Komunikaty PR

Zakup fotowoltaiki zimą? To się opłaca!

2023-11-30  |  11:40
Biuro prasowe

W obliczu dynamicznego rozwoju fotowoltaiki w Polsce, świadomość korzyści płynących z wykorzystania energii słonecznej do produkcji prądu gwałtownie rośnie. To nie tylko ekologiczny wybór, ale również inteligentna inwestycja. To może być idealny moment, by rozważyć założenie instalacji fotowoltaicznej i zacząć czerpać zyski z czystej energii nawet w zimowych miesiącach.

Chociaż produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej zimą jest niższa niż w cieplejszych miesiącach, to warto zauważyć, że nawet w okresie zimowym posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej przekłada się na istotne oszczędności. W okresie zimowym, obejmującym miesiące od października do marca, produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej może osiągać nawet 25% całkowitej rocznej produkcji. Mimo niższych temperatur i krótszego dnia, własna fotowoltaika nadal stanowi znaczące źródło energii.

 

Wykorzystaj potencjał swojego systemu przez cały rok

Decydując się na instalację fotowoltaiczną zimą, inwestorzy mogą liczyć na krótszy czas oczekiwania na montaż oraz na niższe ceny ze względu na mniejszy popyt. Zimowe miesiące często charakteryzują się mniejszą liczbą zleceń, co przekłada się na szybszą realizację projektu. 

– Instalację fotowoltaiczną w przeciwieństwie do chociażby pomp ciepła można montować cały rok. Prace elektryczne zazwyczaj przebiegają w obiekcie, zaś jedynym ograniczeniem pozostaje ujemna temperatura powodująca oblodzenie dachu. Jeśli ktoś zastanawia się nad inwestycją, nie powinien jej odkładać w czasie. Ceny komponentów spadły do rekordowo niskich poziomów, a chwilowa anomalia w nadpodaży doprowadziła do bardzo atrakcyjnej sytuacji dla kupujących. Ten moment nie będzie trwał wiecznie, dystrybutorzy już zapowiadają powrót do poprzednich cen na początku 2024 roku – mówi Kamil Jeznach, który odpowiada za techniczną i operacyjną stronę działalności Otovo.

Zainstalowanie fotowoltaiki zimą umożliwia szybsze rozpoczęcie oszczędzania. Na przyłączenie zakład energetyczny ma 30 dni, a jeśli chcemy być gotowi od marca, aby nie tracić ani jednego dnia słońca, to instalacja w miesiącach zimowych jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Zainstaluj w tym roku i odlicz w PIT za 2023

Osoby, które zainwestowały w instalację fotowoltaiki do swojego domu, mają szansę skorzystać z preferencji podatkowej w PIT. Jest to szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób na podwyższonym progu podatkowym, bo mogą odliczyć aż 32%. Tzw. ulga termomodernizacyjna otwiera drzwi do możliwości uzyskania zwrotu podatku nawet do kwoty 16 960 zł, lub w przypadku niedopłaty, istotnego zmniejszenia zobowiązań podatkowych. Ponadto, skorzystanie z ulgi podatkowej jest możliwe już po krótkim okresie od zainstalowania systemu, co przekłada się na jeszcze szybszy zwrot z inwestycji.

 

Kup teraz, a pierwszą ratę zapłacisz dopiero w marcu 2024 roku

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w czystą energię słoneczną, teraz może być idealny moment. Otovo daje szansę na korzystanie z energii bez konieczności ponoszenia początkowych kosztów. Jak to możliwe? Wynajmij fotowoltaikę w Otovo bez wkładu własnego, a pierwszą ratę zapłacisz dopiero w marcu 2024 roku. To realna możliwość oszczędności, już od 129 zł miesięcznie zyskujesz 20 lat gwarancji na instalację.

– W Otovo uważamy, że dostęp do czystej energii słonecznej powinien być prosty i dostępny dla wszystkich. Kupno instalacji fotowoltaicznej może być dużą inwestycją początkową, ale my zmieniamy tę zasadę i nie wymagamy żadnego wkładu własnego. Oferujemy klientom nie tylko pełną gwarancję na 20 lat i wsparcie naszego doświadczonego zespołu, ale również pewność, że już od pierwszego dnia instalacji zaczynają oszczędzać. To innowacyjne podejście, które pozwala czerpać korzyści od samego początku – mówi Paulina Ackermann, szefowa polskiego oddziału Otovo.

Warto podjąć decyzję już teraz, by zimą zainwestować w ekologiczną energię i cieszyć się jej korzyściami w każdym sezonie. W Otovo możesz kupić fotowoltaikę bez wychodzenia z domu i całkowicie online. Wszystkie szczegóły, łącznie z wyceną można sprawdzić samemu wpisując swój adres w wyszukiwarce na stronie Otovo.

 

***

Otovo to najprostszy sposób na zakup fotowoltaiki na dachu lub na gruncie i magazynu energii dla domu. Firma zrzesza sieć setek lokalnych, wysokiej jakości i dokładnie sprawdzonych instalatorów energetycznych. Wykorzystuje autorską technologię do analizy potencjału każdego domu i precyzyjnie doradza w zakresie montażu fotowoltaiki, aby w kilka sekund przedstawić klientom ofertę.

Otovo założone zostało w Oslo w 2016 roku. Jest wiodącą firmą na rynku energii słonecznej w Europie. Sprzedała i zrealizowała tysiące projektów fotowoltaicznych na całym kontynencie. Jej zespół tworzą inżynierowie, programiści i konsultanci techniczni z całej Europy.

Otovo to najprostszy sposób na zakup fotowoltaiki na dachu lub na gruncie i magazynu energii dla domu. Firma zrzesza sieć setek lokalnych, wysokiej jakości i dokładnie sprawdzonych instalatorów energetycznych. Wykorzystuje autorską technologię do analizy potencjału każdego domu i precyzyjnie doradza w zakresie montażu fotowoltaiki, aby w kilka sekund przedstawić klientom ofertę.

Otovo założone zostało w Oslo w 2016 roku. Jest wiodącą firmą na rynku energii słonecznej w Europie. Sprzedała i zrealizowała tysiące projektów fotowoltaicznych na całym kontynencie. Jej zespół tworzą inżynierowie, programiści i konsultanci techniczni z całej Europy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-12-02 | 13:00

Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy

Transformacja energetyczna: konieczność, nie opcja Transformacja energetyczna w Polsce to nie tylko reakcja na zmieniające się regulacje unijne, ale również strategiczna decyzja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa
Energetyka SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
2024-11-29 | 09:00

SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE

Gliwice, 27 listopada 2024 roku. SPIE Energotest, polska spółka należąca do Grupy SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu
Energetyka Dynamiczny rozwój energii odnawialnej w Polsce. Czy atom może go przyśpieszyć?
2024-11-26 | 16:30

Dynamiczny rozwój energii odnawialnej w Polsce. Czy atom może go przyśpieszyć?

Segment odnawialnych źródeł energii w Polsce, a w szczególności fotowoltaika, przeżywa prawdziwy rozkwit. Moc instalacji PV w Polsce na koniec września 2024 r. wyniosła prawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.