzęt umożliwia rejestrowanie zapisów KTG w dowolnym miejscu i czasie w warunkach domowych. Jest szczególnie użyteczny w przypadkach, gdy kobieta nie ma możliwości skorzystania ze stacjonarnej pomocy medycznej.
Spółka Nestmedic motywowana względami humanitarnymi wywołanymi trwającą na Ukrainie wojną zdecydowała się podjąć kroki na rzecz ukraińskiej służby zdrowia. Tym samym została podpisana umowa, której przedmiotem są zestawy Pregnabit, umożliwiające kobietom w ciąży samodzielne przeprowadzenie badania kardiotokograficznego, polegającego na równoczesnej rejestracji tętna płodu i skurczów macicy, a także ruchów płodu. Zostały one przekazane na ręce personelu medycznego szpitala w Kijowie.
Firma przekazała pełnowymiarowe pakiety, w skład których wchodzą: zarejestrowany wyrób medyczny Pregnabit (nazywany mobilnym kardiotokografem) wraz z zestawem sond (FHR, TOCO), które umożliwiają wysyłanie danych do platformy za pośrednictwem, której wynik jest odczytywany przez wyspecjalizowany personel położnych. Ponadto każde urządzenie jest wyposażone w pulsoksymetr do pomiaru tętna ciężarnej, dwa pasy z kompletem rzepów i odpowiednią przedłużką, ładowarkę z kablem do ładowania urządzenia,żel, chusteczki dezynfekujące oraz instrukcję i opakowanie do przechowywania. Spółka zapewniła także stały bezpłatny dostęp do platformy telemedycznej, umożliwiającej odczytanie wyników badania.
Wsparcie dla najbardziej narażonych grup
Służba zdrowia na Ukrainie – w związku z trwającą obecnie wojną – zmaga się z wieloma wyzwaniami, jednak szczególnie istotną kwestią jest brak sprzętu medycznego i lekarstw. Wśród najbardziej narażonych grup społecznych znajdują się osoby starsze, przewlekle chore, dzieci oraz kobiety ciężarne, które wymagają nieprzerwanej opieki lekarskiej, a także monitorowania przebiegu ciąży. Pacjentki te niejednokrotnie zmuszone były do przerwania regularności badań.
– Spółka Nestmedic dostrzega potrzebę pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Profesjonalna telemedyczna kardiotokografia ciąży ma pomóc Ukrainkom w monitorowaniu jej przebiegu. W ten sposób wspieramy Ukrainę, dostarczając niezbędny sprzęt medyczny. Jesteśmy świadomi, że pomoc humanitarna jest w tym momencie kluczowa, dlatego przekazaliśmy urządzenia Pregnabit, by ciężarne kobiety mogły czuć się bezpiecznie. Dostęp do telemedycyny jest niezbędny w dzisiejszych czasach, a w sytuacjach kryzysu czy wojny jest to rozwiązanie ratujące życie – mówi Jacek Gnich, prezes Nestmedic.
Technologia w służbie medycyny
Regularne konsultacje lekarskie oraz dostęp do podstawowych badań są zagwarantowane pacjentom, jednak w sytuacji wojny rozwiązania technologiczne ratują życie. Po przeprowadzaniu badania urządzeniem Pregnabit w przypadku nieprawidłowości ciężarna natychmiast otrzymuje informację o konieczności stacjonarnej konsultacji z lekarzem.
Nestmedic stale ulepsza stosowane rozwiązania. W czerwcu tego roku firma oficjalnie uzyskała certyfikat MDR wyrobu medycznego dla swojego najnowszego urządzenia – Pregnabit Pro i platformy Pregnabit Cloud, co pozwala wprowadzać urządzenia na nowe rynki europejskie.

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.