Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez obniżenie zużycia paliwa, poprawa efektywności energetycznej oraz redukcja kosztów eksploatacyjnych – oto wyzwania, które każdego dnia stają przed przedsiębiorstwami z branży energetycznej i przemysłowej. W obliczu coraz bardziej restrykcyjnych przepisów środowiskowych i rosnących kosztów energii, znalezienie skutecznych rozwiązań staje się priorytetem.
Jednym z interesujących przykładów jest technologia wykorzystywana na Śląsku, w Żerdzinach, gdzie od lat stosuje się innowacyjne podejście do oczyszczania powierzchni wymiany ciepła zabudowanych w kotłach i wymiennikach od strony spalin.
Unikatowa technologia fali uderzeniowej
System oparty na technologii fali uderzeniowej to przełom w oczyszczaniu kotłów i instalacji energetycznych z osadów popiołowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, rozwiązanie to pozwala na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń przy minimalnym zużyciu sprężonego powietrza i niskich kosztach eksploatacyjnych. – Od 2009 roku wdrażamy tę technologię w energetyce i zakładach przemysłowych w Polsce i za granicą. Obecnie mamy około 800 generatorów fal uderzeniowych działających na ponad 300 obiektach. Generatory fal uderzeniowe są produkowane w Polsce przez naszą firmę. Cała myśl techniczna jest dziełem naszych inżynierów. – mówi Andrzej Zuber, prezes EKOZUB Sp. z o.o. z Żerdzin, niedaleko Raciborza.
Korzyści? Wydłużona żywotność kotłów i wymienników, eliminacja ręcznego czyszczenia, a także poprawa sprawności energetycznej wymienników nawet o 2-5% rocznie. – Nasza technologia skutecznie rozwiązuje problemy eksploatacyjne związanie z zabrudzaniem się powierzchni wymiany ciepła. Rozwiązujemy również problemy z zawieszaniem się paliw stałych oraz różnych materiałów sypkich w bunkrach i zasobnikach, czy zatoru w układach odprowadzania żużla i popiołów – wyjaśnia Zuber.
Realne efekty, mierzalne rezultaty
Technologia fali uderzeniowej to efekty potwierdzone w praktyce. Od 15 lat generatory instalowane przez firmę EKOZUB przynoszą wymierne korzyści w zakładach przemysłowych. – Kompleksowe podejście, od audytu po montaż i serwis, pozwala nam dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb każdego klienta – zaznacza prezes firmy.
Jednym z kluczowych elementów tej technologii jest jej elastyczność oraz duża efektywność– może być z powodzeniem wdrożona w niemal każdym zakładzie, niezależnie od specyfiki działalności.
Ekonomia i ekologia w jednym
Rozwiązanie proponowane przez EKOZUB to odpowiedź na dwie kluczowe potrzeby współczesnych przedsiębiorstw: redukcję kosztów i ograniczenie wpływu na środowisko. Dzięki eliminacji ręcznego czyszczenia i optymalizacji pracy urządzeń, klienci firmy mogą liczyć na oszczędności w zakresie zużycia paliw oraz zwiększenie dyspozycyjności instalacji.
W obliczu rosnących wymagań środowiskowych i ekonomicznych, technologia ta staje się nie tylko atrakcyjną, ale wręcz niezbędną inwestycją. – Audyty, które przeprowadzamy przed wdrożeniem, pozwalają osiągnąć efektywność na poziomie 99%. To rezultat naszej precyzji i doświadczenia.- podkreśla A. Zuber.
Przyszłość technologii fali uderzeniowej
Technologia fali uderzeniowej stanowi dowód, że przemysł może jednocześnie sprostać rosnącym wymaganiom środowiskowym i poprawić efektywność ekonomiczną. W obliczu coraz surowszych norm emisji oraz konieczności optymalizacji procesów, tego typu rozwiązania stają się nie tylko ciekawostką technologiczną, ale realnym wsparciem dla branży energetycznej i przemysłowej, poszukujących bardziej zrównoważonych sposobów działania.
***
Firma EKOZUB Sp. z o.o. powstała w 2011 roku. Swoją działalność prowadzi głównie w branży energetycznej oraz w wielu gałęziach przemysłu. Głównymi odbiorcami usług firmy EKOZUB są elektrownie, elektrociepłownie oraz zakłady przemysłowe. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budowie systemów czyszczenia powierzchni ogrzewalnych kotłów oraz wymienników ciepła od strony spalin. Za pomocą technologii fali uderzeniowej rozwiązuje problemy eksploatacyjne związane z zawieszaniem się paliwa stałego, w układach odprowadzenia żużla oraz popiołów.
***
Kontakt
www.ekozub.pl
Magdalena Matusik
m.matusik@instytutwspieraniabiznesu.pl
Instytut Wspierania Biznesu Sp. z o.o.
www.instytutwspieraniabiznesu.pl

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.