Komunikaty PR

Maciej Kawecki gościem Evertiq Expo w Krakowie

2024-06-11  |  01:00
Biuro prasowe

Maciej Kawecki gościem Evertiq Expo w Krakowie. Najbliższa środa zapowiada się elektryzująco!

 

Już 12 czerwca Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków zamieni się w arenę spotkań pasjonatów technologii przyszłości z całego świata. Organizatorzy targów Evertiq Expo zaplanowali mnóstwo niespodzianek dla przedstawicieli branży elektronicznej oraz wszystkich mieszkańców Krakowa, których fascynuje dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji, robotyki, elektromobilności, robotyki i branży kosmicznej. Gościem specjalnym będzie dr Maciej Kawecki, twórca kanału This is IT, który opowie o (r)ewolucji AI i poprowadzi panel dyskusyjny „Dlaczego Polska?”. Udział w wydarzeniach trwających od godz. 9.00 do 16.00 jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji online.

Tegoroczne Evertiq Expo w Krakowie będzie najbardziej energetyzującą edycją targów adresowanych do przedstawicieli i sympatyków branży elektronicznej. Hasłem przewodnim eventu i zarazem elementem łączącym wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów są Technologie Przyszłości. A niespodzianek, które będą towarzyszyły środowemu świętu elektroniki jest wiele. Począwszy od wystąpienia najsłynniejszego pasjonata nowych technologii i popularyzatora polskich innowacji, czyli dra Macieja Kaweckiego, poprzez prowadzoną przez niego debatę z udziałem ekspertów w dziedzinie fotoniki, elektromobilności i rynku EMS, aż po ranking 10 największych dystrybutorów komponentów elektronicznych.

- Jako organizator targów dla branży elektronicznej od lat śledzimy dynamiczny rozwój nowych technologii i wierzymy w to, że ich popularyzowanie pozwoli w pełni rozwinąć potencjał tkwiący w polskiej myśli technologicznej. Podczas najnowszej edycji Evertiq Expo w Krakowie przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla profesjonalistów, jak i pasjonatów automatyki, robotyki, sztucznej inteligencji, inspekcji optycznej, projektowania urządzeń elektronicznych oraz branży kosmicznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa do wspólnego odkrywania fascynującego świata Technologii Przyszłości - mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.

Targom w Krakowie będzie tworzyszyć prezentacja wynalazków i nowatorskich rozwiązań opracowanych przez Sekcję Rakiet AGH Space SySTems & Balony Stratosferyczne z Akademii Górniczo-Hutniczej, która stworzyła kompaktowy system awioniki dla rakiet sondujących. Uczestnicy będą mogli również dowiedzieć się więcej o module do hodowli komórek in vitro do badań nad mikrograwitacją oraz systemie podtrzymywania życia w warunkach lotu rakiety.

Pasjonatów kosmosu z pewnością zainteresuje wykład przedstawiciela firmy SatRev Space, który opowie o wpływie polskiej technologii kosmicznej na światowy przemysł. Radosław Łapczyński wyjaśni m.in. o tym, jak sprawić, by eksploracja kosmosu stała się bardzie dostępna dla mniejszych firm i instytucji badawczych.

Entuzjastów innowacyjnych rozwiązań zachęcamy także do wysłuchania wystąpienia Macieja J. Nowakowskiego z Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, który wyjaśni, dlaczego po erze miniaturyzacji w elektronice nadszedł czas na rewolucję w polskiej i globalnej fotonice.  

W przerwach pomiędzy prezentacjami oraz oglądaniem ekspozycji, w której uczestniczyć będą czołowi dystrybutorzy i producenci sprzętu elektronicznego, odbędą się wykłady prowadzone m.in. przez Macieja Kaźmierczaka z Comarch S.A. i Rafała Maślankę z firmy Fitech.

Zwieńczeniem środowej edycji Evertiq Expo w Krakowie będzie wystąpienie Eweliny Bednarz, ekspertki portalu Evertiq, która odpowie na pytanie, kto jest obecnie największym dystrybutorem komponentów elektronicznych i wyjaśni, dlaczego dystrybutorzy prześcigają się w rozszerzaniu globalnych sieci sprzedaży.

Udział w Evertiq Expo w Krakowie jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://evertiq.pl/expo/KRK2024_visit.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a patronami medialnymi zostali: magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler oraz czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK i MM Magazyn Przemysłowy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nauka Pre-NeurIPS 2024: jak młodzi Polacy prowadzą badania nad AI Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Pre-NeurIPS 2024: jak młodzi Polacy prowadzą badania nad AI

Rozgrzewka przed gigantyczną konferencją naukową, szansa, by zaprezentować wyniki szerszej publiczności, pierwsze kroki w międzynarodowym środowisku naukowym. Na początku grudnia na
Nauka BRAK ZDJĘCIA
2024-12-19 | 16:10

Test Myers-Briggs a nauka języków obcych! Rób to, do czego jesteś stworzony!

Logicy, dyskutanci, protagoniści, wirtuozi – to tylko niektóre z 16 typów osobowości wyróżnianych w teście Myers-Briggs. Zrozumienie tych typów może mieć kluczowe znaczenie w procesie rozwoju
Nauka Tofi MET – innowacyjne wsparcie dla hodowców krów
2024-09-30 | 01:00

Tofi MET – innowacyjne wsparcie dla hodowców krów

Pfeifer & Langen Polska wprowadza Tofi MET – nowy, wyjątkowy produkt stworzony z myślą o hodowcach bydła mlecznego. To jedyne na rynku, połączenie metabolizowanej metioniny oraz

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.

Lotnictwo

Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.