AkzoNobel wprowadza na rynek nową powłokę proszkową dla jednośladów
Nowy produkt, będący pierwszym jednowarstwowym lakierem proszkowym firmy dla motocykli, może pomóc klientom przyspieszyć wzrost wydajności, bez uszczerbku dla wykonania i estetyki.
Interpon A3000 koncentruje się w szczególności na kluczowym rynku indyjskim, na którym znajduje się ponad 200 milionów pojazdów dwukołowych! Szacuje się, że tylko w ubiegłym roku w Indiach sprzedano ponad 18 milionów jednośladów! Nowa powłoka proszkowa jednak będzie dostępna nie tylko w Indiach, ale i na całym świecie.
"Nowa gama produktów Interpon zapewnia producentom motocykli i ich dostawcom idealne połączenie zrównoważonego rozwoju, trwałości i stylu w ich nowoczesnych projektach" – wyjaśnia Jeff Jirak, dyrektor AkzoNobel Powder Coatings. "Dzięki systemowi jednowarstwowemu możemy pomóc obniżyć koszty naszym klientom, bowiem czas aplikacji jest znacznie krótszy. To z kolei przyczynia się także do zmniejszenia śladu węglowego".
Dostępny w szerokiej gamie kolorów i efektów metalicznych, Interpon A3000 został zaprojektowany
w celu ochrony i wzmocnienia części karoserii, kół i wykończenia każdego pojazdu dwukołowego, zgodnie z poziomami osiągów określonymi, przetestowanymi i zatwierdzonymi przez producentów OEM. Wpisuje się również w trend designu „naked”, w którym widoczny jest silnik oraz inne części motocykla (takie jak rama nadwozia, zbiornik paliwa, dźwignie hamulców i głowice cylindrów).
Jedną z kluczowych cech tej gamy produktów jest jego trwałość. Pomaga zapobiegać korozji, przeciwdziała uszkodzeniom powodowanym przez paliwo, olej i inne chemikalia oraz zapewnia wysoką odporność na odpryski kamieni i kamyków – wszystko to sprawia, że pojazdy dłużej wyglądają lepiej.
Dostępna będzie również wersja niskoenergetyczna, umożliwiająca utwardzanie proszku
w niższej temperaturze i dalsze zmniejszanie zużycia energii. Odgrywa to ważną rolę
w osiągnięciu przez firmę ambitnego celu, jakim jest zmniejszenie o połowę emisji dwutlenku węgla
w całym łańcuchu wartości do 2030 roku.
Aby dowiedzieć się więcej o farbach proszkowych AkzoNobel, odwiedź stronę https://www.interpon.com/nl/en/products/automotive/interpon-a
Kierowco, zwiększ swoje bezpieczeństwo na drodze zimą!
Dlaczego w sezonie jesienno-zimowym warto zadbać nie tylko o hamulce
PETRONAS i IVECO: Wspólnie na drodze ku przyszłości zrównoważonego transportu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.