Collegium Civitas nagrodzona tytułem Erasmus Without Papers Champion
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Collegium Civitas zostało wyróżnione prestiżowym tytułem Erasmus Without Papers (EWP) Champion przez Komisję Europejską. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla rolę Collegium Civitas jako jednego z liderów w dziedzinie cyfrowego zarządzania mobilnością studentów w ramach programu Erasmus+.
EWP Champions to inicjatywa mająca na celu promowanie współpracy z Komisją Europejską w kształtowaniu i rozwijaniu systemu Erasmus Without Papers w europejskim szkolnictwie wyższym. W oficjalnym liście do Collegium Civitas, Komisja Europejska wyraziła swoje uznanie dla uczelni:
„Wybranie Państwa instytucji jest świadectwem niezachwianej determinacji, którą Państwo i Wasi koledzy wykazaliście w zakresie promocji cyfrowego zarządzania mobilnością studentów w ramach programu Erasmus+ w trudnym okresie przejściowym. Dzięki temu zdobyliście wysoki poziom doświadczenia i wiedzy, które w przyszłości, naszym zdaniem, mogą pomóc innym instytucjom szkolnictwa wyższego w dalszym rozwoju i doskonaleniu EWP. Jesteśmy prawdziwie zainspirowani Państwa wysiłkami i wdzięczni za poświęcenie.”
Erasmus Without Papers to innowacyjne, cyfrowe rozwiązanie umożliwiające instytucjom szkolnictwa wyższego zarządzanie mobilnością studentów online, co stanowi kluczowy element modernizacji i usprawnienia programu Erasmus+. Collegium Civitas zgłosiło swoją kandydaturę do tytułu EWP Champion, podkreślając, że wdrożenie EWP jest integralną częścią strategii uczelni, ukierunkowanej na cyfryzację i ekologizację procesów. Jak podkreślono w zgłoszeniu: „wdrożenie EWP jest zgodne z naszą strategią dążenia do cyfryzacji i ekoloicznego podejścia do biznesu. EWP w pełni wpisuje się w politykę prowadzoną przez Collegium Civitas. Od kilku lat wprowadzamy systemowe „zielone” rozwiązania w naszej codziennej pracy i promujemy zrównoważony rozwój – cyfryzacja naszych procesów okazała się sprzymierzeńcem w realizacji tych celów”.
Więcej informacji na temat Erasmus+ w Collegium Civitas można znaleźć na stronie: www.civitas.edu.pl/pl/erasmus.
O Collegium Civitas: Collegium Civitas to niezależna, niepubliczna uczelnia wyższa z siedzibą w Warszawie, oferująca programy studiów na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Uczelnia jest znana z interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, skupienia na badaniach społecznych i politycznych oraz zaangażowania w międzynarodową współpracę akademicką.
Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.