Komunikaty PR

MSD Animal Health zaprasza do konkursu “Pignnovation Award”

2024-05-09  |  13:00
Biuro prasowe

Udział mogą wziąć uczelnie, grupy badawcze, startupy, które pomagają zmieniać sektor trzody chlewnej.

 

Warszawa, 9 maja 2024 – MSD Animal Health, część firmy Merck & Co., Inc., z siedzibą w Rahway, New Jersey, USA (NYSE: MRK), ogłasza konkurs “High-Quality Pork Pignnovation Award”. Celem inicjatywy jest wsparcie branży poprzez popularyzację najnowszych osiągnięć z zakresu hodowli trzody chlewnej. Nagrody otrzyma trzech laureatów z grona uczelni, grup badawczych, startupów za projekty łączące innowacyjność i rozwiązania technologiczne na rzecz trzody chlewnej. Do konkursu można zgłaszać innowacje z różnorodnych obszarów – reprodukcji, wzrostu, zdrowia, dobrostanu, zrównoważenia i innych.

 

– MSD Animal Health ogłasza konkurs “High-Quality Pork Pignnovation Award”, popularyzujący innowacje na rzecz trzody chlewnej. Inicjatywa wpisuje się w nasze działania na rzecz zdrowia zwierząt na całym świecie – mówi Tiago Arantes, associate vice president, Livestock Global Marketing, MSD Animal Health.

 

Pula nagród wynosi 150 000 USD (ok. 600 000 PLN). Kwota zostanie rozdzielona między trzech laureatów: zdobywcę miejsca pierwszego (75 000 USD), drugiego (50 000 USD) oraz trzeciego (25 000 USD). Zwycięzców poznamy we wrześniu br.

 

Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny dostępne pod adresem: http://www.pignnovationaward.com/. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca br.

 

Kryteria konkursowe

Do programu można zgłaszać rozwiązania i pomysły, wprowadzające innowacyjne zmiany do sektora trzody chlewnej z wykorzystaniem technologii. Zgłoszenia będą oceniane pod kątem jakości projektu i jasności jego przedstawienia, realistyczności celów, znaczenia i wpływu na społeczeństwo lub dobrostan, oryginalności. Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie oceny uwzględniającej również porównanie z konkurencyjnymi zgłoszeniami. Wyboru dokona kapituła złożona ze specjalistów MSD Animal Health oraz ekspertów zewnętrznych.     

 

            Zgłoszenie do konkursu obejmuje m.in. trzystopniowy biznesplan – z krótkim opisem sytuacji, jasno zdefiniowanym problemem i analizą rynku. Aplikacja powinna zawierać metody badań, oczekiwane wyniki i budżet. Zgłoszenie musi dotyczyć projektu nadającego się do wdrożenia i łączącego innowacyjność z technologią.

 

 

O MSD Animal Health

W firmie MSD, znanej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pod nazwą Merck & Co., Inc., z siedzibą w Rahway, New Jersey, USA, jednoczymy działania wokół naszego celu: wykorzystujemy najnowsze odkrycia nauki, aby na całym świecie ratować życie i poprawiać jego jakość. Od ponad wieku znajdujemy się w czołówce w dziedzinie badań, czego efektem są leki, szczepionki i innowacyjne rozwiązania dla zdrowia odpowiadające na globalne wyzwania. MSD Animal Health, dział firmy Merck & Co., Inc., z siedzibą w Rahway, New Jersey, USA, jest jednostką firmy MSD skupioną na zdrowiu zwierząt. Realizując misję The Science of Healthier Animals® (tł. Nauka na rzecz zdrowszych zwierząt), MSD Animal Health oferuje lekarzom weterynarii, rolnikom, producentom, właścicielom zwierząt oraz instytucjom rządowym jedną z najszerszych gam leków weterynaryjnych, szczepionek, rozwiązań i usług w zakresie zarządzania zdrowiem. To również szeroki pakiet technologii obejmujący produkty do identyfikacji, trackingu oraz monitoringu. Celem MSD Animal Health jest zapewnienie zdrowia, poprawa wyników i dobrostanu zwierząt, a także wspieranie osób, które się nimi opiekują. Firma intensywnie inwestuje w obszarze badań i rozwoju oraz w globalny, nowoczesny łańcuch dostaw. MSD Animal Health obecna jest w ponad 50 krajach, a jej produkty – na 150 rynkach. Dodatkowe informacje: www.msd–animal–health.com, LinkedIn oraz X (wcześniej Twitter).  

