Komunikaty PR

Kolejne firmy dołączają do BioInMed

2022-07-14  |  13:50
Biuro prasowe

Wraz z dynamicznym wzrostem sektora biotechnologii medycznej w Polsce rośnie również liczba członków Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed. Do grona przedsiębiorstw zaangażowanych w działania B+R w obszarze nowych leków i metod diagnostycznych oraz technologii wspierających, dołączają trzy kolejne firmy – Into DNA SA, JJP Biologics Sp. z o.o. i Gyncetrum Sp. z o.o.. Po kilku miesiącach działalności związek liczy już 17 członków.

BioInMed to działający od października 2021 r. związek branżowy, skoncentrowany na współpracy ze wszystkimi interesariuszami i administracją publiczną w obszarze rozwoju sektora biotechnologii medycznej w Polsce.

– Z miesiąca na miesiąc wzrasta znaczenie sektora biotechnologii medycznej w Polsce – zarówno w opinii publicznej, jak również na poziomie administracyjnym. Po ponad dwóch latach pandemii wiemy, że badania i rozwój w obszarze medycyny są kluczowe nie tylko z punktu widzenia wskaźników zdrowotnych społeczeństw, ale również działania gospodarki. Z tego też względu tym bardziej cieszymy się, że wraz z kolejnymi członkami dołączającymi do związku, zwiększa się również nasza wiedza i doświadczenie. Wierzymy, że w dłuższej perspektywie, dzięki współpracy z różnymi interesariuszami stworzymy z biotechnologii medycznej wizytówkę polskiej innowacji – mówi Marta Winiarska, prezes zarządu BioInMed.

– Skala i tempo rozwoju polskich firm biotechnologicznych zdecydowanie odzwierciedlają dynamikę wzrostu globalnego sektora biotechnologicznego. Krajowe firmy z sukcesem dostosowują się do panujących trendów i bez kompleksów proponują nowatorskie rozwiązania. W JJP Biologics realizujemy innowacyjne programy badawczo-rozwojowe we współpracy z wiodącymi biotechnologicznymi partnerami. Współpraca z BioInMed ma na celu intensyfikację działań zmierzających do wzmocnienia tego sektora w Polsce – tłumaczy Paweł Szczepański COO i członek zarządu JJP Biologics.

Związek BioInMed skupia różnorodne kompetencje krajowych firm, m.in. w obszarze terapii komórkowych i genowych, innowacyjnych terapii biologicznych (przeciwciał i białek rekombinowanych), celowanych terapii przeciwnowotworowych, wdrażania nowych zastosowań klinicznych komórek macierzystych, biocząsteczek w terapiach oraz diagnostyce, biosensorów oraz nowych klas cząsteczek wiążących w terapiach, diagnostyce i medycynie, a także w obszarze diagnostyki oraz sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego – jako elementów wspierających proces rozwoju nowych terapii.

– Cieszymy się niezmiernie z możliwości dołączenia do Związku. Inicjatywy podejmowane przez BioInMed i wzajemne wsparcie oraz współpraca jego członków umacniają polski sektor biotechnologiczny i przyspieszają jego rozwój. Z naszej perspektywy niezwykle cenne będzie dołączenie do tego grona i możliwość wymiany doświadczeń z przedstawicielami wiodących firm biotechnologicznych w Polsce – mówi Magda Kordon-Kiszala, CEO Into DNA.

Nowi członkowie Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed specjalizują się w obszarze oryginalnych leków biotechnologicznych (JJP Biologics), narzędzi w dziedzinie biologii molekularnej oraz detekcji pęknięć DNA (Into DNA), a także nowych terapii komórkowych opartych na technologii CAR-T (Gyncentrum). Ten wachlarz kompetencji, wraz ze specjalizacjami dotychczasowych członków BioInMed wskazuje na szerokie portfolio projektów prowadzonych przez polskie podmioty, które wpisuje się w światowe trendy.

– To dla nas zaszczyt dołączyć do grona członków Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed oraz duża wartość, gdyż pozwala nam jeszcze bardziej zaangażować się w rozwój polskiej medycyny. Wierzę, że wspólne projekty realizowane w ramach inicjatywy BioInMed oraz transfer wiedzy i doświadczeń między kluczowymi uczestnikami rynku przyczynią się do jeszcze szybszego rozwoju branży biotechnologicznej w Polsce oraz wzrostu innowacyjności w polskiej służbie zdrowia – podkreśla Paweł Czerwiński, CEO Gyncentrum Sp. z o.o.

Do związku należą poza nowymi członkami należą również: Ardigen SA, Captor Therapeutics SA, Celon Pharma SA, ExploRNA Therapeutics SA, OncoArendi Therapeutics SA, Polski Bank Komórek Macierzystych SA, PolTREG SA, Pure Biologics SA, Ryvu Therapeutics SA, Selvita SA, WPD Pharmaceuticals Sp. z o.o., MNM Diagnostics Sp. z o. o., Medicofarma Biotech SA oraz SyVento Sp. z o .o.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł

Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.

Transport

Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.