Lenergizee: innowacyjne ładowarki do samochodów elektrycznych już w sprzedaży
Lenergizee to nowa polska marka ładowarek prądu zmiennego do aut EV, która oferuje ogromne możliwości. Nawet sześć razy szybsze ładowanie (w porównaniu do standardowej ładowarki podłączonej do gniazdka 230V), ergonomiczny design oraz niezwykła trwałość są tylko nielicznymi atutami linii innowacyjnych produktów, które właśnie rozpoczynają swoją ekspansję na europejskim rynku.
Elektromobilność stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego świata, z jego rosnącymi wyzwaniami. Klimat, zdrowie i bezpieczeństwo wyznaczają główny nurt doświadczanych obecnie zmian, zachodzących w sektorze transportu. Odpowiedzią na ewolucję potrzeb rynku jest nowa polska marka Lenergizee, oferująca innowacyjny sprzęt EVSE, wyróżniający się wysoką jakością wykonania.
Polska jakość i precyzja
Lenergizee to marka rodzimego producenta, który właśnie wkroczył na rynek z zaawansowanymi technologicznie ładowarkami prądu zmiennego AC. Linia produktów Lenergizee charakteryzuje się wyjątkowymi parametrami, które przyspieszają proces ładowania aut oraz ergonomicznym designem.
Lenergizee tworzą inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem i znaczącymi sukcesami na rynkach międzynarodowych. Doskonała znajomość światowych trendów i potrzeba stworzenia produktu, wyróżniającego się na tle sektora elektromobilności, zostały zrealizowane w linii kompaktowych, za to niezwykle mocnych i ultrawytrzymałych ładowarek EV. Są one kompatybilne z większością samochodów elektrycznych, między innymi takich marek, jak BMW, Porsche, Tesla, Toyota, Jaguar, Volkswagen, Volvo czy Lexus. Lenergizee stawia również na realizowanie indywidualnych potrzeb użytkowników.
- To znaczący wyróżnik naszych ładowarek. Położyliśmy ogromny nacisk na potrzeby współczesnego świata. Minimalistyczny design skrywa w sobie jednocześnie ogromną moc, z której korzystać mogą auta wielu marek.- mówi Karolina Sawczuk, Dyrektor E-mobility w Lenergizee. - Postawiliśmy na komfort, bo wiemy, że w obecnej kulturze pośpiechu czas jest drogą walutą. Staraliśmy się możliwie skrócić proces ładowania, aby zadowolić najbardziej wymagających klientów. Praca nad Lenergizee wiele nas nauczyła. – dodaje.
Zmiana punktu widzenia
Jak pokazują badania, ładowarki EV marki Lenergizee zapewniają do sześciu razy szybsze ładowanie niż inne standardowe produkty podłączone do gniazdka 230 V. To zasługa najwyższej jakości komponentów oraz zaawansowanej technologii, która zapewnia komfort codziennego użytkowania. Dzięki nim proces pełnego naładowania auta mimo, że to ładowarki prądu zmiennego, może być stosunkowo szybki. Oczywiście jest to uwarunkowane także możliwościami samochodu, a dokładniej sprawnością konwersji prądu zmiennego na prąd stały, który jest magazynowany w akumulatorze trakcyjnym.
Lenergizee zostały wykonane z niezwykle trwałych materiałów, odpornych na uderzenia (najwyższy stopień IK10) oraz niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, w tym wilgoci i pyłów (IP54), umożliwiając ich montaż w dowolnej przestrzeni. W ofercie producenta dostępne są zarówno tzw. wallboxy do montażu naściennego, jak i modele stojące.
Wszystkie produkty Lenergizee są ergonomiczne. Mają idealnie przemyślane, niewielkie wymiary, aby nie zabierały zbyt wiele miejsca i ułatwiały proces ładowania.
Zrównoważony rozwój
- Działamy z ogromną świadomością potrzeby zmian w pojmowaniu świata. Tworząc linię ładowarek Lenergizee, uwzględniliśmy w nich całą naszą wiedzę dotyczącą wymagań użytkownika, trwałości oraz troski związanej z pogarszającym się stanem środowiska naturalnego. Nadszedł czas, gdy każdy nasz wybór ma ogromne znaczenie. A my te wybory chcemy ułatwiać, inspirując do aktywnego włączania się w zieloną transformację. – mówi Karolina Sawczuk.
Rosnące zainteresowanie autami elektrycznymi skłania ku szybkiej rozbudowie infrastruktury ładowania. Lenergizee to linia produktów dla każdego posiadacza pojazdu zeroemisyjnego, zarówno do użytku publicznego, jak i indywidualnego, które mają szansę zrewolucjonizować międzynarodowe rynki. W ofercie znalazło się łącznie 5 modeli produktów Lenergizee: HOME BASIC, HOME RFID, IOT, CLUE oraz BUSINESS, w każdym modelu 3 różne moce: 7, 4, 11 i 22 kW. Ładowarki występują w 4 podstawowych kolorach wykończenia. Wszystkie urządzenia spełniają restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa. Każdy użytkownik może z pomocą profesjonalnej obsługi klienta dobrać ładowarkę w pełni dopasowaną do indywidualnych potrzeb oraz preferencji.
Więcej informacji na temat marki Lenergizee oraz produktów znajduje się na stronie: https://lenergizee.pl/

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Edukacja
W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.