Biuro prasowe

INNOWACJE 2018-02-07

Komórki macierzyste bez tajemnic

Już od kilku lat komórki macierzyste z powodzeniem wykorzystywane są w różnych dziedzinach medycyny, w tym w ortopedii. Dlaczego stały się takie popularne?
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-22

Nauka ratuje życie: Otwarcie edukacyjnej sali podań leków w Rzeszowie

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie otwarto edukacyjną salę podań leków, w której mali pacjenci będą mogli korzystać z materiałów poświęconych fascynującym faktom z historii odkryć medycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-01-11

Edukacyjna sala podań leków dla dzieci otwarta w Warszawie

W Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie otwarto edukacyjną salę podań leków, w której mali pacjenci będą mogli korzystać z materiałów poświęconych fascynującym faktom z historii odkryć medycznych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-11-23

Startuje budowa największego w Europie living labu

Już w 2020 r. otwarty zostanie Kampus Nowych Technologii Politechniki Warszawskiej, największy w Europie kompleks tzw. żywych laboratoriów. Projekt budowy nowoczesnej infrastruktury w formule living lab otrzymał właśnie dofinansowanie ze środków unijnych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-11-16

Corning Academy wraca na Politechnikę Łódzką

21 listopada podczas Corning Day przedstawiciele amerykańskiej firmy Corning spotkają się z przyszłymi inżynierami na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-09-15

We Wrocławiu uroczyście odsłonięto tablicę, upamiętniającą fizyka noblistę Maxa

Tablicę odsłonili na kamienicy przy pl. Wolności 4 wrocławscy akademicy.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-09-14

Ascensia Diabetes Care z myślą o chorych na cukrzycę

Ascensia Diabetes Care Poland Sp. z o. o. powstała w 2016 roku w wyniku przejęcia Bayer Diabetes Care przez Panasonic Healthcare Holdings.
czytaj więcej
Nauka INNOWACJE 2017-09-14

Naukowcy o zarządzaniu różnorodnością w pracy

Energiczna studentka, ambitny specjalista, zapracowany menedżer, asystentka na zastępstwie, młoda mama i informatyk, który trenuje bieganie. Kobiety i mężczyźni, często różnych narodowości, gromadzący doświadczenie lub zbliżający się do emerytury. Łączy ich jedno – praca.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-08-28

Monitory interaktywne Samsung – najnowsza technologia w służbie edukacji

Interaktywne monitory z powodzeniem zastępują tradycyjne tablice, wzbogacając lekcje o nowe możliwości prezentacji i angażowania uczniów do aktywności w czasie zajęć.
czytaj więcej