Komunikaty PR

Dorośli pomagają spełnić marzenie przedszkolaków

2024-07-04  |  08:54
Biuro prasowe
Kontakt

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty

ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl

na zdjęciu: Zajęcia muzyczno-edukacyjne w przedszkolu Kropelka we Wrocławiu
[fot. fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty]

- - - - - -

W publicznym przedszkolu Kropelka we Wrocławiu nauczyciele, rodzice i przyjaciele placówki postanowili spełnić marzenie dzieci o mechanicznym komputerze muzycznym. Organizują rodzinny festyn, kiermasz, a nawet internetowe licytacje. Każdy może dołączyć.

Przedsięwzięcie jest ćwiczeniem praktycznym z przedsiębiorczości, sprawczości, organizacji i – przy okazji – dobrej zabawy, budującej przedszkolną społeczność. Cel to zebranie w pomysłowy i atrakcyjny sposób niemałej sumy, na zakup innowacyjnego, polskiego urządzenia, które przez zabawę wspiera rozwój dzieci na bardzo wielu płaszczyznach.
 

Mechaniczny komputer do rozwoju poznawczego

– Przez ostatnie trzy miesiące mieliśmy możliwość pracy z wypożyczonym Musiconem, żeby sprawdzić jak działa w praktyce i jakie efekty edukacyjne daje dzieciom – wyjaśnia Beata Rączka, dyrektor przedszkola Kropelka we Wrocławiu. – Ten czas pokazał, że dzieci ćwiczą koncentrację uwagi, stają się bardziej skupione na wykonywaniu zadań, uczą się współpracy w grupie, czekania na swoją kolej. Zabawy i scenariusze zajęć wspierają też kreatywność, rozwój motoryczny, emocjonalny i poznawczy.

Kadra przedszkola przygotowała pokazowe lekcje dla rodziców, żeby dowiedzieć się czy i oni będą zainteresowani takim urządzeniem. Efekt: wszyscy zgodnie uznali, że chcą żeby Musicon w Kropelce pozostał. Jego cena – prawie 20 tysięcy złotych – wykracza jednak poza możliwości przedszkolnego budżetu. Dlatego dorośli wpadli na inny pomysł, jak spełnić marzenie dzieci.
 

Festyn, cyfrowa skarbonka i internetowe licytacje

Żeby zebrać potrzebne pieniądze, dzieci i dorośli postanowili połączyć siły i pomysły. Już w ten piątek, 5 lipca, organizują Piknik Rodzinny, na którym będzie można atrakcyjnie spędzić czas podczas gier, zabaw, animacji i zmagań sportowych. Będzie malowanie buzi, plecenie warkoczyków i stoiska ze smakołykami. Przy każdym będzie można dorzucić grosik do internetowej skarbonki na spełnienie przedszkolnego marzenia.

Ze wsparciem dla Kropelki przyszła też fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, która jest organem prowadzącym placówkę. Zespół fundacji pomógł uruchomić zweryfikowaną cyfrową skarbonkę, do której można dorzucić dowolną kwotę z każdego miejsca w Polsce. Za pomocą przelewu, karty albo Blika. Cała kwota będzie przeznaczona na zakup wymarzonego urządzenia.

– Nie koniec na tym, bo uruchomiliśmy też grupę z licytacjami, w którą zaangażowali się rodzice, nauczyciele, przyjaciele przedszkola i dzieci – cieszy się dyrektor Beata Rączka. – Można licytować nasze rękodzieło, warsztaty, drobne przedmioty przekazane na aukcję.

Przedszkolaki, nauczyciele i rodzice z Kropelki zapraszają:

  • Do przedszkola na Rodzinny Festyn i kiermasz w piątek, 5 lipca
  • Do cyfrowej skarbonki na https://zrzutka.pl/5c2vde/s/kropelka
  • Oraz na licytacje: https://www.facebook.com/groups/1516456862303926/
     

– Każdy może do nas dołączyć! Bawić się z nami, a przy okazji pomóc spełnić marzenie! – zachęcają organizatorzy. – My deklarujemy, że kiedy uda się nam zebrać potrzebną kwotę, zorganizujemy dla wszystkich darczyńców specjalny koncert. Na żywo i w internecie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ogólnopolski Operator Oświaty
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM Biuro prasowe
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Organizatorzy podsumowali 11. edycję programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”
2024-07-02 | 15:30

Organizatorzy podsumowali 11. edycję programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”

Do programu w zakończonym właśnie roku szkolnym przystąpiła rekordowa liczba 1286 placówek edukacyjnych, 6580 klas oraz 2157 nauczycieli. Kolejne blisko 134 tysiące dzieci
Edukacja Sztuczna Inteligencja, a zmiany w edukacji
2024-07-01 | 01:00

Sztuczna Inteligencja, a zmiany w edukacji

Czy sztuczna inteligencja zmieni istotę i sens edukacji? Czy może po prostu, po przystosowaniu jej do potrzeb szkolnych, stanie się tylko kolejnym narzędziem? A sedno nauczania - relacje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.