Komunikaty PR

Woltair wprowadza na rynek własną pompę ciepła oraz linię produktową - WLTR

2023-12-04  |  11:40
Biuro prasowe

Woltair, jedna z największych czeskich firm na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, obecna także w Polsce, ogłosiła dziś, że wprowadza na polski rynek swoją autorską, innowacyjną pompę ciepła o nazwie WLTR.

Woltair działa na rynku od pięciu lat. Do tej pory firma zainstalowała ponad 2 tysiące pomp ciepła, co pozwoliło jej zgromadzić cenny know-how w tym obszarze. Na tej podstawie firma stworzyła własną pompę ciepła – WLTR – która wyróżnia się innowacyjnością w zakresie zdalnego dostępu i zaawansowanego sterowania. Firma ogłosiła, że WLTR jest już dostępna w sprzedaży dla polskich klientów.

Autorska pompa ciepła firmy była opracowywana przez kilka lat pod nadzorem Karela Náprstka, współzałożyciela i dyrektora technologicznego Woltair, który od 13 lat zawodowo zajmuje się pompami ciepła i osobiście szkoli techników instalacji. Podłączając WLTR do internetu przez sieć LAN, można ją zdalnie konfigurować, serwisować i monitorować, zapobiegając potencjalnym problemom. W przypadku przerwy w dostępie do internetu, zintegrowana karta SIM zapewnia płynne połączenie. Dzięki temu wszystkie zaawansowane funkcje są dostępne bez zakłóceń.

Oprócz zdalnego dostępu, Woltair skupił się na precyzyjnym sterowaniu pompą ciepła. Optymalna wydajność i zużycie są zatem oparte nie tylko na aktualnej temperaturze zewnętrznej, ale także na prognozie pogody dla regionu. Umożliwia to WLTR optymalizację zużycia i kosztów ogrzewania. Możliwe jest także spersonalizowanie trybu ogrzewania w zależności od trybu gospodarstwa domowego z dokładnością co do godziny. Zużycie energii jest precyzyjnie mierzone za pomocą pulsacyjnego wskaźnika mocy, zintegrowanego bezpośrednio z panelem sterowania. Klienci mogą następnie monitorować statystyki na przejrzystych wykresach.

„Zainteresowanie tematyką pomp ciepła u polskich konsumentów w ostatnich latach znacznie wzrosło. Oczekują oni przede wszystkim urządzeń odpowiednio dopasowanych do swoich gospodarstw domowych oraz działających efektywnie. Nasza pompa ciepła WLTR jest innowacyjna w tym kontekście, że optymalizuje zużycie i wydajność urządzenia nie tylko na podstawie bieżącej pogody, ale też tej prognozowanej. Wygodne, zdalne sterowanie oraz przejrzyste monitorowanie wyników przypadną do gustu polskim użytkownikom” – mówi Michał Borek, Country Manager w Woltair Polska.

Woltair oferuje największy wybór urządzeń i rozwiązań z obszaru pomp ciepła i fotowoltaiki w Europie. Kompleksowe podejście firmy obejmuje cały proces wdrożenia, od planowania, przez konsultacje z lokalnymi ekspertami i informacje na temat dotacji, po instalację. Woltair zapewnia, że pompy ciepła mogą zostać zainstalowane w ciągu 30 dni. Jeśli tak się nie stanie, firma zwróci 50% ceny zakupu.

Klienci mogą skorzystać z kalkulatora cen online, aby uzyskać natychmiastową wycenę dla swoich indywidualnych potrzeb energetycznych. Woltair oferuje pompy ciepła m.in. LG, Grundig, Daikin, Panasonic, Kołton, Viessmann, Alpha Innotec, Dimplex oraz nową, własną markę - WLTR.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną! Biuro prasowe
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
2024-12-04 | 12:30

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu

Projekt Baltic Sea Hydrogen Valley został wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podczas IV Konferencji Porozumienia Wodorowego Nagrodzony projekt to pionierska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.