Komunikaty PR

Nowoczesne rozwiązania elektroinstalacyjne dla małych lokali usługowych

2023-10-19  |  15:30
Biuro prasowe

Dziś sama tylko branża sprzedaży detalicznej żywności wydaje w skali globu 60 mld dolarów rocznie na energię[1]. W przypadku tego segmentu energia jest drugim co do wielkości kosztem operacyjnym. Sprzedawcy detaliczni żywności mają znacznie wyższy profil zużycia energii – głównie z powodu wysokiego zapotrzebowania na chłodzenie produktów.

Według ekspertów Schneider Electric wdrożenie odpowiednich rozwiązań osprzętowych może w krótkim czasie doprowadzić do oszczędności zużycia energii elektrycznej rzędu 15 proc., co w skali globalnej mogłoby przełożyć się na 9 mld zaoszczędzonych dolarów.

Warto zacząć od podstaw i podjąć szereg działań bezkosztowych takich jak:

  • wyłączanie oświetlenia, gdy nie jest ono niezbędne;
  • wyłączanie kas fiskalnych, komputerów, wag i sprzętu kuchennego, gdy go nie używamy;
  • upewnienie się, że urządzenia HVAC w magazynach, pomieszczeniach magazynowych, biurach i innych pomieszczeniach specjalnego przeznaczenia ustawione są na minimalny poziom poboru prądu;
  • upewnienie się, że urządzenia chłodzące ustawione są na odpowiednią temperaturę, a żywność przechowywana w chłodniach nie jest „przechładzana”.

Kolejne kroki obejmują działania, takie jak: zainstalowanie monitoringu zużycia energii, aby zweryfikować źródła największych strat, zadbanie o właściwe czyszczenie i regularną konserwację systemów chłodniczych i HVAC, a także wdrożenie wydajnych systemów oświetleniowych opartych o technologię LED wyposażonych w czujniki ruchu lub możliwość dostosowania jasności światła do aktualnych potrzeb.

Eliminacja ryzyka awarii przynosi oszczędności
Niewielkie lokale usługowe są szczególnie narażone na awarie, takie jak problemy z zasilaniem elektrycznym, problemy z klimatyzacją czy dużym sprzętem AGD. Takie sytuacje nierzadko zmuszają właścicieli do tymczasowego zamknięcia biznesu, co prowadzi do strat finansowych i utraty klientów.

Chcąc wyeliminować ryzyko poważnych usterek, warto zadbać o nowoczesne rozwiązania elektroinstalacyjne, takie jak aparatura modułowa Acti9 Active, która zapewnia kompleksową ochronę ludzi, mienia, obwodów i urządzeń, w tym ochronę przeciwpożarową oraz przed usterkami elektrycznymi. Dodatkowo oferuje alarmy i alarmy wstępne z wbudowaną komunikacją oraz zapewnia przejrzystą diagnostykę i analizę, co umożliwia podejmowanie działań zapobiegawczych.

Schneider Electric dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa w razie awarii zaprojektował nową serię rozdzielnic niskiego napięcia do 630 A, PrismaSeT. Urządzenie to idealnie sprawdzi się w niewielkich lokalach, ponieważ zarówno instalacja, jak i montaż przebiegają szybko, nawet w przypadku skomplikowanych konfiguracji. Innowacyjny czujnik PowerTag zamontowany we wnętrzu urządzenia podnosi poziom prewencji przeciwpożarowej, umożliwiając operatorom budynków przewidywanie i zapobieganie pożarom w rozdzielnicach. Miniaturowe, a zarazem wydajne, bezprzewodowe czujniki precyzyjnie monitorują zużycie energii i przesyłają bieżące dane na urządzenie mobilne dzięki zastosowaniu bezprzewodowej komunikacji.

