Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-04-20

Samoprzylepna maseczka ochronna na twarz – innowacja od polskiej firmy

Gliwicka firma Etisoft stworzyła innowacyjny model maseczki ochronnej. Jest to kolejny produkt, obok przyłbic w klasie ETISOFT PERSONAL PROTECTION, który wspiera profilaktykę antywirusową i zostanie wyprodukowany na szeroką skalę.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-04-16

Cykl: Zapytaj stomatologa - Korony i mosty zębowe. Wszystko co warto wiedzieć

Utrata zębów lub znacząca degradacja ich korony na skutek schorzeń bądź urazów mechanicznych może spotkać każdego z nas. Z pomocą na szczęście przychodzą nam zabiegi protetyczne, które pozwolą rozwiązać te problemy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-10

Jedynaszansa.pl – rusza kampania edukacyjna dla przyszłych rodziców

Celem akcji jest zachęcenie rodziców do zapoznania się z tym tematem i podjęcia świadomej decyzji o tym, co ma się stać z krwią pępowinową ich dziecka przy porodzie. Kampania ruszyła 4 marca 2020 r.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-27

Pierwsze w Polsce wszczepienie nowatorskiego aktywnego implantu

W Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach prof. Henryk Skarżyński wraz z zespołem przeprowadził, 27 lutego 2020 roku, pierwszą w Polsce operację wszczepienia pionierskiego aktywnego implantu wykorzystującego kostne przewodnictwo dźwięku - BONEBRIDGE BCI 602.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-25

Raport PMR i UFG: 30 robotów da Vinci w 2023 r.

Z szacunków opartych na wynikach badania przeprowadzonego specjalnie na potrzeby raportu PMR i Upper Finance Group wynika, że w kraju wielkości Polski powinno być około 40-50 robotów Da Vinci.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-21

Głos pacjentów jeszcze silniej zabrzmi przy PTChO

Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej (PTChO) wraz z Konsultantem krajowym ds. chirurgii onkologicznej powołało Grupę Doradczą Pacjentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-06

SkinConsult AI by Vichy – algorytm diagnozujący oznaki starzenia się skóry

Łącząc 15 lat doświadczenia w zakresie badań nad starzeniem się skóry z zastosowaniem technologii sztucznej inteligencji oraz rzeczywistości rozszerzonej Laboratoria Vichy opracowały Skin Consult AI, aby pomóc kobietom zrozumieć proces starzenia się skóry.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-06

Vitapedia – encyklopedia zdrowia już dostępna

Vitapedia.pl to baza informacji o zdrowiu, którą przygotowują specjaliści we współpracy z czytelnikami.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2020-01-17

AstraZeneca i Uniwersytet Warszawski razem poszukają nowych metod leczenia

AstraZeneca Pharma Poland i Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego podpisały umowę o współpracy. Studenci i naukowcy UW uzyskają szerszy dostęp do ekspertów posiadających unikatową praktykę biznesową i wiedzę o sektorze innowacji farmaceutycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-12-17

Profesor Miłosz Jaguszewski odebrał nagrodę Prezesów PTK

W Warszawie wręczono prestiżową nagrodę Prezesów PTK. Laureatem został dr hab. n. med. Miłosz Jaguszewski, profesor nazdwyczajny z Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
czytaj więcej