Damian Online – aplikacja dla pacjentów z nowymi funkcjonalnościami
Dostępna jest aktualizacja aplikacji dla pacjentów Centrum Medycznego Damiana. Damian Online, dostosowana do systemów operacyjnych Android i iOS, oferuje nowe funkcjonalności, jak łączenie profili pacjentów i wybór wersji językowej.
Aplikacja Damian Online służy przede wszystkim do rezerwowania i odwoływania wizyt u specjalistów. Znajdują się w niej też e-recepty i skierowania wystawione przez lekarzy oraz szczegóły minionych wizyt. Przydatna jest zwłaszcza funkcja pobierania wyników badań w formie PDF oraz przeglądania ich online. Wyniki badań są wprowadzane do aplikacji natychmiast po zakończeniu ich analizy przez laboratorium.
Nową funkcją jest możliwość połączenia swojego profilu pacjenta z innym – z tego udogodnienia korzystają zwłaszcza rodziny. Dzięki temu rozwiązaniu rodzic może w łatwy sposób zarządzać kontem swojego dziecka. Kolejną nowością są powiadomienia PUSH, czyli przypomnienia wysyłane przez aplikację na ekran telefonu. Nowa odsłona Damian Online oferuje trzy wersje językowe: polską, angielską i ukraińską.
- Od dawna mamy wśród naszych pacjentów osoby, dla których pierwszym językiem jest angielski lub ukraiński. To udogodnienie stworzone z myślą o nich – mówi Marek Kubicki, członek zarządu Centrum Medycznego Damiana. – W ostatnim roku przybyło nam zwłaszcza pacjentów ukraińskojęzycznych. Jesteśmy w tej grupie bardzo dobrze kojarzeni, bo od pierwszych dni rosyjskiej agresji na Ukrainę Centrum Medyczne Damiana zaangażowało się w pomoc jej ofiarom. W Warszawie żyje też duża grupa osób z krajów anglojęzycznych oraz osób, które po prostu lepiej posługują się językiem angielskim niż polskim. We wszystkich naszych placówkach pacjenci mogą również uzyskać pomoc w tych językach. Dodanie wersji językowych do głównego narzędzia zarządzania wizytami i komunikowania się z pacjentami było więc naturalnym krokiem.

Przełom w monitorowaniu cukrzycy – diabetomat jak alkomat

Sztuczna inteligencja i medycyna: jak AI rewolucjonizuje opiekę zdrowotną?

Jak innowacje poprawiają komfort pacjentów
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Start-upy nie narzekają na brak dostępu do finansowania. Równie ważny jest dla nich mentoring i wsparcie ekspertów
Polskie start-upy dobrze sobie radzą na europejskim i globalnym rynku, chętnie kierują swoje rozwiązania do dużych firm i korporacji, a ich domeną jest głównie software – wynika z ostatniego raportu Fundacji StartUp Poland. Jak wskazuje założyciel funduszu EEC Ventures Konrad Sitnik, tym, co warunkuje sukces, jest przede wszystkim determinacja founderów i dobry, skalowalny model biznesowy. – Ostatni element do tej układanki to jest mądry inwestor, który poza pieniędzmi zapewni również mentoring i wsparcie intelektualne – mówi ekspert. Taką rolę chce pełnić Tauron, który ze start-upami ściśle współpracuje już od kilku lat, oferując im autorski program akceleracyjny.
Partner serwisu
Ochrona środowiska
Odchodzenie od węgla następuje zbyt wolno. W tym tempie świat zmierza w kierunku ocieplenia o 3 stopnie

Zużycie energii z węgla nie zmniejsza się wystarczająco szybko – ostrzegają szwedzcy naukowcy. Z ich analizy zobowiązań poszczególnych krajów dotyczących dekarbonizacji wynika, że w tym tempie nie uda się osiągnąć celu porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie ocieplenia klimatu do maksymalnie 2 stopni do końca wieku. Bardziej realny scenariusz to wzrost temperatury o co najmniej 2,5, a nawet o 3 stopnie Celsjusza. W Europie w odchodzeniu od węgla przodują Niemcy, z kolei polska gospodarka wciąż jest i najprawdopodobniej długo jeszcze będzie silnie uzależniona od tego surowca. Globalna optyka wskazuje natomiast, że największy problem z dekarbonizacją będzie miała Azja.
Nauka
Polska spółka pracuje nad testem wykrywającym wcześnie raka trzustki z próbki moczu. Przełomowa technologia wchodzi w zaawansowany etap badań

Polska spółka Urteste jest w trakcie pracy nad testem wykrywającym raka trzustki. Badania kliniczne nad projektem Panuri, bo o nim mowa, mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku. – To technologia innowacyjna, w zasadzie niestosowana przez inne firmy na świecie – mówi prezes zarządu Urteste, Grzegorz Stefański. Jednocześnie zapowiada dalsze prace nad 10 prototypami testów diagnostycznych do badania kolejnych nowotworów. Biotechnologiczna spółka niedawno przeszła z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. Ten obszar działalności cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.
Współpraca

Obsługa konferencji prasowych
Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.