Komunikaty PR

Zamknięty obieg wody w fabrykach Grupy Tubądzin

2023-08-16  |  01:00
Kontakt
Edyta Bąk
Grupa Tubądzin

Cedrowice Parcela 11
95-035 Ozorków
e.bak|tubadzin.pl| |e.bak|tubadzin.pl
+48601322440
www.tubadzin.pl

Ekologia i poszanowanie środowiska to jedne z fundamentów działania Grupy Tubądzin. Firma inwestuje własne środki w modernizacje linii produkcyjnych, dzięki którym może oszczędzać energię, surowce i wodę. Zmniejsza ślad węglowy i dąży do neutralności klimatycznej.

– Procesy cięcia, krawędziowania i polerowania płytek odbywają się w środowisku wodnym. Woda krąży w obiegach zamkniętych, a dzięki własnym oczyszczalniom jest stale oczyszczana i zawracana do procesu. Dzięki temu może być wielokrotnie wykorzystywana. – tłumaczy Mirosław Jędrzejczyk, prezes Zarządu Grupy Tubądzin. – Przy takim rozwiązaniu, w produkcji płytek nie powstają ścieki technologiczne. – podkreśla.

We wszystkich zakładach Grupy Tubądzin działa obieg zamknięty wody. Każda fabryka ma również własną oczyszczalnię. To nie jedyne proekologiczne rozwiązanie na liniach produkcyjnych Grupy Tubądzin. Płytki powstają z najwyższej jakości naturalnych surowców. Rozwiązania technologiczne na linii pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną i gaz ziemny.

Eko-logiczne rozwiązania

Praca młyna ciągłego pozwala na ograniczenie zużycia energii elektrycznej o 40% w porównaniu do tradycyjnych młynów okresowych. Przy produkcji granulatu w suszarni rozpyłowej wykorzystywane jest gorące powietrze z pieca. Najnowocześniejsza linia produkcyjna Continua+ zużywa 75% mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych pras.

Piec MAESTRO wyposażony jest w system FMD, który poprzez zastosowane analizatory steruje stechiometrią spalania gazu. Dzięki temu zużycie gazu jest ograniczane do minimum, a zastosowane dodatkowych izolacji w obszarach odzysku ciepła spalania zapewnia lepszą efektywność wykorzystania energii. 

Zero waste

Odpady powstałe podczas produkcji nie są wyrzucane, ale kierowane do ponownego wykorzystania. Granulat jest zawracany do procesu produkcji bezpośrednio na prasie. Dzięki temu jest wykorzystywany w 100%, co przekłada się na zmniejszenie zużycia surowców, wody, energii i gazu.

W najbliższych miesiącach Grupa Tubądzin zrealizuje kolejną inwestycję ze środków własnych, wartości kilkunastu milionów złotych. Zakupiła kilkuhektarową działkę, na której powstanie instalacja fotowoltaiczna. Dzięki temu Tubądzin będzie korzystać z własnej zielonej energii elektrycznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Greenman Poland przedstawia Szklaniora i Zmieszusia Biuro prasowe
2024-04-29 | 11:00

Greenman Poland przedstawia Szklaniora i Zmieszusia

  Greenman Poland rozwija realizowany w trzech centrach handlowych program edukacji ekologicznej „Eco Smart”, wprowadzając do niego brand heroes. Pięć postaci
Ekologia Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści
2024-04-23 | 14:00

Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści

Kukurydza to jedna z kluczowych upraw dla rynku rolnego w Polsce. Ze względu na duże wymagania pokarmowe, wysoką podatność na stresy abiotyczne oraz ataki szkodników i
Ekologia Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?
2024-04-18 | 10:00

Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?

Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?  Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.