Woltair wprowadza na rynek własną pompę ciepła oraz linię produktową - WLTR
Woltair, jedna z największych czeskich firm na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, obecna także w Polsce, ogłosiła dziś, że wprowadza na polski rynek swoją autorską, innowacyjną pompę ciepła o nazwie WLTR.
Woltair działa na rynku od pięciu lat. Do tej pory firma zainstalowała ponad 2 tysiące pomp ciepła, co pozwoliło jej zgromadzić cenny know-how w tym obszarze. Na tej podstawie firma stworzyła własną pompę ciepła – WLTR – która wyróżnia się innowacyjnością w zakresie zdalnego dostępu i zaawansowanego sterowania. Firma ogłosiła, że WLTR jest już dostępna w sprzedaży dla polskich klientów.
Autorska pompa ciepła firmy była opracowywana przez kilka lat pod nadzorem Karela Náprstka, współzałożyciela i dyrektora technologicznego Woltair, który od 13 lat zawodowo zajmuje się pompami ciepła i osobiście szkoli techników instalacji. Podłączając WLTR do internetu przez sieć LAN, można ją zdalnie konfigurować, serwisować i monitorować, zapobiegając potencjalnym problemom. W przypadku przerwy w dostępie do internetu, zintegrowana karta SIM zapewnia płynne połączenie. Dzięki temu wszystkie zaawansowane funkcje są dostępne bez zakłóceń.
Oprócz zdalnego dostępu, Woltair skupił się na precyzyjnym sterowaniu pompą ciepła. Optymalna wydajność i zużycie są zatem oparte nie tylko na aktualnej temperaturze zewnętrznej, ale także na prognozie pogody dla regionu. Umożliwia to WLTR optymalizację zużycia i kosztów ogrzewania. Możliwe jest także spersonalizowanie trybu ogrzewania w zależności od trybu gospodarstwa domowego z dokładnością co do godziny. Zużycie energii jest precyzyjnie mierzone za pomocą pulsacyjnego wskaźnika mocy, zintegrowanego bezpośrednio z panelem sterowania. Klienci mogą następnie monitorować statystyki na przejrzystych wykresach.
„Zainteresowanie tematyką pomp ciepła u polskich konsumentów w ostatnich latach znacznie wzrosło. Oczekują oni przede wszystkim urządzeń odpowiednio dopasowanych do swoich gospodarstw domowych oraz działających efektywnie. Nasza pompa ciepła WLTR jest innowacyjna w tym kontekście, że optymalizuje zużycie i wydajność urządzenia nie tylko na podstawie bieżącej pogody, ale też tej prognozowanej. Wygodne, zdalne sterowanie oraz przejrzyste monitorowanie wyników przypadną do gustu polskim użytkownikom” – mówi Michał Borek, Country Manager w Woltair Polska.
Woltair oferuje największy wybór urządzeń i rozwiązań z obszaru pomp ciepła i fotowoltaiki w Europie. Kompleksowe podejście firmy obejmuje cały proces wdrożenia, od planowania, przez konsultacje z lokalnymi ekspertami i informacje na temat dotacji, po instalację. Woltair zapewnia, że pompy ciepła mogą zostać zainstalowane w ciągu 30 dni. Jeśli tak się nie stanie, firma zwróci 50% ceny zakupu.
Klienci mogą skorzystać z kalkulatora cen online, aby uzyskać natychmiastową wycenę dla swoich indywidualnych potrzeb energetycznych. Woltair oferuje pompy ciepła m.in. LG, Grundig, Daikin, Panasonic, Kołton, Viessmann, Alpha Innotec, Dimplex oraz nową, własną markę - WLTR.
Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy
SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
Dynamiczny rozwój energii odnawialnej w Polsce. Czy atom może go przyśpieszyć?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.