Komunikaty PR

Acer i Google wspierają współczesną edukację

2024-12-04  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Oracz
WE!RE Fantasy

Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com

Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer Polska we współpracy z Google oraz IdeoForce organizują bezpłatny webinar „2 godziny lekcyjne z AI - Praktyczny przewodnik dla nauczycieli”. Wydarzenie to jest częścią działań edukacyjnych realizowanych w ramach projektu Predator Games, który od lat stawia na rozwój umiejętności przyszłości oraz budowanie mostów komunikacyjnych między technologią a edukacją. Webinar odbędzie się online 11 grudnia 2024 r. o godz. 17:30.

Predator Games to największy międzyszkolny turniej esportowy w Europie, który łączy rywalizację w duchu fair play z promocją nowoczesnych technologii i edukacji. Tegoroczna edycja wprowadza dodatkowe działania mające na celu wsparcie nauczycieli w efektywnym wykorzystaniu sztucznej inteligencji w pracy dydaktycznej.

Naszym nadrzędnym celem w ramach Predator Games jest edukacja na wielu płaszczyznach – poprzez gaming, dedykowane materiały edukacyjne, a teraz także dzięki webinarowi, który tworzymy wspólnie z Google i IdeoForce. Wierzymy, że takie inicjatywy pomagają nauczycielom w lepszym przygotowaniu się do wyzwań, jakie niesie przyszłość - mówi Łukasz Łopuszyński, Country Manager Acer Polska.

Sztuczna inteligencja już teraz rewolucjonizuje wiele dziedzin życia, w tym edukację. Wykorzystanie jej możliwości może pomóc nauczycielom zaoszczędzić czas, uatrakcyjnić lekcje i lepiej dostosować je do potrzeb uczniów. Webinar to także odpowiedź na ideę rozwijania kompetencji przyszłości, które mogą być realizowane poprzez nowoczesne i angażujące zajęcia lekcyjne. Dzięki takim inicjatywom jak „2 godziny lekcyjne z AI”, Predator Games nie tylko wspiera młodych ludzi w rozwijaniu ich talentów, ale także dostarcza nauczycielom narzędzia do jeszcze skuteczniejszej pracy dydaktycznej.

Edukacja przyszłości to połączenie pasji i technologii. Google od lat wspiera nauczycieli w odkrywaniu nowych możliwości dydaktycznych. Wierzymy, że generatywna sztuczna inteligencja to krok milowy, który otworzy przed szkołami nowe horyzonty - powiedział Wojciech Stasiak, Strategic Partnership Manager w Google

Czego nauczyciele dowiedzą się podczas webinaru?

Webinar będzie praktycznym przewodnikiem po świecie AI, a jego program obejmie:

  • Prezentację, jak generatywna sztuczna inteligencja wspiera tworzenie interaktywnych materiałów dydaktycznych.
  • Wprowadzenie do narzędzi takich jak Gemini Chat, NotebookLM i AI w Chromebookach, które można od razu wdrożyć w edukacji.
  • Porady dotyczące personalizacji nauczania i organizacji pracy z pomocą AI.
  • Wskazówki, jak tworzyć efektywne zapytania (prompty), by maksymalnie wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji.

Każdy nauczyciel biorący udział w wydarzeniu otrzyma bonus w postaci ebooka „100 mega promptów dla nauczyciela”, zawierającego praktyczne przykłady i inspiracje do wdrożenia AI w codziennej pracy.

Webinar zaplanowany jest na 11 grudnia na godzinę 17:30. Bezpłatna rejestracja mozliwa jest pod tym linkiem https://cs.predatorgames.pl/pl/webinar-predatorgames. Po rejestracji uczestnicy otrzymają link do wydarzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: WE!RE Fantasy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25 Biuro prasowe
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację
Edukacja Coraz większe wyzwania rynku pracy i edukacji - przygotuj swoje dziecko już dziś
2024-12-03 | 01:00

Coraz większe wyzwania rynku pracy i edukacji - przygotuj swoje dziecko już dziś

W ostatnich latach rynek pracy zmienił się diametralnie. Pandemia COVID-19 oraz dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji (AI) mocno przyspieszyły ten proces, a regulacje dotyczące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Zasada 3R może ograniczyć liczbę elektroodpadów. Recykling nie rozwiąże wszystkich problemów

Recykling to tylko jedna z trzech dróg do radzenia sobie z elektroodpadami w gospodarce. Według zasady 3R kluczowe są również reduce i reuse, czyli skupianie się na redukcji ilości elektrośmieci, np. poprzez wydłużanie żywotności sprzętu, oraz naprawianiu i ponownym wprowadzaniu urządzeń na rynek. To o tyle istotne, że według Eurostatu zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to jeden z najszybciej rosnących strumieni odpadów w UE. Mniej niż 40 proc. trafia do recyklingu.

IT i technologie

Biomimetyczny dron z nogami sprawdzi się w dostawach i misjach ratunkowych. Technologia inspirowana jest wronami

Tworząc innowacyjnego drona, naukowiec z Politechniki Federalnej w Lozannie zainspirował się biologią nóg wrony. Dzięki temu biomimetyczny sposób poruszania się urządzenia sprawia, że może ono nie tylko łatwiej startować do lotu, ale i poruszać się po trudnym terenie oraz przeskakiwać całkiem wysokie przeszkody. Twórca uważa, że rozwiązanie sprawdzi się w dostarczaniu przesyłek do trudno dostępnych terenów górskich oraz w misjach ratunkowo-poszukiwawczych. Analitycy przewidują, że rynek biomimetycznych robotów niemedycznych  w ciągu dekady zwiększy przychody dziewięciokrotnie.

Edukacja

Pogłębia się brak wojskowych kadr medycznych. System ich kształcenia wymaga pilnej reformy

Wojskowa służba zdrowia może niedługo stanąć przed poważnym kryzysem kadrowym, który wpłynie na bezpieczeństwo i zdolności obronne kraju. Problem niedoborów personelu stale się pogłębia, na co wpływają system kształcenia, niedostosowany do specyficznych realiów służby w armii, trudne warunki pracy i czynniki finansowe, bo wynagrodzenia lekarzy wojskowych są dużo mniej atrakcyjne niż te oferowane w sektorze cywilnym. Dlatego też w kontekście wzrostu zagrożeń międzynarodowych i wojny w Ukrainie niezbędne są reformy systemu kształcenia, ścisła współpraca placówek wojskowych i cywilnych oraz zwiększenie atrakcyjności służby medycznej w wojsku.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.