Biuro prasowe

Ekologia INNOWACJE 2021-07-15

10. urodziny Nextbike – 100 elektrycznych rowerów dla Wrocławia

Nextbike Polska, lider w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich obsługujący 80 procent polskiego rynku, obchodzi 10. urodziny. Z tej okazji firma przekazała mieszkańcom Wrocławia i turystom 100 elektrycznych rowerów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-09

Europejski Pakt na rzecz klimatu – ważne jest zaangażowanie każdego z nas

29 czerwca została zainaugurowana kampania “Mój świat. Moje działania. Nasza planeta.”, której celem jest wsparcie Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu i zachęcenie do podejmowania codziennych małych kroków na rzecz redukcji śladu węglowego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-01

Polskie startupy, które stawiają na zrównoważony rozwój

Po kilku miesiącach pracy nad projektami i intensywnych sesji warsztatowych nadszedł czas na podsumowanie programów Samsung Inkubator.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-29

Nestlé Waters planuje osiągnąć pozytywny wpływ na zasoby wodne poprzez regenerac

Do 2025 roku Nestlé zrealizuje ponad 100 projektów o łącznej wartości 130 mln USD, wspierających regenerację lokalnych obiegów wodnych wokół swoich 48 rozlewni wody na całym świecie – również w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-16

Składowiska odpadów to nie przeżytek. TOP instalacje na świecie

Liczba legalnych składowisk odpadów w Polsce systematycznie spada. W interesie całego społeczeństwa jest działanie profesjonalnych instalacji, dzięki którym środowisko jest odpowiednio chronione. Przedstawiamy najbardziej doceniane składowiska odpadów na świecie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-27

Vileda wprowadza na rynek nową ściereczkę z mikrofibry w 100% z recyklingu

Nowy produkt powstał zgodnie z zasadami gospodarki w obiegu zamkniętym: ściereczka jest wykonana w 100% z PET, pochodzącego z recyklingu, a kartonowe opakowanie w 100% nadaje się do recyklingu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-25

Jakie roboty zamieszkają w inteligentnym mieście Toyoty?

Kiedy mowa o Woven City, nowym eksperymentalnym mieście, które Toyota buduje w Japonii, często zwraca się uwagę na nowoczesną architekturę, nowatorski układ szlaków komunikacyjnych, zasilanie OZE i wodorem czy komunikację opartą na bezemisyjnych autonomicznych pojazdach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-20

Wielkie otwarcie: Tropikalny ogród w sercu trójmiejskiego biznesu

Na terenie Olivia Business Centre, największego centrum biznesowego w Polsce, powstał całoroczny ogród pod nazwą Olivia Garden.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-20

Zielone dachy niwelują skutki zmian klimatycznych

Średnie roczne temperatury, szczególnie w miastach, z roku na rok wzrastają. W głównej mierze odpowiada za to postępująca urbanizacja, która jednocześnie ma największy wpływ na zmianę miejskiego krajobrazu.
czytaj więcej
Ekologia INNOWACJE 2021-05-18

Słyszalne, ale niedostrzegalne. Jak pomagać okolicznym ptakom?

Od tysięcy lat ptaki żyją obok nas. Miasta dają im dostęp do dużej ilości pokarmu oraz miejsc lęgowych, ale są również pełne zagrożeń – przykładem mogą być kolizje ptaków z szybami. Współczesne technologie szklane oraz kilka działań pomogą im przetrwać w miejskiej dżungli.
czytaj więcej