Oto Emma Twin – awatar od Dassault Systèmes
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes zaprezentowała awatara Emma Twin, zaprojektowanego, by pokazać jaką rolę odgrywają wirtualne bliźniaki w opiece zdrowotnej i rozwoju innowacji kształtujących przyszłość medycyny.
W ramach kampanii w mediach społecznościowych, Emma Twin będzie opowiadać o tym, jak wirtualny bliźniak jej ciała – stworzony na podstawie anonimowych danych zdrowotnych – będzie poddawany nieskończonej liczbie testów po to, by lekarze i badacze mogli lepiej zrozumieć choroby oraz skutki nowych i ulepszanych metod leczenia.
Za pośrednictwem postów w mediach społecznościowych, Emma będzie dokumentować swój udział w trwających badaniach i innowacjach medycznych. Te obejmować będą:
- badania kliniczne z wykorzystaniem rozwiązań Medidata
- reakcje serca na procedury w ramach projektu Living Heart
- testy przeszczepów rogówki CorNeat Vision
- badania nad epilepsją i chorobą Alzheimera w ramach projektu Living Brain
- korzystanie z urządzenia do podawania i monitorowania działania leków IASO
- optymalizację domu pod kątem potrzeb osób starszych
Ponadto awatar Emma pozwoli także na rozwój projektów dotyczących: przenośnego mikroskopu DAMAE Medical do wykrywania raka skóry, rozwiązania do monitorowania ciśnienia krwi Dynocardia, monitorowania pracy serca FEops; spersonalizowanych implantów twarzy LUCID Implants oraz symulacji radioterapii VORTHEx.
- Z pomocą Emmy Twin będziemy opowiadać o wpływie wirtualnych bliźniaków na opiekę zdrowotną w angażujący i istotny sposób - powiedziała Victoire de Margerie, wiceprezes ds. kapitału korporacyjnego, marketingu i komunikacji w Dassault Systèmes. - Nasze wirtualne bliźniaki zostały już wykorzystane do szybkiego opracowania szczepionek przeciwko COVID-19, optymalizacji procedur chirurgicznych i umożliwienia pacjentom lepszego zrozumienia dostępnych opcji leczenia. Wykorzystując naszą pionierską technologię chcemy zwrócić uwagę na główne wyzwania związane z opieką zdrowotną i pokazać, w jaki sposób wirtualne środowisko usprawnia działania w prawdziwym życiu.
Od 40 lat wirtualne bliźniaki Dassault Systèmes – dynamiczne modele 3D zasilane danymi, które replikują rzeczywistość z naukową dokładnością i są wykorzystywane do wirtualnego testowania i poprawy wydajności – funkcjonują jako katalizator zrównoważonych innowacji, poprawiając jakość życia konsumentów, obywateli i pacjentów.
Wirtualne bliźniaki przyspieszają prace nad rozwiązaniami odpowiadającymi na potrzebę bardziej precyzyjnej i opartej o profilaktykę opieki zdrowotnej. Tym samym umożliwiają testowanie terapii i leczenie ludzkiego ciała tak precyzyjnie, bezpiecznie i skutecznie, jak ma to miejsce w innych branżach - w kontekście testowania samochodów, budynków czy samolotów.
Emma Twin to kolejna odsłona inicjatywy Dassault Systèmes pod nazwą „The Only Progress is Human”, która poświęcona jest opiece zdrowotnej i doświadczeniu pacjenta. W 2020 roku firma zapoczątkowała tę inicjatywę, aby zwiększyć świadomość wyzwań społecznych i środowiskowych.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.