 

Oświadczenie dotyczące przyszłości firmy Merck & Co., Inc., Rahway, N.J., USA

            Niniejsza informacja prasowa firmy Merck & Co., Inc., Rahway, NJ, USA („spółka”) zawiera „oświadczenia dotyczące przyszłości” w rozumieniu postanowień „bezpiecznej przystani” amerykańskiej ustawy The U.S. Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r. Oświadczenia opierają się na aktualnych przekonaniach i oczekiwaniach kierownictwa firmy i są obarczone znaczącym ryzykiem i niepewnością. Jeśli założenia okażą się niedokładne lub zmaterializują się nieprzewidziane zagrożenia czy niepewność, rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od tych przedstawionych w oświadczeniach dotyczących przyszłości.

Zagrożenia i niepewność obejmują między innymi ogólne warunki branżowe i konkurencję, ogólne czynniki ekonomiczne, w tym wahania stóp procentowych i kursów walutowych, wpływ regulacji przemysłu farmaceutycznego i ustawodawstwa dotyczącego opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych i na świecie, globalne trendy w zakresie ograniczania kosztów opieki zdrowotnej, postęp technologiczny, nowe produkty i patenty uzyskane przez konkurentów, wyzwania związane z opracowywaniem nowych produktów, w tym uzyskiwanie zgody organów regulacyjnych, zdolność firmy do dokładnego przewidywania przyszłych warunków rynkowych, trudności lub opóźnienia produkcyjne, niestabilność finansowa międzynarodowych gospodarek i ryzyko związane z suwerennością, uzależnienie od skuteczności patentów i innych zabezpieczeń firmy dla innowacyjnych produktów oraz narażenie na spory sądowe, w tym spory patentowe i/lub działania regulacyjne.

 

Firma nie zobowiązuje się do publicznego aktualizowania jakichkolwiek oświadczeń dotyczących przyszłości, czy to w wyniku nabycia nowych informacji, przyszłych zdarzeń, czy w inny sposób. Dodatkowe czynniki, które mogą spowodować, że wyniki będą się znacznie różnić od tych opisanych w oświadczeniach dotyczących przyszłości, można znaleźć w rocznym raporcie firmy na formularzu 10–K za rok zakończony 31 grudnia 2023 r. oraz w innych dokumentach firmy w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dostępnych na stronie internetowej SEC (www.sec.gov).

 

PL-NON-240400010

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nauka Agrii Polska stawia na ludzi i wiedzę Biuro prasowe
2024-03-18 | 13:00

Agrii Polska stawia na ludzi i wiedzę

Pod koniec lutego, w siedzibie nowego zakładu produkcyjnego Agrii Polska w Aleksandrowie Kujawskim, blisko 140 doradców, wzięło udział w trzydniowym szkoleniu. Celem spotkania było
Nauka World Futures Day 2024
2024-02-28 | 08:00

World Futures Day 2024

Dołącz 1 marca do 24-godzinnej globalnej dyskusji na temat budowania lepszej przyszłości, aby świętować World Futures Day - Światowy Dzień Przyszłości. Rozpoczynamy w Nowej Zelandii o
Nauka Dzień Nauki Polskiej - w Polsce przedmioty ścisłe sprawiają problemy aż połowie
2024-02-20 | 15:00

Dzień Nauki Polskiej - w Polsce przedmioty ścisłe sprawiają problemy aż połowie

Połowa uczniów potwierdza, że miewa trudności z nauką przedmiotów ścisłych, a dla podobnej grupy (49 proc.) najtrudniejsza w szkole jest matematyka. Jednocześnie blisko 6 na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Nauka

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.