Ekspansja polskiego start-upu Planet Heroes
Planet Heroes to pierwsza na świecie ekologiczna platforma o charakterze crowdfundingowym, która wspiera przedsiębiorstwa oraz swoich użytkowników w działaniach na rzecz ochrony środowiska. W tym roku polski start-up został po raz kolejny oficjalnym koordynatorem globalnego ruchu World Cleanup Day w Polsce i Brazylii. Planet Heroes dynamicznie rozwija swoją działalność, dokonując ekspansji na zagraniczne rynki Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej.
World Cleanup Day to cykliczna impreza realizowana pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych w aż 191 krajach. Ta globalna inicjatywa co roku przyciąga miliony wolontariuszy z całego świata. W 2020 roku, mimo pandemii, w akcję zaangażowało się aż 11 milionów osób. Kolejna edycja Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata odbędzie się 17 września, a oficjalnym partnerem World Cleanup Day w Polsce od lat jest Planet Heroes. W tym roku polski start-up koordynuje również działania w Brazylii, wspierając organizację Limpa Brasil, która – poprzez zintegrowane projekty angażujące społeczeństwo obywatelskie, sektor prywatny i agencje rządowe – stawia sobie za cel wzrost świadomości na temat problemu nielegalnego usuwania odpadów miejskich wśród ludności brazylijskiej.
Ekspansja do Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej
Start-up nie zwalnia – nie tylko inspiruje społeczeństwa do uczestnictwa w akcjach ekologicznych, ale również rozszerza swoją działalność na rynki zagraniczne. Planet Heroes koncentruje się na państwach Ameryki Południowej i już teraz jest w trakcie zakładania spółki w Brazylii, gdzie platforma cieszy się dużą popularnością.
Wieści o start-upie znad Wisły dotarły również w rejony Azji Południowo-Wschodniej, gdzie w czerwcu Planet Heroes rozpoczęło ekspansję do Singapuru w ramach projektu Polskie Mosty Technologiczne.
Herosi nagrodzeni przez ONZ
Premiera Planet Heroes miała miejsce w 2019 roku podczas GEO Week w Australii. Od tego momentu start-up ma już na koncie nie tylko tysiące akcji wspierających planetę, ale również ważne wyróżnienia, w tym m.in. nagrodę za najbardziej innowacyjny zielony start-up przyznaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych podczas Forum w Nairobi oraz wsparcie od Samsung Inkubators. Ich działania cieszą się niesłabnącą popularnością i entuzjazmem nie tylko wśród użytkowników platformy, ale również zagranicznych organizacji, które z chęcią korzystają z oferowanego przez Planet Heroes narzędzia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Planet Heroes (https://planetheroes.pl/about) oraz profilach w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Linkedin).
Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.