GreenWay Polska: stacje ładowania samochodów elektrycznych w Elektrowni Powiśle
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Do grona klientów GreenWay Polska dołączyła Elektrownia Powiśle. Zarówno klienci, najemcy, jak i mieszkańcy apartamentów będących częścią kompleksu na warszawskim Powiślu, mogą korzystać z 16 ładowarek samochodów elektrycznych dostarczonych, zainstalowanych i zarządzanych przez GreenWay Polska.
Właściciele Elektrowni Powiśle – nowego wielofunkcyjnego projektu w Warszawie, zdecydowali się na zakup od polskiego lidera usług ładowania samochodów elektrycznych, firmy GreenWay Polska, 16 ładowarek AC o mocy 22 kW każda. Zostały one zainstalowane w różnych miejscach na terenie kompleksu. Dzięki temu zakupowi elektromobilni klienci i najemcy Elektrowni Powiśle będą mogli ładować swoje samochody, bez konieczności poszukiwania stacji ładowania w mieście. Dodatkowo firma GreenWay Polska zainstalowała w Elektrowni Powiśle także własną szybką ładowarkę DC o mocy 50 kW.
– Liczba aut elektrycznych zwiększa się z roku na rok, dlatego sieć punktów ładowania powinna stawać się coraz bardziej dostępna – mówi Rafał Czyżewski, Prezes Zarządu GreenWay Polska. – Równie istotne, jak zapewnianie szybkich ładowarek przy głównych drogach, jest także oferowanie usług ładowania na wolnych stacjach w popularnych miejscach. Cieszy nas to, że inwestorzy tworzący tak niepowtarzalne miejsca, jak Elektrownia Powiśle, zauważyli to, czyniąc swój projekt jeszcze bardziej atrakcyjnym.
Elektrownia Powiśle to wyjątkowa inwestycja zlokalizowana w sercu warszawskiego Powiśla. Na terenie ponad 100-letniej Elektrowni, zrewitalizowano dawne budynki m.in. maszynownię i kotłownię, nadając im nowe funkcje, ale zachowując ich historyczny charakter. W ramach inwestycji powstały też nowe budynki biurowe i mieszkalne, a także liczne alejki i place zewnętrzne, które tworzą w tym miejscu unikatową przestrzeń do zakupów, spotkań i spędzania czasu. Elektrownia Powiśle została wyposażona w 16 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Dziewięć z nich, dzięki specjalnej konfiguracji usługi, w godzinach pracy w dni robocze będzie dostępne jedynie dla najemców biur, będących częścią kompleksu. Poza tymi godzinami stacje będą ogólnodostępne, zapewniając tym samym możliwość korzystania z usługi ładowania wszystkim klientom sieci GreenWay. Pozostałe siedem ładowarek oraz szybka stacja DC, będąca własnością GreenWay, będą ogólnodostępne dla klientów przez cały czas.
O GreenWay Polska:
GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 300 stacji ładowania, z czego w Polsce 220. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.
Oprócz usług ładowania, GreenWay oferuje także profesjonalne usługi w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą ładowania dla innych podmiotów. Oferta obejmuje instalację, konfigurację, utrzymanie i zarządzanie punktami ładowania, również w formie najmu. Firma obsługuje też posiadaczy samochodów elektrycznych korzystających z usług ładowania należących do partnerów GreenWay. Dodatkowo GreenWay oferuje kompleksowe rozwiązania firmom i instytucjom chcącym przekształcać swoją flotę w elektryczną.
Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.
TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.