Komunikaty PR

Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów

2024-11-20  |  13:56
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez obniżenie zużycia paliwa, poprawa efektywności energetycznej oraz redukcja kosztów eksploatacyjnych – oto wyzwania, które każdego dnia stają przed przedsiębiorstwami z branży energetycznej i przemysłowej. W obliczu coraz bardziej restrykcyjnych przepisów środowiskowych i rosnących kosztów energii, znalezienie skutecznych rozwiązań staje się priorytetem.

Jednym z interesujących przykładów jest technologia wykorzystywana na Śląsku, w Żerdzinach, gdzie od lat stosuje się innowacyjne podejście do oczyszczania powierzchni wymiany ciepła zabudowanych w kotłach i wymiennikach od strony spalin.

Unikatowa technologia fali uderzeniowej

System oparty na technologii fali uderzeniowej to przełom w oczyszczaniu kotłów i instalacji energetycznych z osadów popiołowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, rozwiązanie to pozwala na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń przy minimalnym zużyciu sprężonego powietrza i niskich kosztach eksploatacyjnych. – Od 2009 roku wdrażamy tę technologię w energetyce i zakładach przemysłowych w Polsce i za granicą. Obecnie mamy około 800 generatorów fal uderzeniowych działających na ponad 300 obiektach. Generatory fal uderzeniowe są produkowane w Polsce przez naszą firmę. Cała myśl techniczna jest dziełem naszych inżynierów. – mówi Andrzej Zuber, prezes EKOZUB Sp. z o.o. z Żerdzin, niedaleko Raciborza.


 

Korzyści? Wydłużona żywotność kotłów i wymienników, eliminacja ręcznego czyszczenia, a także poprawa sprawności energetycznej wymienników nawet o 2-5% rocznie. – Nasza technologia skutecznie rozwiązuje problemy eksploatacyjne związanie z zabrudzaniem się powierzchni wymiany ciepła. Rozwiązujemy również problemy z zawieszaniem się paliw stałych oraz różnych materiałów sypkich w bunkrach i zasobnikach, czy zatoru w układach odprowadzania żużla i popiołów – wyjaśnia Zuber.

Realne efekty, mierzalne rezultaty

Technologia fali uderzeniowej to efekty potwierdzone w praktyce. Od 15 lat generatory instalowane przez firmę EKOZUB przynoszą wymierne korzyści w zakładach przemysłowych. – Kompleksowe podejście, od audytu po montaż i serwis, pozwala nam dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb każdego klienta – zaznacza prezes firmy.

Jednym z kluczowych elementów tej technologii jest jej elastyczność oraz duża efektywność– może być z powodzeniem wdrożona w niemal każdym zakładzie, niezależnie od specyfiki działalności.

Ekonomia i ekologia w jednym

Rozwiązanie proponowane przez EKOZUB to odpowiedź na dwie kluczowe potrzeby współczesnych przedsiębiorstw: redukcję kosztów i ograniczenie wpływu na środowisko. Dzięki eliminacji ręcznego czyszczenia i optymalizacji pracy urządzeń, klienci firmy mogą liczyć na oszczędności w zakresie zużycia paliw oraz zwiększenie dyspozycyjności instalacji.

W obliczu rosnących wymagań środowiskowych i ekonomicznych, technologia ta staje się nie tylko atrakcyjną, ale wręcz niezbędną inwestycją. – Audyty, które przeprowadzamy przed wdrożeniem, pozwalają osiągnąć efektywność na poziomie 99%. To rezultat naszej precyzji i doświadczenia.- podkreśla A. Zuber.

Przyszłość technologii fali uderzeniowej

Technologia fali uderzeniowej stanowi dowód, że przemysł może jednocześnie sprostać rosnącym wymaganiom środowiskowym i poprawić efektywność ekonomiczną. W obliczu coraz surowszych norm emisji oraz konieczności optymalizacji procesów, tego typu rozwiązania stają się nie tylko ciekawostką technologiczną, ale realnym wsparciem dla branży energetycznej i przemysłowej, poszukujących bardziej zrównoważonych sposobów działania.


 

***

Firma EKOZUB Sp. z o.o. powstała w 2011 roku. Swoją działalność prowadzi głównie w branży energetycznej oraz w wielu gałęziach przemysłu. Głównymi odbiorcami usług firmy EKOZUB są elektrownie, elektrociepłownie oraz zakłady przemysłowe. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budowie systemów czyszczenia powierzchni ogrzewalnych kotłów oraz wymienników ciepła od strony spalin. Za pomocą technologii fali uderzeniowej rozwiązuje problemy eksploatacyjne związane z zawieszaniem się paliwa stałego, w układach odprowadzenia żużla oraz popiołów.

***

Kontakt

www.ekozub.pl

Magdalena Matusik

m.matusik@instytutwspieraniabiznesu.pl

Instytut Wspierania Biznesu Sp. z o.o.

www.instytutwspieraniabiznesu.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną! Biuro prasowe
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
2024-12-04 | 12:30

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu

Projekt Baltic Sea Hydrogen Valley został wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podczas IV Konferencji Porozumienia Wodorowego Nagrodzony projekt to pionierska

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.

Lotnictwo

Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.