Oto Emma Twin – awatar od Dassault Systèmes
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes zaprezentowała awatara Emma Twin, zaprojektowanego, by pokazać jaką rolę odgrywają wirtualne bliźniaki w opiece zdrowotnej i rozwoju innowacji kształtujących przyszłość medycyny.
W ramach kampanii w mediach społecznościowych, Emma Twin będzie opowiadać o tym, jak wirtualny bliźniak jej ciała – stworzony na podstawie anonimowych danych zdrowotnych – będzie poddawany nieskończonej liczbie testów po to, by lekarze i badacze mogli lepiej zrozumieć choroby oraz skutki nowych i ulepszanych metod leczenia.
Za pośrednictwem postów w mediach społecznościowych, Emma będzie dokumentować swój udział w trwających badaniach i innowacjach medycznych. Te obejmować będą:
- badania kliniczne z wykorzystaniem rozwiązań Medidata
- reakcje serca na procedury w ramach projektu Living Heart
- testy przeszczepów rogówki CorNeat Vision
- badania nad epilepsją i chorobą Alzheimera w ramach projektu Living Brain
- korzystanie z urządzenia do podawania i monitorowania działania leków IASO
- optymalizację domu pod kątem potrzeb osób starszych
Ponadto awatar Emma pozwoli także na rozwój projektów dotyczących: przenośnego mikroskopu DAMAE Medical do wykrywania raka skóry, rozwiązania do monitorowania ciśnienia krwi Dynocardia, monitorowania pracy serca FEops; spersonalizowanych implantów twarzy LUCID Implants oraz symulacji radioterapii VORTHEx.
- Z pomocą Emmy Twin będziemy opowiadać o wpływie wirtualnych bliźniaków na opiekę zdrowotną w angażujący i istotny sposób - powiedziała Victoire de Margerie, wiceprezes ds. kapitału korporacyjnego, marketingu i komunikacji w Dassault Systèmes. - Nasze wirtualne bliźniaki zostały już wykorzystane do szybkiego opracowania szczepionek przeciwko COVID-19, optymalizacji procedur chirurgicznych i umożliwienia pacjentom lepszego zrozumienia dostępnych opcji leczenia. Wykorzystując naszą pionierską technologię chcemy zwrócić uwagę na główne wyzwania związane z opieką zdrowotną i pokazać, w jaki sposób wirtualne środowisko usprawnia działania w prawdziwym życiu.
Od 40 lat wirtualne bliźniaki Dassault Systèmes – dynamiczne modele 3D zasilane danymi, które replikują rzeczywistość z naukową dokładnością i są wykorzystywane do wirtualnego testowania i poprawy wydajności – funkcjonują jako katalizator zrównoważonych innowacji, poprawiając jakość życia konsumentów, obywateli i pacjentów.
Wirtualne bliźniaki przyspieszają prace nad rozwiązaniami odpowiadającymi na potrzebę bardziej precyzyjnej i opartej o profilaktykę opieki zdrowotnej. Tym samym umożliwiają testowanie terapii i leczenie ludzkiego ciała tak precyzyjnie, bezpiecznie i skutecznie, jak ma to miejsce w innych branżach - w kontekście testowania samochodów, budynków czy samolotów.
Emma Twin to kolejna odsłona inicjatywy Dassault Systèmes pod nazwą „The Only Progress is Human”, która poświęcona jest opiece zdrowotnej i doświadczeniu pacjenta. W 2020 roku firma zapoczątkowała tę inicjatywę, aby zwiększyć świadomość wyzwań społecznych i środowiskowych.
Zdrowe przekąski na letni piknik
Kiedy standardy rekonstrukcji uzębienia dogonią zmiany społeczne?
Allianz Partners i TakesCare z nową platformą do umawiania wizyt lekarskich
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Firmy cierpią z powodu braku przewidywalnej polityki podatkowej. Częste zmiany podważają zaufanie do państwa i zniechęcają inwestorów [DEPESZA]
– Czas na reformę podatków to nie trzy miesiące czy rok, ale cała kadencja. Do tej pory zabrakło odwagi, by to zrobić – ocenia Szymon Parulski, ekspert podatkowy BCC, podczas panelu „Przewidywalność podatkowa dla przedsiębiorstw”, który odbył się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Doradcy podatkowi debatowali o tym, co należy zrobić teraz, gdy sytuacja ekonomiczna zmusiła rząd do szukania nowych źródeł wpływów budżetowych. Wszyscy zgodnie podkreślali potrzebę przewidywalności polityki podatkowej. Ostatnie propozycje zmian w podatku akcyzowym podali jako jej antyprzykład. Cierpią na tym przede wszystkim firmy i inwestycje.
Prawo
Firmy coraz odpowiedzialniej podchodzą do obrotu danymi i e-dokumentami. Rośnie popularność usług, które go zabezpieczają
W latach 2018–2023 zainteresowanie podpisem elektronicznym na polskim rynku zwiększyło się trzykrotnie – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie KIR i ZBP. Polscy przedsiębiorcy coraz powszechniej korzystają też z e-pieczęci, czyli kolejnego narzędzia do potwierdzania autentyczności dokumentów elektronicznych. Rosnąca popularność tzw. usług zaufania wynika z faktu, że firmy aktywnie korzystające z rozwiązań cyfrowych są coraz bardziej świadome zagrożeń wyłudzeniami, oszustwami i atakami hakerskimi.
IT i technologie
Centra danych odpowiadają za 2 proc. globalnego zużycia energii, a wkrótce ten udział może się podwoić. Operatorzy szukają sposobów na oszczędności
Sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe zużywają ogromne ilości energii. Wdrażanie ich w firmach na coraz większą skalę powoduje dynamiczny wzrost zapotrzebowania na usługi centrów danych, a co za tym idzie – również na ilość energii, jakiej potrzebują one do obsługi klientów. Tym bardziej że centra danych także wykorzystują te innowacyjne technologie do usprawnienia funkcjonowania. Duży wzrost zużycia energii powoduje, że centra danych szukają sposobów na jego optymalizację, co ma się przyczynić do zmniejszenia śladu węglowego. Jednym ze sposobów jest wykorzystywanie ciepła wytwarzanego pracą serwerów do celów grzewczych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.