Acer i Google wspierają współczesną edukację
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji
Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer Polska we współpracy z Google oraz IdeoForce organizują bezpłatny webinar „2 godziny lekcyjne z AI - Praktyczny przewodnik dla nauczycieli”. Wydarzenie to jest częścią działań edukacyjnych realizowanych w ramach projektu Predator Games, który od lat stawia na rozwój umiejętności przyszłości oraz budowanie mostów komunikacyjnych między technologią a edukacją. Webinar odbędzie się online 11 grudnia 2024 r. o godz. 17:30.
Predator Games to największy międzyszkolny turniej esportowy w Europie, który łączy rywalizację w duchu fair play z promocją nowoczesnych technologii i edukacji. Tegoroczna edycja wprowadza dodatkowe działania mające na celu wsparcie nauczycieli w efektywnym wykorzystaniu sztucznej inteligencji w pracy dydaktycznej.
Naszym nadrzędnym celem w ramach Predator Games jest edukacja na wielu płaszczyznach – poprzez gaming, dedykowane materiały edukacyjne, a teraz także dzięki webinarowi, który tworzymy wspólnie z Google i IdeoForce. Wierzymy, że takie inicjatywy pomagają nauczycielom w lepszym przygotowaniu się do wyzwań, jakie niesie przyszłość - mówi Łukasz Łopuszyński, Country Manager Acer Polska.
Sztuczna inteligencja już teraz rewolucjonizuje wiele dziedzin życia, w tym edukację. Wykorzystanie jej możliwości może pomóc nauczycielom zaoszczędzić czas, uatrakcyjnić lekcje i lepiej dostosować je do potrzeb uczniów. Webinar to także odpowiedź na ideę rozwijania kompetencji przyszłości, które mogą być realizowane poprzez nowoczesne i angażujące zajęcia lekcyjne. Dzięki takim inicjatywom jak „2 godziny lekcyjne z AI”, Predator Games nie tylko wspiera młodych ludzi w rozwijaniu ich talentów, ale także dostarcza nauczycielom narzędzia do jeszcze skuteczniejszej pracy dydaktycznej.
Edukacja przyszłości to połączenie pasji i technologii. Google od lat wspiera nauczycieli w odkrywaniu nowych możliwości dydaktycznych. Wierzymy, że generatywna sztuczna inteligencja to krok milowy, który otworzy przed szkołami nowe horyzonty - powiedział Wojciech Stasiak, Strategic Partnership Manager w Google
Czego nauczyciele dowiedzą się podczas webinaru?
Webinar będzie praktycznym przewodnikiem po świecie AI, a jego program obejmie:
- Prezentację, jak generatywna sztuczna inteligencja wspiera tworzenie interaktywnych materiałów dydaktycznych.
- Wprowadzenie do narzędzi takich jak Gemini Chat, NotebookLM i AI w Chromebookach, które można od razu wdrożyć w edukacji.
- Porady dotyczące personalizacji nauczania i organizacji pracy z pomocą AI.
- Wskazówki, jak tworzyć efektywne zapytania (prompty), by maksymalnie wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji.
Każdy nauczyciel biorący udział w wydarzeniu otrzyma bonus w postaci ebooka „100 mega promptów dla nauczyciela”, zawierającego praktyczne przykłady i inspiracje do wdrożenia AI w codziennej pracy.
Webinar zaplanowany jest na 11 grudnia na godzinę 17:30. Bezpłatna rejestracja mozliwa jest pod tym linkiem https://cs.predatorgames.pl/pl/webinar-predatorgames. Po rejestracji uczestnicy otrzymają link do wydarzenia.
Coraz większe wyzwania rynku pracy i edukacji - przygotuj swoje dziecko już dziś
35 zespołów w półfinale IV edycji Solve for Tomorrow
OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Coraz większa rola sztucznej inteligencji w marketingu. Wirtualni influencerzy na razie pozostają ciekawostką
Prawie 70 proc. strategii marketingowych wykorzystuje obecnie sztuczną inteligencję, a w przypadku kampanii influencerskich – prawie połowa – wynika z badań duńskiej firmy Influencer Marketing Hub. Technologia ta ułatwia dobór influencerów, przewidywanie trendów i analizę zaangażowania odbiorców. Marki tworzą także kontent z wykorzystaniem AI, a nawet swoich wirtualnych influencerów. Choć pozostają oni na razie ciekawostką na rynku, to budzą szereg pytań o to, co w influencer marketingu najważniejsze, czyli autentyczność i zaufanie.
Przemysł
Polska spółka stworzyła innowacyjny system poprawiający bezpieczeństwo pożarowe w kopalniach. Właśnie wchodzi z nim na globalny rynek
Według statystyk Wyższego Urzędu Górniczego w tym roku w polskich kopalniach doszło do 17 pożarów. Mimo że ich liczba ostatnimi laty znacząco spadła, to taki incydent wciąż niesie ze sobą poważne zagrożenie dla pracującej pod ziemią załogi i powoduje duże straty materialne. Dlatego też kluczowe jest błyskawiczne opanowanie żywiołu, zanim zdąży się rozprzestrzenić. Temu właśnie służy innowacyjny projekt, realizowany w ramach „Ścieżki SMART” z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki, który finalizuje polska spółka PG IMKIUS.
Nauka
Polscy naukowcy poszukują innowacyjnych terapii z wykorzystaniem RNA. Na celowniku są choroby rzadkie, zakaźne i nowotwory
Dwie platformy skoncentrowane na badaniach RNA oraz biologii komórki mają służyć opracowaniu innowacji dla biomedycyny. Taki cel stawiają przed sobą naukowcy realizujący projekt RACE-PRIME w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej. Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Badacze chcą dostarczyć nowych terapii w chorobach, dla których dotychczasowe sposoby leczenia są niewystarczające. Chodzi przede wszystkim o choroby zakaźne, wirusowe i bakteryjne oraz choroby rzadkie.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.