Komunikaty PR

Badania i rozwój w sektorze farmaceutycznym

2023-07-03  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.05 MB )

Jak wynika z raportu Bank of America Merrill Lynch, ponad 50% firm produkcyjnych testuje rozszerzoną rzeczywistość w celu poprawy wydajności i jakości produktów oraz obniżenia kosztów. Ma to szczególne znaczenie w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej, ponieważ wytwarzanie bezpiecznych farmaceutyków czy suplementów na skalę przemysłową to złożony oraz wymagający proces.

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologiczny charakteryzuje się bardzo dynamicznym tempem rozwoju. To właśnie w tych sektorach gospodarki można zaobserwować wysokie nakłady na prace badawczo-rozwojowe, tj. R&D. Według raportu GUS, krajowa produkcja od lat plasuje się w czołowej trójce liderów innowacji. 

Na prace badawczo-rozwojowe składają się działania, mające na celu podniesienie innowacyjności wytwarzanych produktów. Działy R&D liderów branży na całym świecie na bieżąco śledzą nowinki, aby sukcesywnie podnosić jakość i atrakcyjność oferowanych towarów, a także rozszerzać swoje portfolio. W tradycyjnym rozumieniu, pojęcie prac badawczo-rozwojowych definiuje się jako wszelkie aktywności związane z rozwojem i zarejestrowaniem nowych substancji leczniczych, czyli tak zwanych leków innowacyjnych. Proces ten jest bezpośrednio związany z największym nakładem prac i kosztów oraz najwyższym stopniem innowacyjności w skali danego przedsiębiorstwa.

Technologią, która ma wiodące znaczenie dla zmian w całej gospodarce, jest sztuczna inteligencja. W ostatnich latach AI wykorzystuje się na różnych etapach działań, jak badania i rozwój, procesy kliniczne, analiza i porządkowanie złożonych danych. – Sztuczna inteligencja, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, blockchain oraz inne technologie pozwalają na ogromny postęp w sektorze, począwszy od łańcucha dostaw, poprzez procesy produkcyjne, R&D aż po usługi dla konsumentów. Cały sektor odważnie stawia na nowoczesne technologie, co skutkuje zwiększeniem innowacyjności. Jest to widoczne również w Polsce. Docelowo, największy nacisk jest kładziony na rozwój samego produktu, który ma wpisywać się w aktualne trendy oraz potrzeby, a nawet je wyprzedzać – mówi Aleksandra Smolczyk, kierownik ds. badań i rozwoju w onesano, producenta naturalnych suplementów diety.

Prace technologiczne prowadzą do opracowania składu nowego produktu. Właściwy dobór substancji czynnych i pomocniczych jest najważniejszym procesem, który opiera się na dogłębnej analizie danych i doświadczeniu najwyższej klasy ekspertów. Początkowe prace laboratoryjne mają na celu dokładne poznanie substancji, które znajdą zastosowanie w produkcie, a także ich ewentualną modyfikację czy ocenę właściwości fizykochemicznych. Kolejnym krokiem jest przetransferowanie całego procesu na dużą skalę technologiczną. Formulacja, poza stabilnością produktu, powinna być też odpowiednio dostosowana do indywidualnych preferencji użytkownika końcowego. W tym obszarze kluczową rolę pełnią smak oraz wygląd, dopasowane do różnych grup odbiorców, jak na przykład dzieci czy seniorów.

Formulacja powinna zapewnić jak najwyższą jakość produktu, która znajdzie potwierdzenie w badaniach analitycznych i stabilności. Zaawansowanie oraz złożoność prac z obszaru R&D w farmacji i biotechnologii wymagają od przedsiębiorców dużego nakładu finansowego oraz posiadania odpowiedniego zaplecza zarówno technologicznego, jak i naukowego.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski Biuro prasowe
2025-06-24 | 09:30

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Ta strategiczna współpraca wprowadza na polski rynek nowe rozwiązania - z zakresu probioterapii do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku - z planami dalszej
Medycyna Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”
2025-06-16 | 03:00

Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”

Nowy raport agencji doradczej PRCN pokazuje, że Polacy są bardzo ostrożni w kwestii udostępniania danych zdrowotnych na potrzeby rozwoju sektora ochrony zdrowia i nauk
Medycyna Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra
2025-06-05 | 11:05

Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra

Co to jest szyna CPM? Szyna CPM (ang. Continuous Passive Motion – ciągły ruch bierny) to innowacyjne urządzenie medyczne wykorzystywane w rehabilitacji pourazowej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.