Biuro prasowe

INNOWACJE 2021-09-23

I tak zdasz, nawet gdy nie ogarniasz!

Rozmawiamy z Robertem Bergerem, praktykiem z powołania i pasji, który udziela skutecznego wsparcia w przygotowaniu do matury z matematyki. Przedmiotu, który dla wielu maturzystów jest najbardziej stresującym na egzaminie dojrzałości.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-23

Międzynarodowo w Polskiej Platformie Medycznej

University of London, Harvard University, Assistance Publique – Hôpitaux de Paris - to światowe uczelnie wyższe, we współpracy z którymi najchętniej publikują naukowcy zamieszczający swoje prace w Polskiej Platformie Medycznej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-10

PARP i SGH razem dla przedsiębiorczości

Prezes PARP Małgorzata Oleszczuk oraz rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, 10 czerwca br. podpisali porozumienie o współpracy, inicjujące kooperację obu instytucji.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-11

Może przyjść z fabryki, może spaść z nieba. Szkło – unikatowy materiał

Szkło jest dla nas przezroczyste – dosłownie i w przenośni. Jest niezbędnym elementem każdego okna, tworzy się z niego naczynia i ozdoby, ale nie zawsze było tak wszechobecne. Było materiałem luksusowym i trudno dostępnym, a jego produkcja stwarzała trudności.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-05-06

26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-04-15

Debata futurologiczna z okazji stulecia urodzin Lema

Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością uczci stulecie urodzin Stanisława Lema debatą online z udziałem międzynarodowych ekspertów i publiczności.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-31

Jak skuteczniej wspierać odporność psychiczną zespołu?

Jako menedżerowie i liderzy wiele czasu poświęcamy na opanowanie sztuki budowania strategii, czy efektywnych zespołów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-03-02

Mechanizm biologiczny zabezpieczy tkaniny przed osadzaniem się na nich bakterii

Odkryty mechanizm biologiczny pozwoli wyprodukować skuteczny preparat chroniący tkaniny i różnego rodzaju powierzchnie przed osadzaniem się na nich bakterii widnych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-18

O błędach systemu edukacji i o tym, jak polską szkołę uczynić lepszą? |Edukontra

O tym, że polski system edukacji potrzebuje zmian, mówi się o tym coraz częściej i odważniej. Polska szkoła wciąż, w dużej mierze, oparta jest na archaicznym modelu z XIX wieku – tzw. „modelu pruskim”.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-02-15

Nauka na jedno kliknięcie

Polska Platforma Medyczna jest miejscem w internecie, które skupia dorobek naukowy uczelni, które je tworzą. Znajdują się tam pełne teksty artykułów naukowych, rozdziałów książek i doktoratów. Dodatkowo można skorzystać z bazy ekspertów. Wszystko bezpłatnie i online
czytaj więcej