Collegium Civitas nagrodzona tytułem Erasmus Without Papers Champion

Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Collegium Civitas zostało wyróżnione prestiżowym tytułem Erasmus Without Papers (EWP) Champion przez Komisję Europejską. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla rolę Collegium Civitas jako jednego z liderów w dziedzinie cyfrowego zarządzania mobilnością studentów w ramach programu Erasmus+.
EWP Champions to inicjatywa mająca na celu promowanie współpracy z Komisją Europejską w kształtowaniu i rozwijaniu systemu Erasmus Without Papers w europejskim szkolnictwie wyższym. W oficjalnym liście do Collegium Civitas, Komisja Europejska wyraziła swoje uznanie dla uczelni:
„Wybranie Państwa instytucji jest świadectwem niezachwianej determinacji, którą Państwo i Wasi koledzy wykazaliście w zakresie promocji cyfrowego zarządzania mobilnością studentów w ramach programu Erasmus+ w trudnym okresie przejściowym. Dzięki temu zdobyliście wysoki poziom doświadczenia i wiedzy, które w przyszłości, naszym zdaniem, mogą pomóc innym instytucjom szkolnictwa wyższego w dalszym rozwoju i doskonaleniu EWP. Jesteśmy prawdziwie zainspirowani Państwa wysiłkami i wdzięczni za poświęcenie.”
Erasmus Without Papers to innowacyjne, cyfrowe rozwiązanie umożliwiające instytucjom szkolnictwa wyższego zarządzanie mobilnością studentów online, co stanowi kluczowy element modernizacji i usprawnienia programu Erasmus+. Collegium Civitas zgłosiło swoją kandydaturę do tytułu EWP Champion, podkreślając, że wdrożenie EWP jest integralną częścią strategii uczelni, ukierunkowanej na cyfryzację i ekologizację procesów. Jak podkreślono w zgłoszeniu: „wdrożenie EWP jest zgodne z naszą strategią dążenia do cyfryzacji i ekoloicznego podejścia do biznesu. EWP w pełni wpisuje się w politykę prowadzoną przez Collegium Civitas. Od kilku lat wprowadzamy systemowe „zielone” rozwiązania w naszej codziennej pracy i promujemy zrównoważony rozwój – cyfryzacja naszych procesów okazała się sprzymierzeńcem w realizacji tych celów”.
Więcej informacji na temat Erasmus+ w Collegium Civitas można znaleźć na stronie: www.civitas.edu.pl/pl/erasmus.
O Collegium Civitas: Collegium Civitas to niezależna, niepubliczna uczelnia wyższa z siedzibą w Warszawie, oferująca programy studiów na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Uczelnia jest znana z interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, skupienia na badaniach społecznych i politycznych oraz zaangażowania w międzynarodową współpracę akademicką.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.