Ekspansja polskiego start-upu Planet Heroes

Planet Heroes to pierwsza na świecie ekologiczna platforma o charakterze crowdfundingowym, która wspiera przedsiębiorstwa oraz swoich użytkowników w działaniach na rzecz ochrony środowiska. W tym roku polski start-up został po raz kolejny oficjalnym koordynatorem globalnego ruchu World Cleanup Day w Polsce i Brazylii. Planet Heroes dynamicznie rozwija swoją działalność, dokonując ekspansji na zagraniczne rynki Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej.
World Cleanup Day to cykliczna impreza realizowana pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych w aż 191 krajach. Ta globalna inicjatywa co roku przyciąga miliony wolontariuszy z całego świata. W 2020 roku, mimo pandemii, w akcję zaangażowało się aż 11 milionów osób. Kolejna edycja Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata odbędzie się 17 września, a oficjalnym partnerem World Cleanup Day w Polsce od lat jest Planet Heroes. W tym roku polski start-up koordynuje również działania w Brazylii, wspierając organizację Limpa Brasil, która – poprzez zintegrowane projekty angażujące społeczeństwo obywatelskie, sektor prywatny i agencje rządowe – stawia sobie za cel wzrost świadomości na temat problemu nielegalnego usuwania odpadów miejskich wśród ludności brazylijskiej.
Ekspansja do Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej
Start-up nie zwalnia – nie tylko inspiruje społeczeństwa do uczestnictwa w akcjach ekologicznych, ale również rozszerza swoją działalność na rynki zagraniczne. Planet Heroes koncentruje się na państwach Ameryki Południowej i już teraz jest w trakcie zakładania spółki w Brazylii, gdzie platforma cieszy się dużą popularnością.
Wieści o start-upie znad Wisły dotarły również w rejony Azji Południowo-Wschodniej, gdzie w czerwcu Planet Heroes rozpoczęło ekspansję do Singapuru w ramach projektu Polskie Mosty Technologiczne.
Herosi nagrodzeni przez ONZ
Premiera Planet Heroes miała miejsce w 2019 roku podczas GEO Week w Australii. Od tego momentu start-up ma już na koncie nie tylko tysiące akcji wspierających planetę, ale również ważne wyróżnienia, w tym m.in. nagrodę za najbardziej innowacyjny zielony start-up przyznaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych podczas Forum w Nairobi oraz wsparcie od Samsung Inkubators. Ich działania cieszą się niesłabnącą popularnością i entuzjazmem nie tylko wśród użytkowników platformy, ale również zagranicznych organizacji, które z chęcią korzystają z oferowanego przez Planet Heroes narzędzia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Planet Heroes (https://planetheroes.pl/about) oraz profilach w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Linkedin).

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.