Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-01-17

TEDxFulbrightWarsaw inauguruje obchody 60-lecia Programu Fulbrighta w Polsce

Planowana na 29 stycznia konferencja TEDxFulbrightWarsaw w Centrum Nauki Kopernik oficjalnie rozpocznie obchody 60-lecia Programu Fulbrighta w Polsce.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-01-15

Wyzwanie PepsiCo dla absolwentów: „Odważcie się na więcej”

PepsiCo ogłasza konkurs dla studentów pod hasłem „Odważcie się na więcej” (“Dare To Do More”). Celem konkursu jest zachęcenie studentów do wykorzystania potencjału w obszarze przedsiębiorczości i zidentyfikowania kolejnego istotnego trendu w sektorze żywności i napojów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-12-21

Nawet młodzi programiści mogą liczyć na coraz wyższe pensje

Branża IT nie zwalnia tempa. Rośnie popyt na nowych pracowników i zarabiają oni coraz więcej. Dotyczy to zarówno początkujących programistów, jak i specjalistów biegle posługujących się najbardziej popularnymi językami oprogramowania.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-11-28

Tajemnice starodruków - co można odkryć na rynku?

Licytacja z cenami wywoławczymi od kilkudziesięciu złotych do kilkudziesięciu tysięcy
czytaj więcej
Nauka INNOWACJE 2018-11-28

Najstarszy uniwersytecki ośrodek transferu technologii kończy 20 lat

Dwie dekady działalności Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (UOTT) stały się okazją do dyskusji o wyzwaniach związanych z komercjalizacją nauki oraz o dalszych kierunkach rozwoju uczelni na polu współpracy z biznesem.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-11-13

Co stanie się, gdy ludzie dotrą na Marsa?

Czy Marsa potraktujemy lepiej niż Ziemię? Drugi sezon serialu National Geographic „Mars” pokaże, jak może wyglądać nasze życie po skolonizowaniu Czerwonej Planety. Premiera już dziś o 22:00!
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-10-23

Alior Bank partnerem pierwszych w Polsce studiów FinTech

Wydział Zarządzania UW uruchomił pierwsze w Polsce studia podyplomowe w całości poświęcone zagadnieniom finansowych technologii. Alior Bank został partnerem tego kierunku, a Daniel Daszkiewicz, Dyrektor Departamentu FinTech Alior Banku zasili kadrę dydaktyczną.
czytaj więcej
Nauka INNOWACJE 2018-08-23

System informatyczny z UW przyspieszy opisywanie sekwencji genetycznych bakterii

Doktoranci z UW finalizują prace nad systemem internetowym, który skróci etap identyfikowania i opisywania funkcji genów bakterii z kilkudziesięciu dni do kilku godzin.
czytaj więcej
INNOWACJE 2018-08-07

Dobrodziejstwo owoców cały rok - badania Polki nad proszkami owocowymi

Tylko 35% Polaków sięga po owoce chociaż raz dziennie, podczas gdy absolutne minimum wg WHO to 5 porcji owoców. Stypendystka L'Oreal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, dr Anna Michalska, poszukuje pełnowartościowej alternatywy. Proszki owocowe mogą zastąpić sezonowe owoce w ciągu roku.
czytaj więcej
Nauka INNOWACJE 2018-07-13

Naukowcy z UW laureatami konkursu na grant w ramach Inkubatora Innowacyjności+

Wśród beneficjentów trzeciej edycji konkursu na grant na prace przedwdrożeniowe znalazło się 5 projektów zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Warszawskiego. Są to reprezentanci Wydziałów Biologii, Geologii, Fizyki oraz Centrum Nowych Technologii UW.
czytaj więcej