Komunikaty PR

Schneider Electric wzywa do intensyfikacji działań na rzecz dekarbonizacji i włą

2023-12-12  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksander Dobosz
dfusion communication

Al. Zdjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
aleksander.dobosz|dfusion.pl| |aleksander.dobosz|dfusion.pl
666216828
dfusion.pl

Odbywający się w tym roku w Dubaju COP28 zgromadził tysiące liderów sektora rządowego i prywatnego, ekspertów ds. klimatu, organizacji pozarządowych, grup młodzieżowych i innych zainteresowanych stron, aby mogli wspierać współpracę, wymianę pomysłów i inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu i realizację wspólnych ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Kluczowym elementem konferencji była publikacja pierwszego Globalnego Przeglądu, kompleksowej oceny postępów osiągniętych od czasu paryskiego porozumienia klimatycznego z 2015 roku.

Biorąc pod uwagę, że energia stanowi podstawę ponad 70% emisji dwutlenku węgla, przedstawiciele Schneider Electric podkreślali niewykorzystany potencjał elektryfikacji, automatyzacji i technologii cyfrowych oraz wspominali społeczne i ekonomiczne korzyści płynące z wdrażania takich rozwiązań w przemyśle, budynkach, domach, centrach danych, infrastrukturze i transporcie.

- Mamy dziś do dyspozycji wiele technologii. Nadszedł czas, aby zdać sobie sprawę, że wdrażanie ich na znacznie większą skalę i w szybszym tempie przynosi korzyści społeczne, środowiskowe, gospodarcze i te w zakresie tworzenia miejsc pracy oraz że mogą one obniżyć emisje i koszty szybciej, niż wielu zdaje sobie z tego sprawę. Bezczynność po prostu nie jest opcją - powiedział Peter Herweck, dyrektor generalny Schneider Electric.

Oprócz roli gospodarza dyskusji, obecność Schneider Electric na COP28 dotyczyła także:

  • Publikacji wniosków płynących z badań na temat sposobów przyspieszenia dekarbonizacji, opierając się na raporcie „Back to 2050”.
  • Rozszerzenia partnerstw w ramach Fundacji Schneider Electric, zgodnie z jej wieloletnią misją wspierania młodszych pokoleń i kobiet poprzez edukację i szkolenia w sektorze energetycznym.
  • Ogłoszenia nowych strategicznych partnerstw i inicjatyw mających na celu rozszerzenie dekarbonizacji łańcucha dostaw oraz opublikowanie raportu na temat dekarbonizacji łańcucha dostaw opracowanego we współpracy z Women Action Sustainability (WAS).

 

- Ponieważ populacja i gospodarki na świecie nadal rosną, musimy rozwijać efektywność energetyczną, a także czystą i przystępną cenowo energię. Nowe technologie cyfryzujące każdy element gospodarki, wykorzystujące IoT, duże zbiory danych i sztuczną inteligencję, a także niskoemisyjna elektryfikacja to dwa główne czynniki warunkujące nasz stosunek do energii. Przyspieszone wdrażanie tych technologii i nowe sposoby projektowania są podstawowymi filarami innowacyjnych, zbiorowych, sprawiedliwych i integracyjnych działań na rzecz klimatu - powiedział Jean-Pascal Tricoire, prezes Schneider Electric.  - Świat korporacji, w tym firmy takie jak nasza, musi być czynnikiem umożliwiającym działania na rzecz zrównoważonego rozwoju na całym świecie, inspirując i wspierając rządy, społeczeństwa, społeczność akademicką i biznesową oraz inne podmioty w celu przyspieszenia działań – dodał.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-12-02 | 13:00

Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy

Transformacja energetyczna: konieczność, nie opcja Transformacja energetyczna w Polsce to nie tylko reakcja na zmieniające się regulacje unijne, ale również strategiczna decyzja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa
Energetyka SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
2024-11-29 | 09:00

SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE

Gliwice, 27 listopada 2024 roku. SPIE Energotest, polska spółka należąca do Grupy SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu
Energetyka Dynamiczny rozwój energii odnawialnej w Polsce. Czy atom może go przyśpieszyć?
2024-11-26 | 16:30

Dynamiczny rozwój energii odnawialnej w Polsce. Czy atom może go przyśpieszyć?

Segment odnawialnych źródeł energii w Polsce, a w szczególności fotowoltaika, przeżywa prawdziwy rozkwit. Moc instalacji PV w Polsce na koniec września 2024 r. wyniosła prawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.