Komunikaty PR

Na pionierów miast przyszłości w Pułtusku czeka innowacyjna makieta od Skriware

2024-03-20  |  01:00
Biuro prasowe

Już 22 i 23 marca Zamek w Pułtusku stanie się areną wymiany doświadczeń przedstawicieli samorządów, biznesu i mieszkańców uczestniczących w Smart Town Congress. Praktycznym odniesieniem dla dyskusji o zrównoważonych miastach będzie interaktywna makieta, którą zbudowały dzieci z pułtuskich szkół we współpracy ze Skriware. Innowacyjny Kongres otwiera nowe możliwości w zakresie edukowania oraz włączania mieszkańców w proces tworzenia nowoczesnych i przyjaznych naturze miast, zgodnie z koncepcją Smart City 3.0.

- Samorządy stoją dzisiaj przed ambitnym wyzwaniem kreowania nowoczesnych i zrównoważonych miast, które będą przyjazne wszystkim grupom mieszkańców oraz środowisku naturalnemu. Osiągnięcie tego celu jest możliwe tylko dzięki szeroko zakrojonym działaniom edukacyjnym oraz zaangażowaniu lokalnej społeczności w proces wspólnego budowania inteligentnego miasta przyszłości. Bardzo się cieszę, że Skriware ma zaszczyt wspierać Miasto Pułtusk w realizacji tego zadania. Mam nadzieję, że innowacyjny Smart Town Congress zainspiruje także inne samorządy do kompleksowego spojrzenia na edukację swoich mieszkańców oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w celu uatrakcyjnienia debat na istotne dla gminy tematy. Wyjaśnienie zaawansowanych koncepcji i rozwiązań może być łatwiejsze, gdy wykorzystamy do tego interaktywne konstrukcje z klocków edukacyjnych, roboty czy trójwymiarowe modele – mówi Karol Górnowicz, Prezes Skriware. 

Tydzień przed rozpoczęciem Smart Town Congress firma Skriware przeprowadziła warsztaty w pułtuskich szkołach, podczas których uczniowie zbudowali innowacyjną makietę miasta. Oprócz budowli pojawiły się na niej interaktywne dźwigi, skonstruowany z edukacyjnych klocków zakład segregowania odpadów oraz miniśmieciarki. Nie zabrakło też nowatorskich rozwiązań, mogących pojawić się w Pułtusku w przyszłości, na przykład mostu, po którym jeżdżą prawdziwe roboty oraz powietrznej kolejki sunącej pomiędzy wieżowcami.

Nowatorska makieta miasta zbudowana przez dzieci uczestniczące w warsztatach o smart city stanie się jedną z głównych atrakcji Kongresu. Posłuży ona dorosłym uczestnikom jako punkt odniesienia do rozmowy o miastach przyszłości oraz zapewni rozrywkę najmłodszym, przybliżając im w przystępny sposób tematykę zrównoważonego rozwoju. Tym samym stanowi ona praktyczną realizację holistycznego podejścia organizatorów do idei zwiększania świadomości w obszarze rozwiązań stosowanych w inteligentnych miastach. Celem EcoPułtuska, Miasta Pułtusk i 4Pułtuska jest bowiem zaproszenie do rozmowy oraz interakcji lokalnej społeczności niezależnie od wieku mieszkańców.

- Eco Pułtusk to firma promująca ochronę środowiska i dlatego stawiamy na ekoedukację w nowatorski sposób. Przejawem tego jest organizacja przez nas Smart Town Congress, który ma być  innowacyjnym wydarzeniem wpisującym się w koncepcję Smart Town 3.0. W ramach kongresu przygotowaliśmy liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Chcemy przybliżyć mieszkańcom ideę nowoczesnego oraz przyjaznego naturze miasta, które rozwija się w zrównoważony sposób. W zabytkowych przestrzeniach pułtuskiego zamku zaprezentujemy przyszłościowe rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, transportu miejskiego, energetyki odnawialnej, edukacji, zdrowia oraz bezpieczeństwa. Z radością i dumą przedstawimy też interaktywną makietę nowoczesnego miasta Eco Smart Town, którą zbudowali nasi uczniowie wraz z firmą Skriware. Serdecznie zapraszam do udziału w Kongresie – mówi Damian Szewczyk z Zarządu EcoPułtusk, który jest pomysłodawcą oraz organizatorem wydarzenia.

Uczestnicy Kongresu wysłuchają wystąpień na temat transformacji energetycznej gminy, praktycznych sposobów ograniczania ilości bioodpadów oraz finansowania ekologicznych projektów miejskich. Dowiedzą się także, jak świadomie kształtować przestrzeń inteligentnego miasta, skorzystają z testowej jazdy autem elektrycznym oraz nauczą się przygotowywać naturalne środki do sprzątania domu. Będą również mogli uczestniczyć w wystawie ekologicznych rozwiązań dla domu i ogrodu oraz spróbować swoich sił w tworzeniu ekologicznych palm wielkanocych. Na dzieci oraz dorosłych pasjonatów nowych technologii czekać też będą drukarki 3D, roboty i wyzwania konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków edukacyjnych od Skriware.

Osoby chcące uczestniczyć w Smart City Congress w Pułtusku prosimy o rejestrację na stronie wydarzenia: https://towncongress.pl/.

***

O Spółce:

Skriware to polska spółka działająca globalnie w branży EdTech, która we współpracy z samorządami rozwija projekty edukacyjne w obszarze smart city oraz edukacji ekologicznej lokalnych społeczności. Firma dostarcza nauczycielom i dzieciom inspirujące narzędzia do nauki bazującej na praktycznym wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Skriware stworzyło autorskie laboratorium edukacyjne SkriLab, oparte na: druku i modelowaniu 3D, robotach edukacyjnych, narzędziach do programowania oraz platformie online dedykowanej nauczycielom, które łączy rozwój kompetencji miękkich oraz technicznych. Spółka dostarcza swoje rozwiązania do ponad 4 tys. szkół w Polsce i jednocześnie dynamicznie rozwija globalną sieć partnerów biznesowych, m.in. w, Rumunii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25 Biuro prasowe
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację
Edukacja Acer i Google wspierają współczesną edukację
2024-12-04 | 11:30

Acer i Google wspierają współczesną edukację

Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.