Komunikaty PR

Maciej Kawecki gościem Evertiq Expo w Krakowie

2024-06-11  |  01:00
Biuro prasowe

Maciej Kawecki gościem Evertiq Expo w Krakowie. Najbliższa środa zapowiada się elektryzująco!

 

Już 12 czerwca Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków zamieni się w arenę spotkań pasjonatów technologii przyszłości z całego świata. Organizatorzy targów Evertiq Expo zaplanowali mnóstwo niespodzianek dla przedstawicieli branży elektronicznej oraz wszystkich mieszkańców Krakowa, których fascynuje dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji, robotyki, elektromobilności, robotyki i branży kosmicznej. Gościem specjalnym będzie dr Maciej Kawecki, twórca kanału This is IT, który opowie o (r)ewolucji AI i poprowadzi panel dyskusyjny „Dlaczego Polska?”. Udział w wydarzeniach trwających od godz. 9.00 do 16.00 jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji online.

Tegoroczne Evertiq Expo w Krakowie będzie najbardziej energetyzującą edycją targów adresowanych do przedstawicieli i sympatyków branży elektronicznej. Hasłem przewodnim eventu i zarazem elementem łączącym wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów są Technologie Przyszłości. A niespodzianek, które będą towarzyszyły środowemu świętu elektroniki jest wiele. Począwszy od wystąpienia najsłynniejszego pasjonata nowych technologii i popularyzatora polskich innowacji, czyli dra Macieja Kaweckiego, poprzez prowadzoną przez niego debatę z udziałem ekspertów w dziedzinie fotoniki, elektromobilności i rynku EMS, aż po ranking 10 największych dystrybutorów komponentów elektronicznych.

- Jako organizator targów dla branży elektronicznej od lat śledzimy dynamiczny rozwój nowych technologii i wierzymy w to, że ich popularyzowanie pozwoli w pełni rozwinąć potencjał tkwiący w polskiej myśli technologicznej. Podczas najnowszej edycji Evertiq Expo w Krakowie przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla profesjonalistów, jak i pasjonatów automatyki, robotyki, sztucznej inteligencji, inspekcji optycznej, projektowania urządzeń elektronicznych oraz branży kosmicznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa do wspólnego odkrywania fascynującego świata Technologii Przyszłości - mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.

Targom w Krakowie będzie tworzyszyć prezentacja wynalazków i nowatorskich rozwiązań opracowanych przez Sekcję Rakiet AGH Space SySTems & Balony Stratosferyczne z Akademii Górniczo-Hutniczej, która stworzyła kompaktowy system awioniki dla rakiet sondujących. Uczestnicy będą mogli również dowiedzieć się więcej o module do hodowli komórek in vitro do badań nad mikrograwitacją oraz systemie podtrzymywania życia w warunkach lotu rakiety.

Pasjonatów kosmosu z pewnością zainteresuje wykład przedstawiciela firmy SatRev Space, który opowie o wpływie polskiej technologii kosmicznej na światowy przemysł. Radosław Łapczyński wyjaśni m.in. o tym, jak sprawić, by eksploracja kosmosu stała się bardzie dostępna dla mniejszych firm i instytucji badawczych.

Entuzjastów innowacyjnych rozwiązań zachęcamy także do wysłuchania wystąpienia Macieja J. Nowakowskiego z Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, który wyjaśni, dlaczego po erze miniaturyzacji w elektronice nadszedł czas na rewolucję w polskiej i globalnej fotonice.  

W przerwach pomiędzy prezentacjami oraz oglądaniem ekspozycji, w której uczestniczyć będą czołowi dystrybutorzy i producenci sprzętu elektronicznego, odbędą się wykłady prowadzone m.in. przez Macieja Kaźmierczaka z Comarch S.A. i Rafała Maślankę z firmy Fitech.

Zwieńczeniem środowej edycji Evertiq Expo w Krakowie będzie wystąpienie Eweliny Bednarz, ekspertki portalu Evertiq, która odpowie na pytanie, kto jest obecnie największym dystrybutorem komponentów elektronicznych i wyjaśni, dlaczego dystrybutorzy prześcigają się w rozszerzaniu globalnych sieci sprzedaży.

Udział w Evertiq Expo w Krakowie jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://evertiq.pl/expo/KRK2024_visit.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a patronami medialnymi zostali: magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler oraz czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK i MM Magazyn Przemysłowy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nauka Pre-NeurIPS 2024: jak młodzi Polacy prowadzą badania nad AI Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Pre-NeurIPS 2024: jak młodzi Polacy prowadzą badania nad AI

Rozgrzewka przed gigantyczną konferencją naukową, szansa, by zaprezentować wyniki szerszej publiczności, pierwsze kroki w międzynarodowym środowisku naukowym. Na początku grudnia na
Nauka BRAK ZDJĘCIA
2024-12-19 | 16:10

Test Myers-Briggs a nauka języków obcych! Rób to, do czego jesteś stworzony!

Logicy, dyskutanci, protagoniści, wirtuozi – to tylko niektóre z 16 typów osobowości wyróżnianych w teście Myers-Briggs. Zrozumienie tych typów może mieć kluczowe znaczenie w procesie rozwoju
Nauka Tofi MET – innowacyjne wsparcie dla hodowców krów
2024-09-30 | 01:00

Tofi MET – innowacyjne wsparcie dla hodowców krów

Pfeifer & Langen Polska wprowadza Tofi MET – nowy, wyjątkowy produkt stworzony z myślą o hodowcach bydła mlecznego. To jedyne na rynku, połączenie metabolizowanej metioniny oraz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej

Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.

Ochrona środowiska

Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów

Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.

Handel

MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję

Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.