Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-12-01

Uporczywy trądzik? Problem może tkwić w próchnicy!

Zdrowie naszych zębów ma olbrzymi wpływ na naszą cerę i choć może się to wydawać niebywałe, jest to prawda. Według badań jedną z przyczyn trądziku może być próchnica zębów!
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-11-13

Białe plamki na zębach? Przyczyną może być nadmiar fluoru!

Co za dużo, to nie zdrowo – to stare porzekadło można odnieść również do zdrowia naszych zębów. Jeśli pojawią się na nich białokredowe lub brunatne plamki czy pasma, warto wiedzieć, że przyczyną tych zmian może być nadmiar fluoru zgromadzony w naszym organizmie.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2020-11-05

Nowa współpraca poświęcona leczeniu doustnemu pacjentów z COVID-19

Roche i Atea Pharmaceuticals łączą siły w walce przeciwko COVID-19 w zakresie opracowywania, produkcji i dostarczania AT-527.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-27

Innowacyjne antywirusowe maseczki

LSP Life – polski dystrybutor nowatorskich samoodkażających się maseczek otrzymał na XI Gali Polish Businesswoman Awards nagrodę w kategorii zdrowie, jako „Lider innowacyjnych wyrobów sanitarnych i rozwiązań higienicznych”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-21

Innowacyjny robot OMNIBotics® stanie w Szpitalu Bródnowskim

Massmedica zawarła umowę na dostawę robota OMNIBotics® do endoprotezoplastyki stawu kolanowego do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Dostawa i uruchomienie robota w szpitalu nastąpi w IV kwartale 2020 roku.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-20

Cersanit wspiera kobiety w Miesiącu Świadomości Raka Piersi

Marka Cersanit dołączyła do globalnej kampanii okazując solidarność z kobietami przechodzącymi przez chorobę nowotworową
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-13

Maski chirurgiczne vs maski z nano-srebrem KN95. Które warto wybrać i dlaczego?

Większość ludzi realizuje wymóg zakrywania twarzy za pomocą masek ochronnych. Spośród nich możemy wyszczególnić maski chirurgiczne oraz maski np. z właściwościami antybakteryjnymi klasy KN95. Które warto wybrać i dlaczego?
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-10-08

Polska innowacja w suplementacji - Personalizacja kluczem do sukcesu

Wzrastająca świadomość społeczna, obawy przed chorobami i nowe trendy związane ze zdrowym stylem życia powodują, że Polacy coraz chętniej sięgają po suplementy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-29

Co nas czeka w telemedycynie po COVID-19?

Eksperci DataArt opisują trendy technologiczne, które mogą zmienić życie pacjentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-09-24

Badania COVID pod lupą – wiarygodność, jakość, bezpieczeństwo

Na rynku istnieją dwa rodzaje testów, które mogą wykazać aktywne zarażenie wirusem SARS-CoV-2 – genetyczne oraz serologiczne – ale tylko jedno daje stuprocentową gwarancję miarodajnego wyniku.
czytaj więcej