Komunikaty PR

Współwłaściciel lubelskiego CM Luxmed inwestuje w rewolucyjny startup medyczny

2023-08-16  |  08:00
Biuro prasowe

Dr n. med. Andrzej Miturski, ginekolog z Lublina i udziałowiec lubelskiego Centrum Medycznego Luxmed, zajmujący się leczeniem chorób metabolicznych kobiet, dołączył do zespołu polskiego startupu Walletmed, wspierając go finansowo i merytorycznie. Misją Walletmed jest stworzenie rewolucyjnego, zamkniętego ekosystemu opieki zdrowotnej, wykorzystując podskórny implant do monitorowania i diagnozowania chorób metabolicznych.

Celem startupu jest stworzenie czegoś więcej niż nowego urządzenia. Walletmed za swój priorytet obiera wykreowanie rewolucyjnego, zamkniętego ekosystemu opieki zdrowotnej, który oferuje kompleksowe rozwiązania medyczne od A do Z. Walletmed skupia się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie monitorowania polimetabolicznego. Obejmuje to możliwość wczesnego wykrywania chorób, spersonalizowanej diagnostyki, usprawnionej sprzedaży leków oraz zwiększonym dostępie do wiedzy i specjalistycznej opieki medycznej.

Jednym z najbardziej przełomowych projektów Walletmed jest opracowanie podskórnego implantu, który za pomocą zaawansowanych czujników optycznych będzie zbierał i przesyłał dane medyczne do dedykowanej aplikacji. Dzięki temu pacjenci będą mieli stały dostęp do wyników badań, możliwość zamówienia leków i umówienia się na wizytę u specjalisty.

Stanowisko Chief Medical Officer w Walletmed objął dr n. med. Andrzej Miturski, ginekolog i współwłaściciel lubelskiego Centrum Medycznego Luxmed. Postanowił on wesprzeć innowacyjny projekt nie tylko finansowo, ale przede wszystkim merytorycznie.  Doktor Miturski zajmuje się leczeniem metabolicznym kobiet. W codziennej pracy spotyka się ze schorzeniami, których często można uniknąć m.in dzięki profilaktyce i regularnym pomiarom glukozy.

- Nie możemy ignorować oszałamiającej liczby zgonów z powodu chorób metabolicznych i innych chorób niezakaźnych, którym można było zapobiec, gdyby zostały wcześnie zdiagnozowane - mówi Andrzej Miturski. - Walletmed tworzy przyszłość, w której wczesne wykrywanie, dokładna diagnoza i holistyczna opieka są zintegrowane ze zmienionym w pełni wydajnym systemem opieki zdrowotnej. Cały zespół jest zdeterminowany, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki rozumiemy, zapobiegamy i leczymy te choroby, aby ratować życie i poprawić globalne statystyki. Innowacyjna technologia zaproponowana przez Walletmed ma potencjał przyczynić się do oszczędności rzędu 289 miliardów dolarów rocznie w globalnym systemie opieki zdrowotnej, jednocześnie ratując życie 15 milionów osób rocznie. Razem możemy wprowadzić naprawdę pozytywne zmiany w opiece zdrowotnej - dodaje Andrzej Miturski.

Działania Walletmed spotykają się już z ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów, aniołów biznesu oraz środowisk akademickich. Aby zrealizować swoją ambitną wizję, firma pozyskuje fundusze na rozwój oprogramowania zdolnego do diagnozowania chorób metabolicznych, uwzględniającego czynniki metaboliczne, środowiskowe i genetyczne. Współpraca dr n. med. Andrzeja Miturskiego z Walletmed jest kolejnym krokiem w stronę rewolucji w dziedzinie opieki zdrowotnej i podkreśla znaczenie zaangażowania specjalistów w dążeniu do wyższych standardów medycyny i profilaktyki.

O Walletmed

Walletmed to pionierski startup biotechnologiczny tworzony przez zespół ekspertów, którzy połączyli swoje pasje, wiedzę i doświadczenie, aby przyczynić się do przełomowych rozwiązań w opiece zdrowotnej. Głównym celem jest przekształcenie opieki zdrowotnej dzięki wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań do monitorowania wielu metabolizmów i budowanie samowystarczalnego, zapętlonego, kompleksowego ekosystemu medycznego. Wykorzystując zaawansowane technologie, takie jak spektrometria Ramana, sztuczna inteligencja i NFC, Walletmed dostarczy pacjentom i lekarzom w czasie rzeczywistym narzędzia pozwalające na kompleksową i spersonalizowaną opiekę medyczną. Definiując na nowo sposób rozumienia i zarządzania zdrowiem, Walletmed zmieni system i umożliwi ludziom zapobieganie chorobom oraz ratowanie i poprawę jakości życia ludzi na całym świecie.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.

Konsument

Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.