Komunikaty PR

Tofi MET – innowacyjne wsparcie dla hodowców krów

2024-09-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Kawiecka
Soul&Mind

ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/

Pfeifer & Langen Polska wprowadza Tofi MET – nowy, wyjątkowy produkt stworzony z myślą o hodowcach bydła mlecznego. To jedyne na rynku, połączenie metabolizowanej metioniny oraz Melasy Drink Tofi, które zostało opracowane w celu uzyskania maksymalnych wyników produkcyjnych oraz wsparcia zdrowia krów.

Ponad 90% współczesnych krów w Polsce cierpi na niedobór metioniny[1], kluczowego aminokwasu egzogennego, którego organizm zwierzęcia nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować. Tofi MET stanowi idealne rozwiązanie. To płynny suplement paszowy, który w 100% pokrywa dzienne zapotrzebowanie krowy na metioninę (przy dawce 1 kg na krowę dziennie).

Tofi MET to pozbawiony konserwantów materiał paszowy, który powstaje w procesie produkcji cukru Diamant z buraków cukrowych, wzbogacony o metabolizowaną metioninę. Unikalna formuła produktu zapewnia maksymalne wykorzystanie potencjału genetycznego krów, wspierając przy tym ich zdrowie, w szczególności funkcje wątroby, poprzez zapobieganie jej stłuszczeniu i poprawę funkcjonowania całego organizmu zwierzęcia.

- Wprowadzenie Tofi MET to odpowiedź na realne potrzeby współczesnych hodowców. Dzięki naszej innowacyjnej formule, stworzonej na bazie doświadczeń i badań, dostarczamy produkt, który wspiera zdrowie krów oraz ich zdolności produkcyjne. Tofi MET to nowa funkcjonalna propozycja umożliwiająca łatwiejsze bilansowanie aminokwasów diety w diecie współczesnych krów mlecznych. Taka formuła produktu wspiera wątrobę  i przyczynia się do poprawy jakości mleka oraz ogólnego dobrostanu zwierząt – mówi Mirosław Ruszczyński, KAM Pfeifer & Langen Polska S.A.

Metionina to limitujący produkcję mleka aminokwas, który jest zaczątkiem budowy łańcucha białkowego, a więc jej niedobór, negatywnie wpływa na ilość produkowanego mleka oraz na poziom białka. Około połowy dziennego zapotrzebowania krów na aminokwasy, pokrywane jest przez mikroorganizmy w żwaczu. Oznacza to, że kolejne 50% musi być dostarczone w paszy. Niemal każda współczesna, krowa mleczna potrzebuje suplementacji metioniny.  Badania potwierdzają, że może to znacząco zwiększyć dzienną produkcję mleka (nawet o 2 kg), poprawić jego skład (o 0,18% więcej tłuszczu i 0,12% więcej białka), a także pozytywnie wpłynąć na rozród, zwiększając przeżywalność zarodków o 60% oraz zmniejszając występowalność mastitis o 35% i ketozy o 44%[2].

Tofi MET to rewolucyjne podejście do suplementacji metioniny w formie płynnej, które jest łatwe w użyciu i efektywne. Dzięki niemu hodowcy mają teraz na wyciągnięcie ręki rozwiązanie które pozwala teraz skuteczniej bilansować dawkę pokarmową pod kątem składu aminokwasów, co wprost  przekłada się na zdrowie i lepsze wyniki produkcyjne.

Oficjalna prezentacja Tofi MET odbyła się podczas konferencji "Nowe możliwości dla hodowców w zakresie bilansowania aminokwasów", która miała miejsce 25 września w Hotelu Warszawianka, w Jachrance. Podczas wydarzenia eksperci w dziedzinie hodowli i żywienia bydła omówili wyzwania, przed jakimi stoją współcześni hodowcy, oraz zaprezentowali najnowsze rozwiązania w zakresie suplementacji aminokwasów, które mogą wpłynąć na poprawę wydajności i zdrowia zwierząt. Na konferencji wystąpili: prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, dr Zbigniew Lach, z OHZ Osięciny, Marcin Forkajm oraz Łukasz Puławski – przedstawiciele firmy Adisso oraz Mirosław Ruszczyński, Pfeifer & Langen Polska.

 


[1] w oparciu o zalecenia INRA 2017 i inne systemy żywieniowe

[2] Dane z trzech badań: Osorio i wsp. (2013) J. Dairy Sci. 96:6248-6263, Stangeferro i wsp. (2017) oraz Zhou i wsp. (2016) J. DairySci. 99:8716-8732and Zhou et al. (2016) J. DairySci. 99:8716-8732. Dane dotyczące ketozy klinicznej i podklinicznej zestawiono razem w odniesieniu do badania wspierającego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Soul&Mind
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nauka Pre-NeurIPS 2024: jak młodzi Polacy prowadzą badania nad AI Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Pre-NeurIPS 2024: jak młodzi Polacy prowadzą badania nad AI

Rozgrzewka przed gigantyczną konferencją naukową, szansa, by zaprezentować wyniki szerszej publiczności, pierwsze kroki w międzynarodowym środowisku naukowym. Na początku grudnia na
Nauka BRAK ZDJĘCIA
2024-12-19 | 16:10

Test Myers-Briggs a nauka języków obcych! Rób to, do czego jesteś stworzony!

Logicy, dyskutanci, protagoniści, wirtuozi – to tylko niektóre z 16 typów osobowości wyróżnianych w teście Myers-Briggs. Zrozumienie tych typów może mieć kluczowe znaczenie w procesie rozwoju
Nauka Do 12 października trwa nabór zgłoszeń do konkursu Złoty Medal Chemii 2024!
2024-09-27 | 20:00

Do 12 października trwa nabór zgłoszeń do konkursu Złoty Medal Chemii 2024!

Jeszcze tylko nieco ponad dwa tygodnie mają młodzi chemicy na zgłoszenie swoich prac do 14. edycji prestiżowego konkursu „Złoty Medal Chemii 2024”, organizowanego przez Instytut

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.