Komunikaty PR

Damian Online – aplikacja dla pacjentów z nowymi funkcjonalnościami

2023-05-25  |  15:00

Dostępna jest aktualizacja aplikacji dla pacjentów Centrum Medycznego Damiana. Damian Online, dostosowana do systemów operacyjnych Android i iOS, oferuje nowe funkcjonalności, jak łączenie profili pacjentów i wybór wersji językowej.

Aplikacja Damian Online służy przede wszystkim do rezerwowania i odwoływania wizyt u specjalistów. Znajdują się w niej też e-recepty i skierowania wystawione przez lekarzy oraz szczegóły minionych wizyt. Przydatna jest zwłaszcza funkcja pobierania wyników badań w formie PDF oraz przeglądania ich online. Wyniki badań są wprowadzane do aplikacji natychmiast po zakończeniu ich analizy przez laboratorium.

Nową funkcją jest możliwość połączenia swojego profilu pacjenta z innym – z tego udogodnienia korzystają zwłaszcza rodziny. Dzięki temu rozwiązaniu rodzic może w łatwy sposób zarządzać kontem swojego dziecka. Kolejną nowością są powiadomienia PUSH, czyli przypomnienia wysyłane przez aplikację na ekran telefonu. Nowa odsłona Damian Online oferuje trzy wersje językowe: polską, angielską i ukraińską.

- Od dawna mamy wśród naszych pacjentów osoby, dla których pierwszym językiem jest angielski lub ukraiński. To udogodnienie stworzone z myślą o nich – mówi Marek Kubicki, członek zarządu Centrum Medycznego Damiana. – W ostatnim roku przybyło nam zwłaszcza pacjentów ukraińskojęzycznych. Jesteśmy w tej grupie bardzo dobrze kojarzeni, bo od pierwszych dni rosyjskiej agresji na Ukrainę Centrum Medyczne Damiana zaangażowało  się w pomoc jej ofiarom. W Warszawie żyje też duża grupa osób z krajów anglojęzycznych oraz osób, które po prostu lepiej posługują się językiem angielskim niż polskim. We wszystkich naszych placówkach pacjenci mogą również uzyskać pomoc w tych językach. Dodanie wersji językowych do głównego narzędzia zarządzania wizytami i komunikowania się z pacjentami było więc naturalnym krokiem.   

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.