Technologia pomoże psiakom. Bookero udostępnia platformę za darmo
Ksiądz, ezoteryczka czy dźwiękoterapeuta, ale też prawnik, stomatolog albo mechanik samochodowy. Nie ma biznesu opartego na bukowaniu terminów, który nie skorzystałaby na Bookero. Teraz platforma poszerza działalność non-profit i oferuje wsparcie technologiczne schroniskom dla zwierząt. Dzięki Bookero praca w tego typu placówkach będzie mogła zostać usprawniona, a czworonogi zyskają jeszcze lepszą opiekę.
Zarezerwuj spacer z psem online. Dzięki Bookero to będzie możliwe
Platforma, która dostarcza system rezerwacji dostosowany do każdego typu działalności, teraz będzie wykorzystywana przy automatyzacji procesu zapisów wolontariuszy. Chętni pomagać w opiece nad czworonogami będą mogli np. zabukować termin spaceru dzięki Bookero. System może usprawnić też proces selekcji osób chętnych do adopcji. Dzięki automatyzacji tych czynności zarówno pracownicy schroniska, jak i wolontariusze oszczędzą czas, który będą mogli poświęcić zwierzętom.
- Poza wspieraniem biznesów w pozyskiwaniu klientów i optymalizacji pracy, chcemy, by z naszego narzędzia korzystały również schroniska dla zwierząt. To miejsca, które mogą funkcjonować tylko dzięki ludziom o dobrych sercach, a Bookero mam nadzieję dołoży do tego swoją cegiełkę - mówi twórca start-upu, Paweł Nowakowski. Bezpłatny dostęp do Bookero oraz pomoc przy wdrożeniu systemu schroniska mogą uzyskać pod adresem pomagam@bookero.pl.
Bookero: 200 tys. rezerwacji i pomoc dla wolontariuszy
To nie jedyna działalność non-profit, której podjęło się Bookero. W ostatnich miesiącach platforma była wykorzystywana do koordynacji działań wolontariuszy niosących pomoc osobom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie. Współpracę ze start-upem przedłużyło też Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, a zaowocuje ona rezerwacją terminów na porady psychologiczne, prawne oraz dyżury specjalistów: funkcjonariuszy policji, pedagoga czy doradcy zawodowego.
Bookero w ostatnim roku podwoiło liczbę swoich rezerwacji do przeszło 200 tysięcy miesięcznie. Platforma nie pobiera prowizji od transakcji i oferuje elastyczny system rezerwacji, skierowany nie tylko do konkretnych branż, ale do każdego rodzaju biznesu. Za pośrednictwem Bookero można też zarezerwować wizytę w wybranych urzędach.
Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.