EZVIZ sadzi drzewa
EZVIZ, globalny lider w dziedzinie technologii inteligentnego domu, wzmocnił swoje długoterminowe zaangażowanie w bardziej ekologiczną przyszłość w Światowy Dzień Środowiska 2023, oficjalnie uruchamiając Globalny Plan Zalesiania EZVIZ. We współpracy z Treedom, pierwszą platformą do sadzenia drzew, która umożliwia zdalne sadzenie i śledzenie historii projektu online, EZVIZ posadzi tysiące drzew na całym świecie w ciągu najbliższych trzech lat. Plan zakłada realny wpływ na kraje takie jak Tajlandia, Gwatemala, Kenia i Ekwador, wzmacniając pozycję lokalnych rolników i wzbogacając tamtejszą bioróżnorodność. Projekt ten pochodzi z "Zielonego Funduszu" EZVIZ, finansowanego ze sprzedaży najnowszych ekologicznych innowacji marki, w tym paneli słonecznych, kamer bezpieczeństwa zasilanych energią słoneczną i urządzeń wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu.
"Ponieważ bezpieczeństwo, inteligentne sterowanie i zrównoważony rozwój przyczyniają się do podstawowych warunków zorientowanego na przyszłość inteligentnego domu EZVIZ, mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom umożliwimy wszystkim lepsze warunki do życia. Wykorzystując dostępną technologię dążymy do lepszego życia na bardziej ekologicznej i bezpiecznej planecie. Projekty takie jak ten pozwalają EZVIZ przekształcić rzecznictwo w działania. Wzywamy do odpowiedzialnego rozwoju biznesu również wszystkich naszych partnerów z branży IoT". – skomentowała Ewa Tokarska, specjalistka ds. marketingu EZVIZ.
W ramach inicjatywy marki EZVIZ Green, Globalny Plan Zalesiania EZVIZ jest pierwszą ekologiczną kampanią firmy, która aktywnie angażuje produkty i społeczność. EZVIZ będzie sadzić średnio dwa drzewa dziennie we współpracy z ekspertami ds. ekologii i rolnikami, wybierając gatunki drzew rodzime dla lokalnych środowisk i przystosowujące się do zmian klimatycznych. Takie działania obejmują również dostarczanie nasion i edukację rolniczą w tych lokalnych społecznościach. Jako, że jest to publiczny, transparentny projekt rolno-leśny, wszystkie najnowsze aktualizacje będą udostępniane wraz ze zdjęciami i informacjami za pośrednictwem stron internetowych EZVIZ i Treedom.
Co ważniejsze, inicjatywa EZVIZ Green odzwierciedla silne zaangażowanie firmy w tworzenie zrównoważonej technologii konsumenckiej. Globalny Plan Zalesiania EZVIZ jest preludium do zbliżającej się premiery rynkowej pierwszej przyjaznej dla środowiska serii robotów odkurzających RC i RE, ponieważ każdy robot jest częściowo wykonany z przetworzonych tworzyw sztucznych odpowiadających 16 butelkom wody. EZVIZ kontynuuje również ulepszanie konstrukcji sprzętu wykorzystując przy tym mniejszą liczbę części jednorazowego użytku i wspiera dłuższy cykl życia produktu dzięki wysokiej jakości materiałom i niezawodnym aktualizacjom oprogramowania.
Oprócz walki z odpadami i zanieczyszczeniami, EZVIZ poczynił również zauważalne osiągnięcia w opracowywaniu domowych systemów bezpieczeństwa nowej generacji zasilanych zieloną energią. Od zeszłego roku firma zaprezentowała pełną gamę kamer zasilanych energią słoneczną wraz z panelami słonecznymi, aby pomóc obniżyć rachunki za energię elektryczną w budynkach mieszkalnych i zmniejszyć ślad węglowy.
Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.