Acer i Google wspierają współczesną edukację
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji
Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer Polska we współpracy z Google oraz IdeoForce organizują bezpłatny webinar „2 godziny lekcyjne z AI - Praktyczny przewodnik dla nauczycieli”. Wydarzenie to jest częścią działań edukacyjnych realizowanych w ramach projektu Predator Games, który od lat stawia na rozwój umiejętności przyszłości oraz budowanie mostów komunikacyjnych między technologią a edukacją. Webinar odbędzie się online 11 grudnia 2024 r. o godz. 17:30.
Predator Games to największy międzyszkolny turniej esportowy w Europie, który łączy rywalizację w duchu fair play z promocją nowoczesnych technologii i edukacji. Tegoroczna edycja wprowadza dodatkowe działania mające na celu wsparcie nauczycieli w efektywnym wykorzystaniu sztucznej inteligencji w pracy dydaktycznej.
Naszym nadrzędnym celem w ramach Predator Games jest edukacja na wielu płaszczyznach – poprzez gaming, dedykowane materiały edukacyjne, a teraz także dzięki webinarowi, który tworzymy wspólnie z Google i IdeoForce. Wierzymy, że takie inicjatywy pomagają nauczycielom w lepszym przygotowaniu się do wyzwań, jakie niesie przyszłość - mówi Łukasz Łopuszyński, Country Manager Acer Polska.
Sztuczna inteligencja już teraz rewolucjonizuje wiele dziedzin życia, w tym edukację. Wykorzystanie jej możliwości może pomóc nauczycielom zaoszczędzić czas, uatrakcyjnić lekcje i lepiej dostosować je do potrzeb uczniów. Webinar to także odpowiedź na ideę rozwijania kompetencji przyszłości, które mogą być realizowane poprzez nowoczesne i angażujące zajęcia lekcyjne. Dzięki takim inicjatywom jak „2 godziny lekcyjne z AI”, Predator Games nie tylko wspiera młodych ludzi w rozwijaniu ich talentów, ale także dostarcza nauczycielom narzędzia do jeszcze skuteczniejszej pracy dydaktycznej.
Edukacja przyszłości to połączenie pasji i technologii. Google od lat wspiera nauczycieli w odkrywaniu nowych możliwości dydaktycznych. Wierzymy, że generatywna sztuczna inteligencja to krok milowy, który otworzy przed szkołami nowe horyzonty - powiedział Wojciech Stasiak, Strategic Partnership Manager w Google
Czego nauczyciele dowiedzą się podczas webinaru?
Webinar będzie praktycznym przewodnikiem po świecie AI, a jego program obejmie:
- Prezentację, jak generatywna sztuczna inteligencja wspiera tworzenie interaktywnych materiałów dydaktycznych.
- Wprowadzenie do narzędzi takich jak Gemini Chat, NotebookLM i AI w Chromebookach, które można od razu wdrożyć w edukacji.
- Porady dotyczące personalizacji nauczania i organizacji pracy z pomocą AI.
- Wskazówki, jak tworzyć efektywne zapytania (prompty), by maksymalnie wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji.
Każdy nauczyciel biorący udział w wydarzeniu otrzyma bonus w postaci ebooka „100 mega promptów dla nauczyciela”, zawierającego praktyczne przykłady i inspiracje do wdrożenia AI w codziennej pracy.
Webinar zaplanowany jest na 11 grudnia na godzinę 17:30. Bezpłatna rejestracja mozliwa jest pod tym linkiem https://cs.predatorgames.pl/pl/webinar-predatorgames. Po rejestracji uczestnicy otrzymają link do wydarzenia.

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Coraz większe wyzwania rynku pracy i edukacji - przygotuj swoje dziecko już dziś
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Lotnictwo
Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.
Ochrona środowiska
Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.