Biuro prasowe

Medycyna INNOWACJE 2020-06-10

CHMP wydał pozytywną opinię na temat zatwierdzenia w UE leku entrektynib

CHMP wydał pozytywną opinię na temat zatwierdzenia w UE leku entrektynib firmy Roche do leczenia chorych na ROS1-dodatniego zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuca i chorych z guzami litymi z obecnością fuzji genów NTRK.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-06-09

ASCO 2020: Pierwsze wyniki z badania CheckMate -9LA

• W badaniu CheckMate -9LA wykazano, że niwolumab w skojarzeniu z ipilimumabem oraz chemioterapią znacząco wydłuża przeżycie całkowite w porównaniu z samą chemioterapią u pacjentów w pierwszej linii leczenia przerzutowego niedrobnokomórkowego raka płuca.
czytaj więcej
Medycyna INNOWACJE 2020-06-01

Badanie kliniczne III fazy tocilizumabu w skojarzeniu remdesiwirem

Firma Roche rozpoczyna badanie kliniczne III fazy dotyczące stosowania produktu leczniczego tocilizumab w skojarzeniu z lekiem remdesiwir u hospitalizowanych pacjentów z ciężkim zapaleniem płuc w przebiegu COVID-19.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-28

Polskie narzędzia do walki z koronawirusem czekają na inwestorów

narzędzia polskich inżynierów, studentów i innowacyjnych firm opracowane do walki z koronawirusem trafiły na giełdę pomysłów akcji Covid Challenge.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-06

Zapytaj stomatologa - Ścieranie zębów - poznaj przyczyny i konsekwencje

Szkliwo, czyli wierzchnia warstwa zębów, jest najbardziej wytrzymałą i najtwardszą tkanką w organizmie. Pomimo takiego pancerza, twardszego od kości, bardzo często zdarza się, że zęby ulegają starciu. Dlaczego tak jest?
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-04-27

#DołączDoStada K.I.D.S. i razem z Fundacją wspieraj lekarzy

Rusza akcja fundacji K.I.D.S. , która ma z jednej strony przyśpieszyć prace nad wdrożeniem telemedycyny, z drugiej zaś zbudować poczucie solidarności we wspólnej walce z COVID-19. Do jej wsparcia, zakładając maski “wilka” zachęcają m.in. Agata Młynarska czy Joanna Przetakiewicz.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-04-20

Samoprzylepna maseczka ochronna na twarz – innowacja od polskiej firmy

Gliwicka firma Etisoft stworzyła innowacyjny model maseczki ochronnej. Jest to kolejny produkt, obok przyłbic w klasie ETISOFT PERSONAL PROTECTION, który wspiera profilaktykę antywirusową i zostanie wyprodukowany na szeroką skalę.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-04-16

Cykl: Zapytaj stomatologa - Korony i mosty zębowe. Wszystko co warto wiedzieć

Utrata zębów lub znacząca degradacja ich korony na skutek schorzeń bądź urazów mechanicznych może spotkać każdego z nas. Z pomocą na szczęście przychodzą nam zabiegi protetyczne, które pozwolą rozwiązać te problemy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-03-10

Jedynaszansa.pl – rusza kampania edukacyjna dla przyszłych rodziców

Celem akcji jest zachęcenie rodziców do zapoznania się z tym tematem i podjęcia świadomej decyzji o tym, co ma się stać z krwią pępowinową ich dziecka przy porodzie. Kampania ruszyła 4 marca 2020 r.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-27

Pierwsze w Polsce wszczepienie nowatorskiego aktywnego implantu

W Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach prof. Henryk Skarżyński wraz z zespołem przeprowadził, 27 lutego 2020 roku, pierwszą w Polsce operację wszczepienia pionierskiego aktywnego implantu wykorzystującego kostne przewodnictwo dźwięku - BONEBRIDGE BCI 602.
czytaj więcej