Biuro prasowe

Medycyna INNOWACJE 2020-01-17

AstraZeneca i Uniwersytet Warszawski razem poszukają nowych metod leczenia

AstraZeneca Pharma Poland i Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego podpisały umowę o współpracy. Studenci i naukowcy UW uzyskają szerszy dostęp do ekspertów posiadających unikatową praktykę biznesową i wiedzę o sektorze innowacji farmaceutycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-12-17

Profesor Miłosz Jaguszewski odebrał nagrodę Prezesów PTK

W Warszawie wręczono prestiżową nagrodę Prezesów PTK. Laureatem został dr hab. n. med. Miłosz Jaguszewski, profesor nazdwyczajny z Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-12-04

Wiele ważnych debat i ciekawych wykładów, czyli „Kardiologia Prewencyjna 2019”

Podsumowanie dorocznej konferencji wybitnych polskich kardiologów w Krajowie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-27

Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

W Stanach Zjednoczonych przypada jeden robot chirurgiczny da Vinci na 100 tys. mieszkańców, w Europie – jeden na 800 tys. mieszkańców, zaś w Polsce – jeden na aż 6,5 mln mieszkańców, wynika z raportu opublikowanego przez PMR i Upper Finance.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-26

Kardiologia dziś i jutro. Najbardziej obiecujące technologie nielekowe w 2019

Przegląd najciekawszych technologii nielekowych w kardiologii okiem prof. Macieja Lesiaka.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-25

Najważniejsze badania profilaktyczne kobiet

Sprawdź jakie badania powinnaś wykonać, aby być spokojną o kwestie zdrowotne i dalej realizować się jako kobieta, matka czy żona.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-07

Przed nami Poznańskie Spotkania Kardiologiczne

Już 15 listopada rozpocznie się kolejna edycja Poznańskiego Spotkania Kardiologicznego, które przez minione dwanaście lat stało się jednym z najważniejszych polskich wydarzeń poświęconych kardiologii.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-30

Aplikacja SkinCareAI pomoże w diagnozie czerniaka

DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym na skalę globalną, uruchomiła prototyp aplikacji SkinCareAI, która analizuje obrazy skóry w celu wykrycia wczesnych oznak czerniaka.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-29

Nowe badania biologiczne skupione na męskiej płodności

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że 60–80 milionów par na całym świecie cierpi obecnie z powodu niepłodności.1 Liczby te różnią się w zależności od regionu świata, ale szacuje się, że problem dotyka 8–12% wszystkich par na świecie
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-03

Uważaj na wzrok swojej pociechy!

1,5 miliarda ludzi na całym świecie – ta liczba mówi sama za siebie, a statystki z roku na rok nieubłaganie rosną. Krótkowzroczność to schorzenie dotykające wszystkich, a jej pierwsze symptomy pojawiają się u coraz większej liczby dzieci.
czytaj więcej