Woltair wprowadza na rynek własną pompę ciepła oraz linię produktową - WLTR
Woltair, jedna z największych czeskich firm na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, obecna także w Polsce, ogłosiła dziś, że wprowadza na polski rynek swoją autorską, innowacyjną pompę ciepła o nazwie WLTR.
Woltair działa na rynku od pięciu lat. Do tej pory firma zainstalowała ponad 2 tysiące pomp ciepła, co pozwoliło jej zgromadzić cenny know-how w tym obszarze. Na tej podstawie firma stworzyła własną pompę ciepła – WLTR – która wyróżnia się innowacyjnością w zakresie zdalnego dostępu i zaawansowanego sterowania. Firma ogłosiła, że WLTR jest już dostępna w sprzedaży dla polskich klientów.
Autorska pompa ciepła firmy była opracowywana przez kilka lat pod nadzorem Karela Náprstka, współzałożyciela i dyrektora technologicznego Woltair, który od 13 lat zawodowo zajmuje się pompami ciepła i osobiście szkoli techników instalacji. Podłączając WLTR do internetu przez sieć LAN, można ją zdalnie konfigurować, serwisować i monitorować, zapobiegając potencjalnym problemom. W przypadku przerwy w dostępie do internetu, zintegrowana karta SIM zapewnia płynne połączenie. Dzięki temu wszystkie zaawansowane funkcje są dostępne bez zakłóceń.
Oprócz zdalnego dostępu, Woltair skupił się na precyzyjnym sterowaniu pompą ciepła. Optymalna wydajność i zużycie są zatem oparte nie tylko na aktualnej temperaturze zewnętrznej, ale także na prognozie pogody dla regionu. Umożliwia to WLTR optymalizację zużycia i kosztów ogrzewania. Możliwe jest także spersonalizowanie trybu ogrzewania w zależności od trybu gospodarstwa domowego z dokładnością co do godziny. Zużycie energii jest precyzyjnie mierzone za pomocą pulsacyjnego wskaźnika mocy, zintegrowanego bezpośrednio z panelem sterowania. Klienci mogą następnie monitorować statystyki na przejrzystych wykresach.
„Zainteresowanie tematyką pomp ciepła u polskich konsumentów w ostatnich latach znacznie wzrosło. Oczekują oni przede wszystkim urządzeń odpowiednio dopasowanych do swoich gospodarstw domowych oraz działających efektywnie. Nasza pompa ciepła WLTR jest innowacyjna w tym kontekście, że optymalizuje zużycie i wydajność urządzenia nie tylko na podstawie bieżącej pogody, ale też tej prognozowanej. Wygodne, zdalne sterowanie oraz przejrzyste monitorowanie wyników przypadną do gustu polskim użytkownikom” – mówi Michał Borek, Country Manager w Woltair Polska.
Woltair oferuje największy wybór urządzeń i rozwiązań z obszaru pomp ciepła i fotowoltaiki w Europie. Kompleksowe podejście firmy obejmuje cały proces wdrożenia, od planowania, przez konsultacje z lokalnymi ekspertami i informacje na temat dotacji, po instalację. Woltair zapewnia, że pompy ciepła mogą zostać zainstalowane w ciągu 30 dni. Jeśli tak się nie stanie, firma zwróci 50% ceny zakupu.
Klienci mogą skorzystać z kalkulatora cen online, aby uzyskać natychmiastową wycenę dla swoich indywidualnych potrzeb energetycznych. Woltair oferuje pompy ciepła m.in. LG, Grundig, Daikin, Panasonic, Kołton, Viessmann, Alpha Innotec, Dimplex oraz nową, własną markę - WLTR.

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.