Komunikaty PR

Schneider Electric: 70% mniej CO2 w biurach z rozwiązaniami cyfrowymi

2023-10-16  |  14:15
  • Analiza określa wpływ modernizacji na wydajność energetyczną i redukcję emisji dwutlenku węgla w budynkach biurowych.
  • Badania wykazały, że modernizacja budynków z wykorzystaniem podejścia cyfrowego jest najskuteczniejszą drogą do dekarbonizacji.

 

 

Modernizacja budynków z wykorzystaniem podejścia cyfrowego jest najlepszą drogą do dekarbonizacji, wynika z nowych badań Schneider Electric, lidera cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji.

Szacuje się, że budynki odpowiadają obecnie za 37% globalnej emisji dwutlenku węgla, a ponieważ około połowa istniejących już obiektów będzie nadal użytkowana w 2050 r., sektor ten musi pilnie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla poprzez zwiększenie efektywności energetycznej budynków.

Wyniki badań pokazują, że wdrożenie cyfrowych rozwiązań do zarządzania budynkami i energią w istniejących obiektach biurowych może zmniejszyć ich emisję dwutlenku węgla nawet o 42% przy okresie zwrotu z inwestycji krótszym niż trzy lata. Jeśli technologie grzewcze zasilane paliwami kopalnymi zostaną zastąpione alternatywnymi rozwiązaniami elektrycznymi i wdrożona zostanie mikrosieć z lokalnymi odnawialnymi źródłami energii, w pełni elektryczne i w pełni cyfrowe budynki odnotują dodatkową redukcję emisji dwutlenku węgla o 28%, co daje całkowitą redukcję nawet o 70%.

Walka z emisjami operacyjnymi jest dźwignią numer jeden do dekarbonizacji istniejących budynków na dużą skalę i osiągnięcia celów zerowej emisji netto do 2050 roku. To przełomowe badanie pokazuje, że redukcja emisji dwutlenku węgla nawet o 70% jest możliwa, jeśli przekształcimy nasze istniejące budynki w energooszczędne, w pełni zelektryfikowane i ucyfrowione aktywa – mówi Mike Kazmierczak, wiceprezes Digital Energy Decarbonization Office w Schneider Electric, stojący na czele zespołu kierującego badaniami naukowymi i innowacjami produktowymi, których celem jest przyspieszenie transformacji energetycznej.

Badania, przeprowadzone we współpracy z globalną firmą analityczną WSP, opierają się na modelowaniu wydajności energetycznej i emisji dwutlenku węgla dużego budynku biurowego zbudowanego na początku XXI wieku, a na potrzeby analizy umiejscowionego w różnych strefach klimatycznych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. To cyfrowe podejście do renowacji budynków ma jednak zastosowanie do wszystkich typów budynków i stref klimatycznych, a zatem jest najskuteczniejszą strategią ich dekarbonizacji, przynoszącą szybkie rezultaty przy niższym "początkowym poziomie emisji dwutlenku węgla".

Renowacja poprzez wdrożenie technologii cyfrowych jest nie tylko mniej uciążliwa dla codziennego funkcjonowania, ale także bardziej efektywna z perspektywy emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia. Brak szybkiej dekarbonizacji budynków może również skutkować osieroconymi aktywami, które tracą na wartości i są nieatrakcyjne zarówno dla inwestorów, jak i najemców.

Co więcej, najnowsze badania przeprowadzone przez Boston University Institute for Global Sustainability i Schneider Electric Sustainability Research Institute wskazują, że istnieje spory potencjał tworzenia nowych miejsc pracy w ramach przeprowadzania transformacji ku niskoemisyjnym budynkom.

Dlatego też, na kanwie badań, firma rozwija komunikujące się produkty, oprogramowanie i usługi w zakresie zrównoważonego rozwoju, które pomagają zwiększyć wydajność operacyjną, wyeliminować marnotrawstwo energii i zapewnić strategie redukcji emisji dwutlenku węgla w budynkach, fabrykach, centrach danych, infrastrukturze i domach. Badania i scenariusze dekarbonizacji Schneider Electric oferują natychmiastowe, praktyczne rozwiązania, które pomagają organizacjom radzić sobie ze złożonością transformacji energetycznej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne Biuro prasowe
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze
Ekologia Kolejny sportowiec stawia na ekologię
2024-11-07 | 10:20

Kolejny sportowiec stawia na ekologię

ZDJĘCIA:
Ekologia Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
2024-10-23 | 14:25

Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.