InventionMed kontynuuje rozwój symulatorów medycznych oraz budowę CBR
InventionMed S.A., notowana na NewConnect, technologiczna firma z branży medycznej, opublikowała raport za drugi kwartał 2022 r. W omawianym okresie spółka skupiła się na dalszym rozwoju swojego flagowego produktu – TutorDerm. Poza rozwojem symulatora medycznego kontynuuje budowę Centrum innowacyjnych technik symulacji medycznych i rehabilitacyjnych w oparciu o wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość oraz autorską technologię podwójnej immersji.
- Drugi kwartał bieżącego roku był dla nas niezwykle istotny. Nasze najważniejsze rozwiązanie, czyli TutorDerm, po raz pierwszy pojawiło się w polskich ośrodkach medycznych podczas testów. Cieszymy się, że zarówno Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Collegium Medicum w Bydgoszczy były usatysfakcjonowane z pilotaży. Liczymy, że w przyszłości nasz innowacyjny produkt znajdzie uznanie w następnych ośrodkach medycznych. Poza bieżącą działalnością spółki trwały prace na budowie naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego – mówi Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed.
TutorDerm jest to symulator medyczny, który został stworzony dla potrzeb edukacji z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Produkt w swym działaniu wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości. Symulowanie działań TutorDerm, dzięki wrażeniu immersji środowiska wizualnego oraz czucia, umożliwia praktykowanie zabiegów m. in. lekarzom, kosmetologom oraz studentom.
Drugie z rozwiązań InventionMed – wirtualna strzykawka – ma posłużyć jako sprzęt szkoleniowy dedykowany specjalistom z dermatologii klinicznej oraz estetycznej. Za jej pomocą możliwa jest nauka zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyk na żywych organizmach.
Pod koniec czerwca br., na WZA, Akcjonariusze InventionMed podjęli uchwałę ws. podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję 101.393.580 akcji serii F o wartości nominalnej 0,10 PLN. Emisja odbędzie się z zachowaniem prawa poboru dla wszystkich akcjonariuszy na dzień 26 września 2022 r. (dzień prawa poboru). Udział w emisji zadeklarował zarówno Prezes InventionMed Tomasz Kierul, oraz największy akcjonariusz spółki SoftBlue SA.
- Zdecydowaliśmy się na emisję akcji serii F, aby zapewnić spółce ciągłość w rozwoju projektów. Nasze produkty mają ogromny potencjał, nigdzie na świecie nie spotkaliśmy się z podobnymi rozwiązaniami. Emisja odbędzie się z zachowaniem prawa poboru - dodaje Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.