Czy w Polsce zabraknie wody? Pobierz raport Sanpol
W Polsce woda to ograniczony zasób, a narastające zmiany klimatyczne mogą prowadzić do jej niedoboru. W związku z tym, Sanpol przygotował raport "Czy w Polsce zabraknie wody?".
Raport przedstawia kluczowe kwestie związane z zarządzaniem wodą, oszczędnością wodną w gospodarstwach domowych i innowacyjnymi technologiami zmniejszającymi nasz wpływ na zużycie wody. Raport dostępny jest bezpłatnie, a w jego opracowaniu uczestniczyli renomowani dostawcy (WILO, Geberit, Grohe, GRAF, Hansgrohe, Kludi) oraz eksperci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Dlaczego warto pobrać raport?
Raport Sanpol "Czy w Polsce zabraknie wody?" to kompendium wiedzy dotyczące obecnego stanu zarządzania wodą w Polsce, możliwości jej oszczędzania oraz innowacyjnych technologii i systemów umożliwiających efektywne zarządzanie tym zasobem. Wartościowe porady udzielają znani dostawcy oraz eksperci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Raport jest dostępny bezpłatnie i stanowi doskonałe wprowadzenie do tematu oraz inspirację do działania.
Czy w Polsce zabraknie wody?
Niestety, coraz większe problemy z dostępem do wody w Polsce są widoczne z roku na rok. Prognozy wskazują, że Polska może zmagać się z kryzysem wodnym, który wpłynie negatywnie na gospodarkę, rolnictwo i codzienne życie. Raport Sanpol ukazuje, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie wodą oraz jakie kroki można podjąć, aby przeciwdziałać kryzysowi.
Jakie są problemy z wodą?
Raport przedstawia dane dotyczące zużycia wody w Polsce w przemyśle, rolnictwie oraz gospodarstwach domowych. Wskazuje na nieefektywne wykorzystanie wody, co prowadzi do jej marnotrawstwa. Dlatego tak istotne jest zwiększenie świadomości społecznej na temat oszczędzania wody i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań poprawiających zarządzanie tym zasobem.
Jak oszczędzać wodę w domu?
Raport Sanpol zawiera praktyczne porady dotyczące zmniejszenia zużycia wody w gospodarstwach domowych, takie jak montaż oszczędnych baterii i pryszniców, używanie urządzeń o niższym zużyciu wody oraz zmiana codziennych nawyków, takich jak mycie zębów czy zmywanie naczyń. Raport podkreśla również znaczenie edukacji ekologicznej oraz promowanie proekologicznych postaw wśród społeczeństwa.
Wykorzystaj wodę deszczową
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie zużycia wody pitnej jest wykorzystanie wody deszczowej. Raport Sanpol przedstawia różnorodne technologie i systemy służące gromadzeniu, przechowywaniu oraz wtórnemu wykorzystaniu wody opadowej. Stosowanie takich rozwiązań nie tylko pomaga w oszczędzaniu wody, ale także zmniejsza ryzyko powodzi lokalnych.
Jaka przyszłość czeka wodę w Polsce?
Raport "Czy w Polsce zabraknie wody?" kończy się refleksjami na temat przyszłości zarządzania wodą w Polsce. Wskazuje na konieczność podjęcia zdecydowanych działań zarówno przez instytucje państwowe, jak i obywateli. Angażowanie się w oszczędzanie wody, inwestowanie w nowoczesne technologie oraz promowanie zrównoważonego rozwoju to kluczowe aspekty, które mogą wpłynąć na poprawę sytuacji wodnej w kraju.
Raport "Czy w Polsce zabraknie wody?" stanowi cenne źródło informacji na temat obecnego stanu gospodarki wodnej oraz przyszłości tego zasobu w Polsce. Praktyczne porady, przedstawione przez renomowanych dostawców i specjalistów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, mogą pomóc zarówno w codziennym oszczędzaniu wody, jak i w planowaniu długoterminowych działań mających na celu poprawę sytuacji wodnej w kraju. Zachęcamy do pobrania bezpłatnego raportu i stosowania zawartych w nim wskazówek w praktyce.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.