Biuro prasowe

INNOWACJE 2020-06-18

Śmieci to nie tylko kłopoty. Można z nich produkować zieloną energię

Procesy związane z termicznym unieszkodliwianiem odpadów mogą być lekarstwem na rosnącą z roku na rok ilość wytwarzanych odpadów. Warunkiem jest wykorzystywanie odpowiednich technologii, pozwalających na odzysk energii z troską o stan środowiska naturalnego.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-06-12

Rozwój europejskiego przemysłu bateryjnego nabiera tempa

9 czerwca 2020 r. władze dwóch wiodących uczelni, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, podpisały porozumienie o współpracy z ENERIS PolBatt, członkiem europejskiego programu Important Projects of Common European Interest on Batteries.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-05-21

Fotowoltaika: coraz więcej instalacji z nową technologią

Rynek fotowoltaiki rośnie w średnim tempie 17,4% rocznie. Dynamicznie rozwija się zastosowanie nowych technologii: w 2023 roku globalny rynek mikrofalowników osiągnie wartość blisko 6 mld USD. W Polsce tę technologię stosuje już jeden z wiodących instalatorów fotowoltaiki.
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2020-04-14

Zalety akumulatorów litowo-jonowych

Ogniwa litowo-jonowe to alternatywa dla tradycyjnie wykorzystywanych akumulatorów ołowiowo-kwasowych. Jakie są ich zalety?
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-25

Zrównoważony rozwój jest opłacalny finansowo

Wielu przedsiębiorców obawia się kosztów zrównoważonego rozwoju. Czy słusznie?
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-02-11

Impel z dofinansowaniem na budowę systemu wspierającego efektywność energetyczną

Spółka Impel Tech Solutions otrzymała dofinansowanie z NCBiR na projekt badawczo-rozwojowy, w ramach którego ma powstać system do kompensacji mocy biernej w czasie rzeczywistym, z jednoczesną aktywną eliminacją wyższych harmonicznych i eliminacją zaburzeń.
czytaj więcej
INNOWACJE 2020-01-16

Zielona energia w PepsiCo w trosce o przyszłość naszej planety

Już w tym roku do obsługi wszystkich zakładów na terenie USA PepsiCo zapewni energię elektryczną pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-12

Rynek UPS w rozkwicie

Rośnie zainteresowanie zasilaniem gwarantowanym – w ciągu ostatniego roku sprzedaż UPS (Uninterruptible Power Supply) wzrosła o ok. 10 proc. Zakupem najbardziej zainteresowani są mali i średni przedsiębiorcy, ale coraz więcej osób poszukuje takich rozwiązań także do domów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-11-06

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Energia słoneczna jest jednym z najczystszych źródeł energii - niewyczerpalnym i ekologicznym zasobem, który jest dosłownie wszędzie wokół nas. Jakie korzyści może przynieść korzystanie z paneli? Dlaczego warto wykorzystać tą technologię w twoim domu lub firmie?
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-10-22

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na „zieloną” energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.
czytaj więcej