GreenWay Polska: stacje ładowania samochodów elektrycznych w Elektrowni Powiśle
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Do grona klientów GreenWay Polska dołączyła Elektrownia Powiśle. Zarówno klienci, najemcy, jak i mieszkańcy apartamentów będących częścią kompleksu na warszawskim Powiślu, mogą korzystać z 16 ładowarek samochodów elektrycznych dostarczonych, zainstalowanych i zarządzanych przez GreenWay Polska.
Właściciele Elektrowni Powiśle – nowego wielofunkcyjnego projektu w Warszawie, zdecydowali się na zakup od polskiego lidera usług ładowania samochodów elektrycznych, firmy GreenWay Polska, 16 ładowarek AC o mocy 22 kW każda. Zostały one zainstalowane w różnych miejscach na terenie kompleksu. Dzięki temu zakupowi elektromobilni klienci i najemcy Elektrowni Powiśle będą mogli ładować swoje samochody, bez konieczności poszukiwania stacji ładowania w mieście. Dodatkowo firma GreenWay Polska zainstalowała w Elektrowni Powiśle także własną szybką ładowarkę DC o mocy 50 kW.
– Liczba aut elektrycznych zwiększa się z roku na rok, dlatego sieć punktów ładowania powinna stawać się coraz bardziej dostępna – mówi Rafał Czyżewski, Prezes Zarządu GreenWay Polska. – Równie istotne, jak zapewnianie szybkich ładowarek przy głównych drogach, jest także oferowanie usług ładowania na wolnych stacjach w popularnych miejscach. Cieszy nas to, że inwestorzy tworzący tak niepowtarzalne miejsca, jak Elektrownia Powiśle, zauważyli to, czyniąc swój projekt jeszcze bardziej atrakcyjnym.
Elektrownia Powiśle to wyjątkowa inwestycja zlokalizowana w sercu warszawskiego Powiśla. Na terenie ponad 100-letniej Elektrowni, zrewitalizowano dawne budynki m.in. maszynownię i kotłownię, nadając im nowe funkcje, ale zachowując ich historyczny charakter. W ramach inwestycji powstały też nowe budynki biurowe i mieszkalne, a także liczne alejki i place zewnętrzne, które tworzą w tym miejscu unikatową przestrzeń do zakupów, spotkań i spędzania czasu. Elektrownia Powiśle została wyposażona w 16 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Dziewięć z nich, dzięki specjalnej konfiguracji usługi, w godzinach pracy w dni robocze będzie dostępne jedynie dla najemców biur, będących częścią kompleksu. Poza tymi godzinami stacje będą ogólnodostępne, zapewniając tym samym możliwość korzystania z usługi ładowania wszystkim klientom sieci GreenWay. Pozostałe siedem ładowarek oraz szybka stacja DC, będąca własnością GreenWay, będą ogólnodostępne dla klientów przez cały czas.
O GreenWay Polska:
GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 300 stacji ładowania, z czego w Polsce 220. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.
Oprócz usług ładowania, GreenWay oferuje także profesjonalne usługi w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą ładowania dla innych podmiotów. Oferta obejmuje instalację, konfigurację, utrzymanie i zarządzanie punktami ładowania, również w formie najmu. Firma obsługuje też posiadaczy samochodów elektrycznych korzystających z usług ładowania należących do partnerów GreenWay. Dodatkowo GreenWay oferuje kompleksowe rozwiązania firmom i instytucjom chcącym przekształcać swoją flotę w elektryczną.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.