Komunikaty PR

Medical Inventi rozpoczyna komercjalizację FlexiOss®

2022-07-18  |  12:00
Biuro prasowe

Innowacyjny preparat implantacyjny, wyprodukowany przez Medical Inventi, z powodzeniem wspiera pacjentów ortopedycznych, stomatologicznych oraz weterynaryjnych. Flagowym produktem Spółki zajmującej się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce i ochronie zdrowia jest FlexiOss® – kompozyt kościozastępczy stosowany w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Aktualnie Spółka jest na etapie komercjalizacji „sztucznej kości”, a wprowadzenie tego produktu na szeroki rynek odbywa się przy pomocy środków własnych. Medical Inventi planuje pozyskanie nowego kapitału na początku 2023 r.

Spółka Medical Inventi powstała w ramach aktywnej współpracy środowiska naukowego oraz biznesu, jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Celem firmy jest komercjalizacja badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego. Najważniejszym produktem Spółki jest materiał kościozastępczy – FlexiOss® –  który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej.

- FlexiOss® to innowacyjny bioaktywny kompozyt kościozastępczy opracowany przez zespół prof. dr hab. Grażyny Ginalskiej i dr hab. Anny Belcarz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Produkt powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie lekarzy ortopedów po doświadczeniach z formą sypką preparatów kościozastępczych, która nie sprawdzała się na salach operacyjnych. Dzięki wysokiej bioaktywności znacząco wpływa na proces rekonstrukcji kości - mówi Maciej Maniecki, Prezes Zarządu Medical Inventi.

- FlexiOss® daje dużą swobodę osobie operującej, pozwalając wypełnić ubytki dużych rozmiarów o nieregularnym kształcie. Dzięki swoim właściwościom produkt może ułatwić pracę lekarzom prowadzącym niejednokrotnie wielogodzinne operacje. Dodatkowo, materiał wchłania płyny, m.in. krew, osocze, roztwory leków, dzięki czemu może pełnić rolę nośnika substancji biologicznych, a zwłaszcza leków przeciwbakteryjnych. Pozwala to ograniczyć aplikację antybiotyków w okresie okołozabiegowym. Z punktu widzenia pacjenta, FlexiOss® daje możliwość prawidłowej odbudowy tkanki kostnej, małego ryzyka zakażenia i odrzutu gojenia, uniknięcia uczuleń i ognisk zapalnych - mówi prof. dr hab. Grażyna Ginalska, przewodnicząca Rady Naukowej Medical Inventi.

FlexiOss® z powodzeniem stosowany jest u pacjentów ortopedycznych, u których ubytek kostny wynosił do 7 cm. Produkt chroni prawnie m.in. europejski patent Bioactive composite and process for the production of the bioactive composite, który gwarantuje aktywną ochronę na terenie Austrii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Anglii i Irlandii. W czerwcu br. spółka otrzymała dopuszczenie do dystrybucji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także na etapie pre-submission złożyła dokumentację do Agencji Żywności i Leków w USA (FDA), mającą na celu uzyskanie dopuszczenie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Obok flagowego produktu Medical Inventi, którym jest kompozyt kościozastępczy FlexiOss® do zastosowań w ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu, innymi produktami z portfolio spółki są FlexiOss®Dent – dedykowany chirurgii stomatologicznej oraz FlexiOss®Vet – weterynarii.

- Obecnie budujemy sieć dystrybucji naszych produktów. W pierwszej kolejności stawiamy na rynek ortopedyczny i ekspansję na rynki zagraniczne: CEE, MEA, Europę, USA oraz kraje arabskie. Jednocześnie realizujemy projekty badawczo-rozwojowe (badania kliniczne lub zabiegi eksperymentalne), które mają za zadanie prowadzić do poszerzenia zastosowania naszego wyrobu w nowych obszarach, takich jak np. onkologia ortopedyczna. Jesteśmy również otwarci na nowe projekty B+R, komplementarne do produktów przez nas posiadanych, które pozwalają na relatywnie szybkie zwiększenie naszego portfolio produktów - dodaje Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.

W czerwcu br. Medical Inventi po raz kolejny znalazła się w gronie innowacyjnych startupów medycznych w najnowszym raporcie Top Disruptors in Healthcare. W tegorocznej edycji zaprezentowane zostały 144 podmioty z sektora ochrony zdrowia.

W 2023 roku spółka rozważa pozyskanie kapitału od inwestorów na dalszy dynamiczny rozwój.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Zdrowe nawyki, które korzystnie wpływają na samopoczucie Biuro prasowe
2024-04-29 | 16:00

Zdrowe nawyki, które korzystnie wpływają na samopoczucie

Szczupła sylwetka, świetna kondycja skóry, włosów i paznokci, zdrowy duch w zdrowym ciele oraz pozytywne samopoczucie. Większość z nas marzy o wspomnianych elementach,
Medycyna Symptomy sezonowego spadku energii
2024-04-12 | 16:00

Symptomy sezonowego spadku energii

Nadejście wiosny to czas, którego z reguły oczekuje się z utęsknieniem. Jednak paradoksalnie zdarza się, że zamiast cieszyć się tym ożywczym okresem, często odczuwa się
Medycyna DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce
2024-04-10 | 09:00

DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce

Branża badań genetycznych znajduje coraz szersze zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny - szczególnie w zakresie badań prenatalnych oraz onkologicznych. Potencjał do rozwoju

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.