Komunikaty PR

SoDA i Lazarski University of Technology oficjalnymi partnerami

2024-04-30  |  11:45

Wypracowywanie wspólnego stanowiska, celów i szerzenie dobrych praktyk wśród podmiotów reprezentujących sektor technologiczny jest wpisane w DNA SoDA (Software Development Association Poland). Za sprawą oficjalnego partnerstwa z LUT, do powyższego zakresu dochodzi również nauka i edukacja.

SoDA to organizacja, która integruje przedstawicieli branży IT (aktualnie blisko 170 polskich software house'ów). Poprzez prowadzenie badań i analiz, a także organizację szkoleń, webinarów i spotkań networkingowych rozwija współpracę i wymianę wiedzy pomiędzy firmami członkowskimi oraz promuje Polskę jako wiodący światowy rynek w dziedzinie wytwarzania oprogramowania i usług IT.

LUT z kolei postawił sobie za cel zmodernizowanie propozycji edukacyjnej w Polsce i wypracowania optymalnego modelu współpracy nauki, biznesu i edukacji. W swojej ofercie programów nauczania dla biznesu i dla klienta indywidualnego stawia na konkret, precyzję i poparte analizą rynkową szkolenia wzmacniające kluczowe kompetencje pracownicze na zmieniającym się i wypełnionym technologią rynku pracy. LUT i SoDA działają więc w podobnych obszarach, ale w innych kontekstach. Podejmowały już wspólne inicjatywy i udzielały sobie wsparcia eksperckiego i promocyjnego w trakcie licznych projektów w 2023 roku, a teraz podpisana została umowa o oficjalnym partnerstwie.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami, jakie daje oficjalne partnerstwo LUT i SoDA. Widzimy ogromny potencjał zarówno w kontekście rozwoju naszych organizacji, jak i całego sektora IT. Firmy zrzeszone w SoDA zyskają dostęp do eksperckiej wiedzy pozwalającej na precyzyjne określenie i przyspieszenie kierunków ich rozwoju, jak również otrzymają możliwość udziału w ogólnopolskich projektach badawczych, definiujących coraz bardziej skomplikowaną specyfikę rynku i całej branży - mówi Marta Kępa, Dyrektor Zarządzająca w SoDA.

Przedstawiciele LUT wejdą do Komisji Eksperckiej SoDA, gdzie wraz z pozostałymi członkami będą opracowywać sektorowe rekomendacje, ekspertyzy i raporty. Już w 2024 roku możemy spodziewać się wielu wspólnych inicjatyw i wydarzeń.

Współpraca obu organizacji wydaje się naturalnym krokiem. Partnerstwo przyczyni się do optymalnego rozwoju zarówno LUT, jak i SoDA. Zrzeszone w SoDA firmy mogą skorzystać z innowacyjnych możliwości edukacyjnych LUT i wzmocnić tym samym swoją pozycję na rynku. Ponadto SoDA jako oficjalny partner umożliwi firmom członkowskim dostęp do badań LUT i wniosków z nich płynących. Cieszymy się na wspólne inicjatywy i bezpośredni kontakt z praktykami sektora technologicznego, gdyż umocni to pomosty pomiędzy nowoczesnym biznesem i nauką, co pozwoli nam na optymalizację myślenia o edukacji - dodaje Marlena Wieteska, CEO LUT.

W dobie wyzwań związanych z rozwijającą się technologią, kształtowaniem się wciąż rynku pracy i zawodów przyszłości, współpraca obu eksperckich organizacji będzie odpowiedzią na wiele niewiadomych w kontekście powszechnej już transformacji cyfrowej. Obserwujemy ciągłą zmianę optyki zarówno pracodawców, jak i menedżerów oraz pracowników. Uporządkowanie myślenia o dotykających nas zmianach, zbadanie kierunków potencjalnego rozwoju, ale też wprowadzenie elementów optymalizacyjnych do postrzegania relacji pomiędzy nauką, edukacją i biznesem, które są celem partnerstwa SODA i LUT, pozwalają spoglądać w nadchodzące miesiące roku 2024 z optymizmem i zaciekawieniem.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25 Biuro prasowe
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację
Edukacja Acer i Google wspierają współczesną edukację
2024-12-04 | 11:30

Acer i Google wspierają współczesną edukację

Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.