Medical Inventi rozpoczyna komercjalizację FlexiOss®
Innowacyjny preparat implantacyjny, wyprodukowany przez Medical Inventi, z powodzeniem wspiera pacjentów ortopedycznych, stomatologicznych oraz weterynaryjnych. Flagowym produktem Spółki zajmującej się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce i ochronie zdrowia jest FlexiOss® – kompozyt kościozastępczy stosowany w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Aktualnie Spółka jest na etapie komercjalizacji „sztucznej kości”, a wprowadzenie tego produktu na szeroki rynek odbywa się przy pomocy środków własnych. Medical Inventi planuje pozyskanie nowego kapitału na początku 2023 r.
Spółka Medical Inventi powstała w ramach aktywnej współpracy środowiska naukowego oraz biznesu, jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Celem firmy jest komercjalizacja badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego. Najważniejszym produktem Spółki jest materiał kościozastępczy – FlexiOss® – który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej.
- FlexiOss® to innowacyjny bioaktywny kompozyt kościozastępczy opracowany przez zespół prof. dr hab. Grażyny Ginalskiej i dr hab. Anny Belcarz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Produkt powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie lekarzy ortopedów po doświadczeniach z formą sypką preparatów kościozastępczych, która nie sprawdzała się na salach operacyjnych. Dzięki wysokiej bioaktywności znacząco wpływa na proces rekonstrukcji kości - mówi Maciej Maniecki, Prezes Zarządu Medical Inventi.
- FlexiOss® daje dużą swobodę osobie operującej, pozwalając wypełnić ubytki dużych rozmiarów o nieregularnym kształcie. Dzięki swoim właściwościom produkt może ułatwić pracę lekarzom prowadzącym niejednokrotnie wielogodzinne operacje. Dodatkowo, materiał wchłania płyny, m.in. krew, osocze, roztwory leków, dzięki czemu może pełnić rolę nośnika substancji biologicznych, a zwłaszcza leków przeciwbakteryjnych. Pozwala to ograniczyć aplikację antybiotyków w okresie okołozabiegowym. Z punktu widzenia pacjenta, FlexiOss® daje możliwość prawidłowej odbudowy tkanki kostnej, małego ryzyka zakażenia i odrzutu gojenia, uniknięcia uczuleń i ognisk zapalnych - mówi prof. dr hab. Grażyna Ginalska, przewodnicząca Rady Naukowej Medical Inventi.
FlexiOss® z powodzeniem stosowany jest u pacjentów ortopedycznych, u których ubytek kostny wynosił do 7 cm. Produkt chroni prawnie m.in. europejski patent Bioactive composite and process for the production of the bioactive composite, który gwarantuje aktywną ochronę na terenie Austrii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Anglii i Irlandii. W czerwcu br. spółka otrzymała dopuszczenie do dystrybucji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także na etapie pre-submission złożyła dokumentację do Agencji Żywności i Leków w USA (FDA), mającą na celu uzyskanie dopuszczenie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Obok flagowego produktu Medical Inventi, którym jest kompozyt kościozastępczy FlexiOss® do zastosowań w ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu, innymi produktami z portfolio spółki są FlexiOss®Dent – dedykowany chirurgii stomatologicznej oraz FlexiOss®Vet – weterynarii.
- Obecnie budujemy sieć dystrybucji naszych produktów. W pierwszej kolejności stawiamy na rynek ortopedyczny i ekspansję na rynki zagraniczne: CEE, MEA, Europę, USA oraz kraje arabskie. Jednocześnie realizujemy projekty badawczo-rozwojowe (badania kliniczne lub zabiegi eksperymentalne), które mają za zadanie prowadzić do poszerzenia zastosowania naszego wyrobu w nowych obszarach, takich jak np. onkologia ortopedyczna. Jesteśmy również otwarci na nowe projekty B+R, komplementarne do produktów przez nas posiadanych, które pozwalają na relatywnie szybkie zwiększenie naszego portfolio produktów - dodaje Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.
W czerwcu br. Medical Inventi po raz kolejny znalazła się w gronie innowacyjnych startupów medycznych w najnowszym raporcie Top Disruptors in Healthcare. W tegorocznej edycji zaprezentowane zostały 144 podmioty z sektora ochrony zdrowia.
W 2023 roku spółka rozważa pozyskanie kapitału od inwestorów na dalszy dynamiczny rozwój.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.