Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-08-27

NAWODNIJ SKÓRĘ LATEM I CIESZ SIĘ PIĘKNĄ CERĄ

Choć początek lata nie był upalny, to na szczęście od pierwszych dni sierpnia możemy cieszyć się słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-24

Produkt LIDBREE™ został dopuszczony do obrotu w Wielkiej Brytanii

Gedeon Richter i Palette Life Sciences AB poinformowały, że otrzymały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w Wielkiej Brytanii produktu LIDBREE™.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-24

Kariprazyna znacząco redukuje negatywne objawy schizofrenii

Podczas 28. Dorocznej Konferencji Europejskiego Stowarzy­szenia Psychiatrycznego (EPA), która odbyła się wirtualnie w związku z pandemią COVID-19, przedstawiono nową analizę badań nad kariprazyną prowadzonych w zakresie leczenia negatywnych objawów schizofrenii.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-18

AILIS - NOWOCZESNA TECHNOLOGIA, KTÓRA POMOŻE W WALCE Z RAKIEM PIERSI

Polacy opracowali system monitoringu stanu zdrowia piersi, wykrywający nawet najmniejsze zmiany nowotworowe wśród kobiet o gęstej budowie piersi oraz małych miseczkach.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2020-08-18

FDA zatwierdza produkt leczniczy risdiplam firmy Roche

FDA zatwierdza produkt leczniczy risdiplam firmy Roche do leczenia rdzeniowego zaniku mięśni (SMA) u dorosłych pacjentów i dzieci w wieku powyżej 2. miesiąca życia.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2020-08-12

Pierwsze w historii polskie, kompleksowe wytyczne w leczeniu raka nerki.

15 lipca w czasopiśmie „Onkologia w Praktyce Klinicznej” zostały opublikowane „Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w raku nerkowokomórkowym”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-08-10

Błyskawiczne testy w pracy. Nowy sposób kontrolowania wirusa

Już jest nowa usługa dla pracodawców, którzy chcą zapewniać bezpieczeństwo pracownikom i firmie w czasie zagrożenia epidemią. Jej najważniejszą częścią są testy wykrywające przeciwciała pojawiające się we krwi po kontakcie z wirusem.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-22

JAK WYGLĄDA OPIEKA SENIORALNA W POLSCE?

W Polsce z roku na rok zwiększa się liczba osób starszych wymagających specjalistycznej opieki. Jej ciężar spada na najbliższą rodzinę, której członkowie często mieszkają w innych miastach i nie mają możliwości sprawowania odpowiedniej pieczy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-17

Jak powinna wyglądać diagnostyka SARS-CoV-2, by była skuteczna?

Skuteczna diagnostyka jest kluczowa w walce z pandemią. Rodzaje testów diagnostycznych różnią się jednak od siebie, opierają na innych wskaźnikach i innej metodologii wykonania. Testy molekularne i serologiczne mają różne zastosowanie oraz wielu beneficjentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-07-15

Zapytaj stomatologa - Dieta dla zdrowych zębów.

Prawidłowo zbilansowana dieta jest szalenie ważna, ponieważ przyczynia się nie tylko do utrzymania dobrej formy i odpowiedniej masy ciała, ale także do właściwego funkcjonowania całego organizmu.
czytaj więcej