Agrii Polska stawia na ludzi i wiedzę
Pod koniec lutego, w siedzibie nowego zakładu produkcyjnego Agrii Polska w Aleksandrowie Kujawskim, blisko 140 doradców, wzięło udział w trzydniowym szkoleniu. Celem spotkania było zaprezentowanie nowoczesnej technologii stosowanej w produkcji nawozów dolistnych, poznanie tajników bezpiecznej i stabilnej produkcji nawozów oraz poszerzenie wiedzy w temacie najnowszych formulacji.
W czasach, w których właściciele gospodarstw stają w obliczu zmiennych warunków klimatycznych, politycznych i gospodarczych, a niepewność towarzysząca branży rolnej znacząco wpływa na komunikacje wszystkich marek, Agrii Polska stawia na przejrzystość procesu produkcji i wiedzę przydatną Rolnikom.
- Niezwykle ważne jest, aby Doradca był agronomem, żeby w trakcie rozmów i spotkań z Rolnikiem był dla niego wsparciem. Dlatego inwestujemy w wiedzę, inwestujemy w zakład i nowoczesne laboratorium, żeby produkty z którymi nasi Doradcy idą do Klienta były jak najlepszej jakości, jak najlepiej przyswajane i innowacyjne. – mówi Leszek Skrzypczyk, Dyrektor Zarządzający Agrii Polska.
Podczas cyklu spotkań w mikro grupach, oprócz części teoretycznej, Doradcy Agrii mogli na własne oczy zobaczyć rozwiązania stosowane w technologii produkcji nawozów dolistnych foliQ oraz poznać nowe serwisy oferowane w ramach prac laboratorium chemicznego i nasiennego.
- Wierzymy, że aby dobrze przekazać i zobrazować proces produkcji należy zobaczyć to na własne oczy. Pokazujemy aparaturę, urządzenia do produkcji, miejsce konfekcji. Rozmawiamy o używanych komponentach oraz dodatkach, wspomagających działanie danych nawozów – komentuje spotkanie Dyrektor Działu Nawozów Dolistnych i Biostymulatorów, Kamil Skrobiszewski.
Nowy zakład nawozów dolistnych foliQ to wysokiej klasy hala produkcyjna, magazyn i jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Polsce. Lokalna produkcja, to świadoma inwestycja Agrii Polska w proces, który umożliwia kontrolę na każdym etapie działań, w wyniku którego powstaje skuteczny, wysoko jakościowy produkt. Oficjalne otwarcie zakładu zaplanowano na maj br.
O Agrii Polska:
Agrii Polska należy do grona liderów w branży produkcji i dystrybucji nowoczesnych nawozów, materiału siewnego, płodów rolnych, pasz oraz środków ochrony roślin. Spółka posiada dwie marki własne Nasiona Dalgety i nawozy dolistne foliQ.

Pre-NeurIPS 2024: jak młodzi Polacy prowadzą badania nad AI
Test Myers-Briggs a nauka języków obcych! Rób to, do czego jesteś stworzony!

Tofi MET – innowacyjne wsparcie dla hodowców krów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Bankowość
Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.