Komunikaty PR

Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów

2024-11-20  |  13:56
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez obniżenie zużycia paliwa, poprawa efektywności energetycznej oraz redukcja kosztów eksploatacyjnych – oto wyzwania, które każdego dnia stają przed przedsiębiorstwami z branży energetycznej i przemysłowej. W obliczu coraz bardziej restrykcyjnych przepisów środowiskowych i rosnących kosztów energii, znalezienie skutecznych rozwiązań staje się priorytetem.

Jednym z interesujących przykładów jest technologia wykorzystywana na Śląsku, w Żerdzinach, gdzie od lat stosuje się innowacyjne podejście do oczyszczania powierzchni wymiany ciepła zabudowanych w kotłach i wymiennikach od strony spalin.

Unikatowa technologia fali uderzeniowej

System oparty na technologii fali uderzeniowej to przełom w oczyszczaniu kotłów i instalacji energetycznych z osadów popiołowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, rozwiązanie to pozwala na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń przy minimalnym zużyciu sprężonego powietrza i niskich kosztach eksploatacyjnych. – Od 2009 roku wdrażamy tę technologię w energetyce i zakładach przemysłowych w Polsce i za granicą. Obecnie mamy około 800 generatorów fal uderzeniowych działających na ponad 300 obiektach. Generatory fal uderzeniowe są produkowane w Polsce przez naszą firmę. Cała myśl techniczna jest dziełem naszych inżynierów. – mówi Andrzej Zuber, prezes EKOZUB Sp. z o.o. z Żerdzin, niedaleko Raciborza.


 

Korzyści? Wydłużona żywotność kotłów i wymienników, eliminacja ręcznego czyszczenia, a także poprawa sprawności energetycznej wymienników nawet o 2-5% rocznie. – Nasza technologia skutecznie rozwiązuje problemy eksploatacyjne związanie z zabrudzaniem się powierzchni wymiany ciepła. Rozwiązujemy również problemy z zawieszaniem się paliw stałych oraz różnych materiałów sypkich w bunkrach i zasobnikach, czy zatoru w układach odprowadzania żużla i popiołów – wyjaśnia Zuber.

Realne efekty, mierzalne rezultaty

Technologia fali uderzeniowej to efekty potwierdzone w praktyce. Od 15 lat generatory instalowane przez firmę EKOZUB przynoszą wymierne korzyści w zakładach przemysłowych. – Kompleksowe podejście, od audytu po montaż i serwis, pozwala nam dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb każdego klienta – zaznacza prezes firmy.

Jednym z kluczowych elementów tej technologii jest jej elastyczność oraz duża efektywność– może być z powodzeniem wdrożona w niemal każdym zakładzie, niezależnie od specyfiki działalności.

Ekonomia i ekologia w jednym

Rozwiązanie proponowane przez EKOZUB to odpowiedź na dwie kluczowe potrzeby współczesnych przedsiębiorstw: redukcję kosztów i ograniczenie wpływu na środowisko. Dzięki eliminacji ręcznego czyszczenia i optymalizacji pracy urządzeń, klienci firmy mogą liczyć na oszczędności w zakresie zużycia paliw oraz zwiększenie dyspozycyjności instalacji.

W obliczu rosnących wymagań środowiskowych i ekonomicznych, technologia ta staje się nie tylko atrakcyjną, ale wręcz niezbędną inwestycją. – Audyty, które przeprowadzamy przed wdrożeniem, pozwalają osiągnąć efektywność na poziomie 99%. To rezultat naszej precyzji i doświadczenia.- podkreśla A. Zuber.

Przyszłość technologii fali uderzeniowej

Technologia fali uderzeniowej stanowi dowód, że przemysł może jednocześnie sprostać rosnącym wymaganiom środowiskowym i poprawić efektywność ekonomiczną. W obliczu coraz surowszych norm emisji oraz konieczności optymalizacji procesów, tego typu rozwiązania stają się nie tylko ciekawostką technologiczną, ale realnym wsparciem dla branży energetycznej i przemysłowej, poszukujących bardziej zrównoważonych sposobów działania.


 

***

Firma EKOZUB Sp. z o.o. powstała w 2011 roku. Swoją działalność prowadzi głównie w branży energetycznej oraz w wielu gałęziach przemysłu. Głównymi odbiorcami usług firmy EKOZUB są elektrownie, elektrociepłownie oraz zakłady przemysłowe. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budowie systemów czyszczenia powierzchni ogrzewalnych kotłów oraz wymienników ciepła od strony spalin. Za pomocą technologii fali uderzeniowej rozwiązuje problemy eksploatacyjne związane z zawieszaniem się paliwa stałego, w układach odprowadzenia żużla oraz popiołów.

***

Kontakt

www.ekozub.pl

Magdalena Matusik

m.matusik@instytutwspieraniabiznesu.pl

Instytut Wspierania Biznesu Sp. z o.o.

www.instytutwspieraniabiznesu.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną! Biuro prasowe
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
2024-12-04 | 12:30

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu

Projekt Baltic Sea Hydrogen Valley został wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podczas IV Konferencji Porozumienia Wodorowego Nagrodzony projekt to pionierska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Nauka

Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.