Biuro prasowe

Energetyka INNOWACJE 2023-03-28

EDP w Polsce z 10-krotnym wzrostem zakontraktowanej mocy instalacji solarnych w

EDP Energia Polska, specjalizująca się w rozwiązaniach fotowoltaicznych dla małych i średnich przedsiębiorstw zakontraktowała w 2022 roku ponad 50 MWp mocy elektrycznej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-03-27

Zielona rewolucja – jak zmienia się sposób pozyskiwania energii w Polsce?

Szacuje się, że światowe zużycie energii w kolejnych 30 latach wzrośnie nawet o 50%. Odpowiedzią na to stały się odnawialne źródła energii (OZE), a ich udział w ogólnej produkcji energii stale rośnie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-02-28

Fotowoltaika: sposób na ucieczkę przed inflacją

Inflacja w Polsce jeszcze dwa lata temu wynosiła ok 3%. Dzisiaj w zastraszającym tempie zbliżamy się do rekordowego poziomu 20%.
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2023-02-17

Drugie życie biurowców – inteligentna modernizacja zmniejsza koszty

Z tegorocznego raportu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego wynika, że Polska jest liderem pod względem liczby certyfikowanych budynków wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).
czytaj więcej
INNOWACJE 2023-01-30

Partnerstwo Na Rzecz Czystego Wodoru właśnie ogłosiło nabór wniosków na 2023 rok

Wnioski można składać od 31 stycznia 2023 r. do 18 kwietnia 2023 r. W tym roku na rozwój projektów w ramach nowoczesnych technologii wodorowych zostało przeznaczonych 195 mln EURO.
czytaj więcej
Energetyka INNOWACJE 2023-01-11

Schneider Electric i Politechnika Świętokrzyska skomercjalizują mikrosieć

Politechnika Świętokrzyska oraz Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zawarły współpracę.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-11-22

Dekarbonizacja sektora wodno-kanalizacyjnego w toku

Inicjatywa „Race to Zero” Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Xylem, lidera w dziedzinie technologii wodnych, przedstawia wyzwania sektora wod-kan i wskazuje kierunek, jaki firmy powinny obrać, by osiągnąć zeroemisyjność.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-22

Lidl Polska: ekologiczne rozwiązania sposobem na bezpieczeństwo energetyczne

Lidl Polska od lat inwestuje w ekologiczne rozwiązania. Firma wierzy, że mogą one korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość prowadzenia biznesu w nadchodzących miesiącach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-20

Nestlé Polska i GoldenPeaks Capital: umowa na energię słoneczną

Jedna trzecia energii elektrycznej, zasilającej wszystkie fabryki Nestlé w Polsce, będzie wkrótce pochodzić z farm fotowoltaicznych, zlokalizowanych w naszym kraju.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-09-13

Termostaty pomogą Europie przetrwać zimę

Wzrost cen ciepła, podobnie jak energii elektrycznej jest obecnie nieunikniony i zgodnie z przewidywaniami należy się spodziewać dalszych podwyżek w ciągu najbliższej dekady. Możemy się jednak do tego przygotować, odpowiednio zarządzając energią w naszych domach.
czytaj więcej