Rozwiązanie dla lokali premium

Podniesienie standardu wnętrza w lokalach usługowych premium jest kluczowe dla zapewnienia klientom wyjątkowych wrażeń, które zachęcą ich do powrotu. Seria Sedna Design & Elements oferuje stylowy i wysokiej klasy osprzęt elektroinstalacyjny. W restauracjach czy małych sklepach odpowiednie ściemniacze LED i czujniki ruchu pozwalają na regulację oświetlenia, prowadząc do oszczędności zużycia energii, co skutkuje obniżeniem kosztów eksploatacyjnych. Czujniki ruchu automatycznie włączają i wyłączają oświetlenie w obecności osób, eliminując niepotrzebne zużycie energii, gdy pomieszczenia są nieużywane. Zapewniają one wygodę i bezpieczeństwo klientom oraz pracownikom, a także wydłużają żywotność żarówek i oświetlenia. Integracja czujników ruchu z systemami zarządzania budynkiem pozwala na bardziej efektywne sterowanie oświetleniem, dostosowując je do zmieniających się warunków i potrzeb. Seria Sedna Design & Elements oferuje wiele kombinacji kolorystycznych i funkcji, idealnie dopasowując się do stylu wnętrza w różnych typach obiektów. W skład tej serii wchodzą łączniki, czujniki ruchu, ściemniacze obrotowe, regulatory temperatury, a także gniazda USB, które umożliwiają ładowanie urządzeń mobilnych oraz gniazda multimedialne, takie jak gniazdo komputerowe RJ45, HDMI czy AV.

Odpowiadając na rosnącą popularność elektryków

Właściciele małych lokali usługowych coraz częściej napotykają trudności związane z rosnącą liczbą klientów korzystających z aut elektrycznych. Wzrost ich popularności oznacza, że ​​coraz więcej osób podczas parkowania pod sklepem czy restauracją, chciałoby skorzystać ze stacji ładowania. Niewielkie lokale często nie mają możliwości zapewnienia odpowiedniej infrastruktury. Zapewnienie ładowarek dla pojazdów elektrycznych wymaga najczęściej poniesienia wysokich kosztów, co dla małych lokalnych usługodawców może stanowić problem.

Aby zoptymalizować koszty związane z ładowaniem samochodu elektrycznego, warto rozważyć zakup własnej ładowarki w przystępnej cenie. Schneider Electric oferuje stacje ładowania EVlink Home oraz EVlink Pro AC, które sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych. Dzięki swoim właściwościom wytrzymałościowym można ją montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Właściciele małych lokali usługowych mogą zwrócić się o dotację na rozwinięcie infrastruktury dla samochodów elektrycznych. Środki przyznaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warto śledzić bieżące terminy naboru wniosków i skorzystać z państwowego wsparcia do uruchomienia stacji ładowania w pobliżu własnego lokalu.

Wdrożenie rozwiązań prowadzących do optymalizacji zużycia energii elektrycznej przełoży się na niższe koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa, prowadząc do możliwości obniżenia cen detalicznych przy zachowaniu satysfakcjonującej marży. Generując oszczędności tu i teraz, możemy być o krok przed konkurencją, zdobywając przewagę na lokalnym rynku.

 

 

Schneider Electric

Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój
z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.

www.se.com/pl


[1] https://blog.se.com/sustainability/2023/02/08/transformative-energy-opportunities-in-retail/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Instalacje fotowoltaiczne a turbiny wiatrowe – w co warto zainwestować? Biuro prasowe
2024-04-24 | 11:05

Instalacje fotowoltaiczne a turbiny wiatrowe – w co warto zainwestować?

W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie przydomowymi turbinami wiatrowymi. Wynika ono z ogłoszenia nowego programu dotacji „Moja elektrownia wiatrowa“, który ma wejść w
Energetyka Solplanet uruchomił SOLcash. Instalatorzy falowników dostaną zwrot aż do 1300 zł
2024-04-22 | 01:00

Solplanet uruchomił SOLcash. Instalatorzy falowników dostaną zwrot aż do 1300 zł

Na początku kwietnia Solplanet ruszył z programem cashbacku dla instalatorów swoich falowników. Promocja dotyczy trzech serii przeznaczonych do instalacji domowych, biznesowych
Energetyka Droga polskiego przemysłu do zeroemisyjności
2024-03-28 | 09:00

Droga polskiego przemysłu do zeroemisyjności

Zapobieganie zmianom klimatycznym oraz walka o ochronę naszej planety to powszechne tematy, które kraje rozwinięte uważają za absolutną konieczność. Ograniczenie emisji gazów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.