Współwłaściciel lubelskiego CM Luxmed inwestuje w rewolucyjny startup medyczny
Dr n. med. Andrzej Miturski, ginekolog z Lublina i udziałowiec lubelskiego Centrum Medycznego Luxmed, zajmujący się leczeniem chorób metabolicznych kobiet, dołączył do zespołu polskiego startupu Walletmed, wspierając go finansowo i merytorycznie. Misją Walletmed jest stworzenie rewolucyjnego, zamkniętego ekosystemu opieki zdrowotnej, wykorzystując podskórny implant do monitorowania i diagnozowania chorób metabolicznych.
Celem startupu jest stworzenie czegoś więcej niż nowego urządzenia. Walletmed za swój priorytet obiera wykreowanie rewolucyjnego, zamkniętego ekosystemu opieki zdrowotnej, który oferuje kompleksowe rozwiązania medyczne od A do Z. Walletmed skupia się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie monitorowania polimetabolicznego. Obejmuje to możliwość wczesnego wykrywania chorób, spersonalizowanej diagnostyki, usprawnionej sprzedaży leków oraz zwiększonym dostępie do wiedzy i specjalistycznej opieki medycznej.
Jednym z najbardziej przełomowych projektów Walletmed jest opracowanie podskórnego implantu, który za pomocą zaawansowanych czujników optycznych będzie zbierał i przesyłał dane medyczne do dedykowanej aplikacji. Dzięki temu pacjenci będą mieli stały dostęp do wyników badań, możliwość zamówienia leków i umówienia się na wizytę u specjalisty.
Stanowisko Chief Medical Officer w Walletmed objął dr n. med. Andrzej Miturski, ginekolog i współwłaściciel lubelskiego Centrum Medycznego Luxmed. Postanowił on wesprzeć innowacyjny projekt nie tylko finansowo, ale przede wszystkim merytorycznie. Doktor Miturski zajmuje się leczeniem metabolicznym kobiet. W codziennej pracy spotyka się ze schorzeniami, których często można uniknąć m.in dzięki profilaktyce i regularnym pomiarom glukozy.
- Nie możemy ignorować oszałamiającej liczby zgonów z powodu chorób metabolicznych i innych chorób niezakaźnych, którym można było zapobiec, gdyby zostały wcześnie zdiagnozowane - mówi Andrzej Miturski. - Walletmed tworzy przyszłość, w której wczesne wykrywanie, dokładna diagnoza i holistyczna opieka są zintegrowane ze zmienionym w pełni wydajnym systemem opieki zdrowotnej. Cały zespół jest zdeterminowany, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki rozumiemy, zapobiegamy i leczymy te choroby, aby ratować życie i poprawić globalne statystyki. Innowacyjna technologia zaproponowana przez Walletmed ma potencjał przyczynić się do oszczędności rzędu 289 miliardów dolarów rocznie w globalnym systemie opieki zdrowotnej, jednocześnie ratując życie 15 milionów osób rocznie. Razem możemy wprowadzić naprawdę pozytywne zmiany w opiece zdrowotnej - dodaje Andrzej Miturski.
Działania Walletmed spotykają się już z ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów, aniołów biznesu oraz środowisk akademickich. Aby zrealizować swoją ambitną wizję, firma pozyskuje fundusze na rozwój oprogramowania zdolnego do diagnozowania chorób metabolicznych, uwzględniającego czynniki metaboliczne, środowiskowe i genetyczne. Współpraca dr n. med. Andrzeja Miturskiego z Walletmed jest kolejnym krokiem w stronę rewolucji w dziedzinie opieki zdrowotnej i podkreśla znaczenie zaangażowania specjalistów w dążeniu do wyższych standardów medycyny i profilaktyki.
O Walletmed
Walletmed to pionierski startup biotechnologiczny tworzony przez zespół ekspertów, którzy połączyli swoje pasje, wiedzę i doświadczenie, aby przyczynić się do przełomowych rozwiązań w opiece zdrowotnej. Głównym celem jest przekształcenie opieki zdrowotnej dzięki wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań do monitorowania wielu metabolizmów i budowanie samowystarczalnego, zapętlonego, kompleksowego ekosystemu medycznego. Wykorzystując zaawansowane technologie, takie jak spektrometria Ramana, sztuczna inteligencja i NFC, Walletmed dostarczy pacjentom i lekarzom w czasie rzeczywistym narzędzia pozwalające na kompleksową i spersonalizowaną opiekę medyczną. Definiując na nowo sposób rozumienia i zarządzania zdrowiem, Walletmed zmieni system i umożliwi ludziom zapobieganie chorobom oraz ratowanie i poprawę jakości życia ludzi na całym świecie.

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”

Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.