Komunikaty PR

Kolejne firmy dołączają do BioInMed

2022-07-14  |  13:50
Biuro prasowe

Wraz z dynamicznym wzrostem sektora biotechnologii medycznej w Polsce rośnie również liczba członków Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed. Do grona przedsiębiorstw zaangażowanych w działania B+R w obszarze nowych leków i metod diagnostycznych oraz technologii wspierających, dołączają trzy kolejne firmy – Into DNA SA, JJP Biologics Sp. z o.o. i Gyncetrum Sp. z o.o.. Po kilku miesiącach działalności związek liczy już 17 członków.

BioInMed to działający od października 2021 r. związek branżowy, skoncentrowany na współpracy ze wszystkimi interesariuszami i administracją publiczną w obszarze rozwoju sektora biotechnologii medycznej w Polsce.

– Z miesiąca na miesiąc wzrasta znaczenie sektora biotechnologii medycznej w Polsce – zarówno w opinii publicznej, jak również na poziomie administracyjnym. Po ponad dwóch latach pandemii wiemy, że badania i rozwój w obszarze medycyny są kluczowe nie tylko z punktu widzenia wskaźników zdrowotnych społeczeństw, ale również działania gospodarki. Z tego też względu tym bardziej cieszymy się, że wraz z kolejnymi członkami dołączającymi do związku, zwiększa się również nasza wiedza i doświadczenie. Wierzymy, że w dłuższej perspektywie, dzięki współpracy z różnymi interesariuszami stworzymy z biotechnologii medycznej wizytówkę polskiej innowacji – mówi Marta Winiarska, prezes zarządu BioInMed.

– Skala i tempo rozwoju polskich firm biotechnologicznych zdecydowanie odzwierciedlają dynamikę wzrostu globalnego sektora biotechnologicznego. Krajowe firmy z sukcesem dostosowują się do panujących trendów i bez kompleksów proponują nowatorskie rozwiązania. W JJP Biologics realizujemy innowacyjne programy badawczo-rozwojowe we współpracy z wiodącymi biotechnologicznymi partnerami. Współpraca z BioInMed ma na celu intensyfikację działań zmierzających do wzmocnienia tego sektora w Polsce – tłumaczy Paweł Szczepański COO i członek zarządu JJP Biologics.

Związek BioInMed skupia różnorodne kompetencje krajowych firm, m.in. w obszarze terapii komórkowych i genowych, innowacyjnych terapii biologicznych (przeciwciał i białek rekombinowanych), celowanych terapii przeciwnowotworowych, wdrażania nowych zastosowań klinicznych komórek macierzystych, biocząsteczek w terapiach oraz diagnostyce, biosensorów oraz nowych klas cząsteczek wiążących w terapiach, diagnostyce i medycynie, a także w obszarze diagnostyki oraz sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego – jako elementów wspierających proces rozwoju nowych terapii.

– Cieszymy się niezmiernie z możliwości dołączenia do Związku. Inicjatywy podejmowane przez BioInMed i wzajemne wsparcie oraz współpraca jego członków umacniają polski sektor biotechnologiczny i przyspieszają jego rozwój. Z naszej perspektywy niezwykle cenne będzie dołączenie do tego grona i możliwość wymiany doświadczeń z przedstawicielami wiodących firm biotechnologicznych w Polsce – mówi Magda Kordon-Kiszala, CEO Into DNA.

Nowi członkowie Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed specjalizują się w obszarze oryginalnych leków biotechnologicznych (JJP Biologics), narzędzi w dziedzinie biologii molekularnej oraz detekcji pęknięć DNA (Into DNA), a także nowych terapii komórkowych opartych na technologii CAR-T (Gyncentrum). Ten wachlarz kompetencji, wraz ze specjalizacjami dotychczasowych członków BioInMed wskazuje na szerokie portfolio projektów prowadzonych przez polskie podmioty, które wpisuje się w światowe trendy.

– To dla nas zaszczyt dołączyć do grona członków Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed oraz duża wartość, gdyż pozwala nam jeszcze bardziej zaangażować się w rozwój polskiej medycyny. Wierzę, że wspólne projekty realizowane w ramach inicjatywy BioInMed oraz transfer wiedzy i doświadczeń między kluczowymi uczestnikami rynku przyczynią się do jeszcze szybszego rozwoju branży biotechnologicznej w Polsce oraz wzrostu innowacyjności w polskiej służbie zdrowia – podkreśla Paweł Czerwiński, CEO Gyncentrum Sp. z o.o.

Do związku należą poza nowymi członkami należą również: Ardigen SA, Captor Therapeutics SA, Celon Pharma SA, ExploRNA Therapeutics SA, OncoArendi Therapeutics SA, Polski Bank Komórek Macierzystych SA, PolTREG SA, Pure Biologics SA, Ryvu Therapeutics SA, Selvita SA, WPD Pharmaceuticals Sp. z o.o., MNM Diagnostics Sp. z o. o., Medicofarma Biotech SA oraz SyVento Sp. z o .o.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Zdrowe nawyki, które korzystnie wpływają na samopoczucie Biuro prasowe
2024-04-29 | 16:00

Zdrowe nawyki, które korzystnie wpływają na samopoczucie

Szczupła sylwetka, świetna kondycja skóry, włosów i paznokci, zdrowy duch w zdrowym ciele oraz pozytywne samopoczucie. Większość z nas marzy o wspomnianych elementach,
Medycyna Symptomy sezonowego spadku energii
2024-04-12 | 16:00

Symptomy sezonowego spadku energii

Nadejście wiosny to czas, którego z reguły oczekuje się z utęsknieniem. Jednak paradoksalnie zdarza się, że zamiast cieszyć się tym ożywczym okresem, często odczuwa się
Medycyna DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce
2024-04-10 | 09:00

DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce

Branża badań genetycznych znajduje coraz szersze zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny - szczególnie w zakresie badań prenatalnych oraz onkologicznych. Potencjał do rozwoju

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.