EZVIZ sadzi drzewa
EZVIZ, globalny lider w dziedzinie technologii inteligentnego domu, wzmocnił swoje długoterminowe zaangażowanie w bardziej ekologiczną przyszłość w Światowy Dzień Środowiska 2023, oficjalnie uruchamiając Globalny Plan Zalesiania EZVIZ. We współpracy z Treedom, pierwszą platformą do sadzenia drzew, która umożliwia zdalne sadzenie i śledzenie historii projektu online, EZVIZ posadzi tysiące drzew na całym świecie w ciągu najbliższych trzech lat. Plan zakłada realny wpływ na kraje takie jak Tajlandia, Gwatemala, Kenia i Ekwador, wzmacniając pozycję lokalnych rolników i wzbogacając tamtejszą bioróżnorodność. Projekt ten pochodzi z "Zielonego Funduszu" EZVIZ, finansowanego ze sprzedaży najnowszych ekologicznych innowacji marki, w tym paneli słonecznych, kamer bezpieczeństwa zasilanych energią słoneczną i urządzeń wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu.
"Ponieważ bezpieczeństwo, inteligentne sterowanie i zrównoważony rozwój przyczyniają się do podstawowych warunków zorientowanego na przyszłość inteligentnego domu EZVIZ, mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom umożliwimy wszystkim lepsze warunki do życia. Wykorzystując dostępną technologię dążymy do lepszego życia na bardziej ekologicznej i bezpiecznej planecie. Projekty takie jak ten pozwalają EZVIZ przekształcić rzecznictwo w działania. Wzywamy do odpowiedzialnego rozwoju biznesu również wszystkich naszych partnerów z branży IoT". – skomentowała Ewa Tokarska, specjalistka ds. marketingu EZVIZ.
W ramach inicjatywy marki EZVIZ Green, Globalny Plan Zalesiania EZVIZ jest pierwszą ekologiczną kampanią firmy, która aktywnie angażuje produkty i społeczność. EZVIZ będzie sadzić średnio dwa drzewa dziennie we współpracy z ekspertami ds. ekologii i rolnikami, wybierając gatunki drzew rodzime dla lokalnych środowisk i przystosowujące się do zmian klimatycznych. Takie działania obejmują również dostarczanie nasion i edukację rolniczą w tych lokalnych społecznościach. Jako, że jest to publiczny, transparentny projekt rolno-leśny, wszystkie najnowsze aktualizacje będą udostępniane wraz ze zdjęciami i informacjami za pośrednictwem stron internetowych EZVIZ i Treedom.
Co ważniejsze, inicjatywa EZVIZ Green odzwierciedla silne zaangażowanie firmy w tworzenie zrównoważonej technologii konsumenckiej. Globalny Plan Zalesiania EZVIZ jest preludium do zbliżającej się premiery rynkowej pierwszej przyjaznej dla środowiska serii robotów odkurzających RC i RE, ponieważ każdy robot jest częściowo wykonany z przetworzonych tworzyw sztucznych odpowiadających 16 butelkom wody. EZVIZ kontynuuje również ulepszanie konstrukcji sprzętu wykorzystując przy tym mniejszą liczbę części jednorazowego użytku i wspiera dłuższy cykl życia produktu dzięki wysokiej jakości materiałom i niezawodnym aktualizacjom oprogramowania.
Oprócz walki z odpadami i zanieczyszczeniami, EZVIZ poczynił również zauważalne osiągnięcia w opracowywaniu domowych systemów bezpieczeństwa nowej generacji zasilanych zieloną energią. Od zeszłego roku firma zaprezentowała pełną gamę kamer zasilanych energią słoneczną wraz z panelami słonecznymi, aby pomóc obniżyć rachunki za energię elektryczną w budynkach mieszkalnych i zmniejszyć ślad węglowy.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Edukacja
W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.