Biuro prasowe

INNOWACJE 2022-03-23

Zgłoś swój projekt badawczy i zdobądź stypendium!

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do kolejnej, 22. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. To szansa dla polskich badaczek, zarówno na początkowym, jak i zaawansowanym etapie kariery, aby przedstawić swoje projekty badawcze i uzyskać roczne stypendium.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-01-24

Nauka hybrydowa najlepsza zdaniem 1/2 Polaków. Podsumowanie 2021 od ClickMeeting

Według danych z raportu polskiego ClickMeeting niemal 56 proc. ankietowanych stwierdziło, że po pandemii powinno się nadal korzystać z nauki zdalnej, lecz w modelu hybrydowym. Aż 41 proc. wydarzeń, które odbyły się na platformie ClickMeeting, miało charakter edukacyjny.
czytaj więcej
INNOWACJE 2022-01-21

Ekonomia w prostych krokach

Wystartowała 4. edycja projektu „Ferie z ekonomią”
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-11-16

Probiotyk oraz laktoferyna mogą wpływać na hamowanie wirusa SARS-CoV-2

Polscy naukowcy przebadali suplement diety Salistat SGL03 firmy NutroPharma. Produkt zawiera m.in. probiotyk i laktoferynę. Jak wynika z wyników badania składniki zawarte w produkcie mogą stanowić wsparcie we wczesnej profilaktyce walki z chorobą COVID-19.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-25

5 światowych innowacji, które nie powstałyby, gdyby nie pandemia COVID-19

Przedstawiamy 5 światowych innowacji, które prawdopodobnie pozostaną z nami jeszcze długie lata.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-10-19

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej laureatem PNIR 2021

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii "innowacyjne technologie i badania przyszłości".
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-29

Wielkie święto nauki – Tydzień Noblowski 2021 w Centrum Współpracy i Dialogu Un

Uniwersytet Warszawski zaprasza do wspólnego celebrowania Tygodnia Noblowskiego, w trakcie którego wyróżnione zostaną odkrycia i wynalazki mające wpływ na nasze codzienne życie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-09-23

I tak zdasz, nawet gdy nie ogarniasz!

Rozmawiamy z Robertem Bergerem, praktykiem z powołania i pasji, który udziela skutecznego wsparcia w przygotowaniu do matury z matematyki. Przedmiotu, który dla wielu maturzystów jest najbardziej stresującym na egzaminie dojrzałości.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-07-23

Międzynarodowo w Polskiej Platformie Medycznej

University of London, Harvard University, Assistance Publique – Hôpitaux de Paris - to światowe uczelnie wyższe, we współpracy z którymi najchętniej publikują naukowcy zamieszczający swoje prace w Polskiej Platformie Medycznej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2021-06-10

PARP i SGH razem dla przedsiębiorczości

Prezes PARP Małgorzata Oleszczuk oraz rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, 10 czerwca br. podpisali porozumienie o współpracy, inicjujące kooperację obu instytucji.
czytaj więcej