Biuro prasowe

INNOWACJE 2022-08-25

Hitachi Energy pomaga zrobić ogromny krok w transformacji energetycznej Niemiec

System HVDC Light® pozwoli przesyłać ogromne ilości energii odnawialnej dla nawet 5 milionów gospodarstw domowych i pomoże Niemcom osiągnąć cel neutralności węglowej do 2045 r.               
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-08-05

Linie kablowe zyskują na popularności

Elektroenergetyczne linie napowietrzne są często spotykanym elementem krajobrazu. Niższy koszt inwestycyjny czy łatwość naprawy ewentualnych awarii są mocnym argumentem do inwestowania właśnie w tę technologię.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-07-29

Hitachi Energy połączy największą na świecie farmę wiatrową

Hitachi Energy zdobywa zamówienie na przyłączenie jednej z największych na świecie morskich farm wiatrowych do brytyjskiej sieci energetycznej. Farma wiatrowa będzie mogła wygenerować energię elektryczną, która wystarczy do zasilenia ponad trzech milionów brytyjskich domów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-06-29

Nowej generacji inwerter 25~50 KTLX G3. Sprawdź!

SOFARSOLAR jest producentem jednych z najchętniej wybieranym inwerterów fotowoltaicznych. Dzięki wysokiej jakości, adekwatnej cenie i wydłużonej gwarancji podbija serca prosumentów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-06-09

BEZPIECZNE SUPERBATERIE, DZIĘKI KTÓRYM NAŁADUJESZ SMARTFON W MNIEJ NIŻ 15 MINUT

Baterie, które działają dwa razy dłużej, a ich ładowanie zajmuje mniej niż 15 minut, powstaną w fabryce w Rzeszowie. Dzięki wsparciu inwestorów już w 2023 roku będą mogły być montowane w elektronice bez ryzyka wzrostu jej ceny.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-06-08

Pompa ciepła, czyli grzanie tanie i zawsze legalne

Poszczególne kraje Unii Europejskiej odchodzą już nie tylko od węgla, ale również od instalacji gazowych. Wśród przyszłościowych rozwiązań grzewczych na pierwszy plan wysuwają się pompy ciepła, które będą zastępować dotychczasowe instalacje.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-04-29

Polacy odejdą od węgla i gazu?

Na jakie źródło ciepła postawić, by wkrótce nie żałować? Według Polskiego Alarmu Smogowego, ceny paliw generujących smog są coraz wyższe. Przez wzrost cen gazu znacząco spadło zainteresowanie tym rodzajem ogrzewania. Jaką alternatywę wybrać, żeby się nie potknąć?
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-04-08

SERES 3: pierwsze kroki na polskim rynku pojazdów elektrycznych

Wśród polskich kierowców rośnie zainteresowanie ekologicznym transportem.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-03-28

Hitachi Energy przyspiesza rozwój zrównoważonej mobilności w Berlinie

Firma Hitachi Energy otrzymała zamówienie od Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), największego przedsiębiorstwa transportu publicznego w Niemczech, na dostawę inteligentnej infrastruktury ładowania Grid-eMotionTM Fleet, która pomoże BVG przejść na zrównoważoną mobilność w Berlinie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-02-15

Enefit Green wybuduje elektrownię fotowoltaiczną w Polsce

Enefit Green, spółka zależna Grupy Eesti Energia wytwarzająca energię z odnawialnych źródeł energii, wybuduje farmę fotowoltaiczną w miejscowości Dębnik w Polsce. Dębnik Solar Park będzie miał moc 6 MW, a wartość inwestycji przekroczy 4 mln EUR.
czytaj więcej