Biuro prasowe

INNOWACJE 2022-01-31

Hitachi Energy zmierza do osiągnięcia neutralności węglowej

Światowy lider w dziedzinie technologii i rynku sieci energetycznych osiągnął pierwszy krok w realizacji swojej strategii zrównoważonego rozwoju (Sustainability 2030) i przyspiesza działania zmierzające do osiągnięcia neutralności węglowej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-01-19

Hitachi Energy z połączeniem HVDC w Abu Dhabi

Hitachi Energy zdobywa duże zamówienie na pierwsze tego typu podmorskie połączenie energetyczne w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, które przyczyni się do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej w Abu Dhabi.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-11-03

SOFARSOLAR – rozpoczyna współpracę z N42 concept agency

SOFARSOLAR – rozpoczyna współpracę z N42 concept agency
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-28

Hitachi Energy przedstawia transformatory EconiQ™

Ekoefektywne transformatory EconiQ™ są tworzone wspólnie z klientami w oparciu o sprawdzoną metodologię naukową, aby zmniejszać emisję dwutlenku węgla w całym cyklu życia.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-19

Hitachi Energy rozpoczyna działalność

Światowy lider w dziedzinie technologii i rynku sieci energetycznych dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-15

Shell i IONITY uruchamiają pierwsze w Polsce stacje dużej mocy do ładowania poja

Shell i IONITY otwierają nową erę elektromobilności w Polsce. Od piątku, 15 października, na MOP Olsze Wschód oraz Olsze Zachód przy autostradzie A1 kierowcy pojazdów elektrycznych mogą korzystać z szybkich ładowarek, zapewniających moc do 350kW.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-04

Kompleksowa obsługa procesu projektowania sieci elektroenergetycznej online dla

innogy Stoen Operator (iSO), stworzył wspólnie z firmą e-point aplikację do kompleksowej obsługi procesu projektowania sieci elektroenergetycznych oraz komunikacji pomiędzy firmami projektowymi.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-26

Hitachi ABB Power Grids wprowadza rozwiązanie SVC Light® Enhanced

Hitachi ABB Power Grids wprowadza rozwiązanie SVC Light® Enhanced, które przyspiesza dążenia do stabilnej i neutralnej węglowo przyszłości energetyki.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-08-24

Rośnie świadomość ekologiczna Polaków. 80 proc. badanych chciałoby energii z OZE

SunSol, jedna z najdłużej działających na polskim rynku fotowoltaiki firm, przeprowadziła badanie, by sprawdzić podejście Polaków do odnawialnych źródeł energii. Z przygotowanego przez nią raportu wynika, że według blisko 37 proc. respondentów OZE korzystnie wpływają na klimat.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-28

Ponad 70% Polaków chce być niezależna energetycznie - raport

SunSol, jedna z najdłużej działających firm fotowoltaicznych na polskim rynku, postanowiła sprawdzić, jaki jest stosunek Polaków do fotowoltaiki oraz ich wiedzę na temat rynku PV. Z przeprowadzonego przez nią badania wynika, że ponad 70% z nich chce być niezależna energetycznie.
czytaj więcej