Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-02-08

Zieleń dla czystego powietrza – konferencja naukowa w Krakowie

20 lutego 2018 odbędzie się konferencja naukowa Zieleń dla czystego powietrza organizowana przez Ambasadę Królestwa Niderlandów w Polsce i Katedrę Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Partnerem konferencji jest Miasto Kraków.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-18

W trosce o ochronę środowiska – badania antysmogowe

Coraz więcej firm poszukuje rozwiązań, które przyczynią się do poprawy kondycji środowiska, ale i jakości powietrza. Jedną z nich jest Jawar, który wraz z Cechem Kominiarzy Polskich przeprowadzili badania antysmogowe na swoich kominach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-18

Doświadcz Zielonego Budynku z PLGBC! Rusza kolejna edycja warsztatów Green Build

Rusza kolejna edycja Projektu Doświadcz Zielonego Budynku, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. W ramach warsztatów Green Building Tour zaplanowano cykl spotkań w wybranych zielonych budynkach w kilku miastach w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-12-14

Elektrofiltr firmy TECH Sterowniki – polski wynalazek do walki ze smogiem

Stężenie toksycznych oraz rakotwórczych substancji w polskim powietrzu wielokrotnie przekracza dopuszczalne normy. Realnym sposobem na ograniczenie emisji pyłów jest montaż w układzie kominowym elektrofiltru ST-360.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-11-16

Wodór receptą na zmiany klimatu

Do 2050 roku rynek wodoru może osiągnąć poziom 2,5 biliona dolarów, co przełożyłoby się na redukcję rocznej emisji CO2 o 6 gigaton.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-10-25

Mamy skuteczną metodę walki ze smogiem - termomodernizację

Politechnika Warszawska i Termo Organika razem na rzecz czystego powietrza. Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna "Termomodernizacja najlepszy sposób na ograniczenie smogu".
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-08-02

„Let’s talk about garbage”, czyli design na rzecz ekologii

Świadome zarządzanie i gospodarowanie odpadami to obecnie jedna z najważniejszych kwestii poruszanych na wielu płaszczyznach życia, także w architekturze.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-07-24

Ekologiczne ogrzewanie domu – piece opalane pelletem

Wygoda, oszczędności, czystość i ekologia. W tych czterech słowach można opisać ogrzewanie domu przy użyciu pelletu. Na Zachodzie popularność pieców wykorzystujących to rozwiązanie nikogo już nie dziwi. W Polsce wciąż jest nowością. Czy sprawdzi się także w twoim domu?
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-06-30

Rozwiewamy wątpliwości. Kominek nie szkodzi domownikom

Palenie drewnem w domowym kominku to gwarancja ciepła, relaksującego widoku i przytulnej atmosfery. A jaki jest jego wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo domowników?
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-06-14

W dobrym świetle – LPP stawia na LEDy i zmniejsza zużycie energii

 LPP od tego roku sukcesywnie wprowadza nowoczesne, energooszczędne oświetlenie typu LED w salonach swojej flagowej marki Reserved.
czytaj więcej