Komunikaty PR

Centrum Edukacyjne Lans jako przykład innowacyjnych rozwiązań

2023-08-31  |  10:00

Centrum Edukacyjne Lans, będące symbolem nowatorskiego podejścia do przestrzeni edukacyjnych, stało się źródłem inspiracji dla projektantów i architektów dążących do stworzenia optymalnych warunków nauki i zdrowia uczniów. Firma VELUX Commercial, światowy lider w dziedzinie okien dachowych, miała swój udział w realizacji tego niezwykłego projektu. Na etapie koncepcji projektu wykorzystano wizualizer światła dziennego, który pozwolił na dokładne przewidzenie oraz obliczenie poziomu światła dziennego jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Finalnie modułowe świetliki VELUX Commercial znalazły w tym projekcie swoje niezawodne zastosowanie. 

 

Badania nie pozostawiają wątpliwości - jakość powietrza w pomieszczeniach edukacyjnych ma istotny wpływ na zdrowie i efektywność uczniów. Dlatego też firma VELUX Commercial skupia się na wspieraniu rozwiązań, które przyczyniają się do stworzenia sprzyjającego środowiska do nauki. Kluczowym wskaźnikiem branym pod uwagę podczas obliczania jakości powietrza jest poziom dwutlenku węgla - jego dopuszczalna w pomieszczeniach ilość to około 1150 ppm, podczas gdy poziomy przekraczające 1600 ppm sygnalizują potrzebę działań poprawiających jakość powietrza. Wyposażenie sal lekcyjnych w mierniki dwutlenku węgla pozwala nauczycielom i uczniom na bieżąco kontrolować jakość powietrza oraz w razie potrzeby podejmować odpowiednie kroki.  

Projektanci i architekci pracujący nad przestrzeniami edukacyjnymi mogą wykorzystać kilka skutecznych strategii, aby zoptymalizować jakość powietrza w salach lekcyjnych. Jednym z kluczowych elementów jest wykorzystanie naturalnego światła oraz wentylacji poprzez zastosowanie dużych okien ze sterownikami. Takie rozwiązanie umożliwia elastyczną wentylację, dostosowaną do zmieniających się warunków. Kombinacja naturalnej wentylacji poprzez świetliki oraz opcji wentylacji mechanicznej zapewnia stałe źródło świeżego powietrza, szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń z ograniczonym dostępem do okien. 

Centrum Edukacyjne Lans, położone u stóp austriackich gór, w miejscowości Lans, mieści żłobek, przedszkole, szkołę podstawową, akademię muzyczną, bibliotekę i przestrzenie do organizacji imprez. Jedną z idei stworzenia tego miejsca był kontakt z otaczającą przyrodą, dlatego też zastosowano tam okienne fasady i szklane drzwi. W projekcie użyto 75 modułów świetlików VELUX Commercial do dwóch różnych dachów szedowych (znanych także jako dachy pilaste lub zębate) umożliwiając dostęp światła dziennego do wnętrza szkoły, a także zapewniając optymalną wentylację w budynku. Naturalne światło oraz powietrze pozwalają na jeszcze bliższe doświadczenie wszechobecnej przyrody w tej malowniczej okolicy.  

 

To doskonały przykład zastosowania nowoczesnych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i efektywność uczniów, a także nauczycieli. Dzięki mocy innowacji możliwe było stworzenie lepszych warunków do nauki w przestrzeniach edukacyjnych. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Greenman Poland przedstawia Szklaniora i Zmieszusia Biuro prasowe
2024-04-29 | 11:00

Greenman Poland przedstawia Szklaniora i Zmieszusia

  Greenman Poland rozwija realizowany w trzech centrach handlowych program edukacji ekologicznej „Eco Smart”, wprowadzając do niego brand heroes. Pięć postaci
Ekologia Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści
2024-04-23 | 14:00

Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści

Kukurydza to jedna z kluczowych upraw dla rynku rolnego w Polsce. Ze względu na duże wymagania pokarmowe, wysoką podatność na stresy abiotyczne oraz ataki szkodników i
Ekologia Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?
2024-04-18 | 10:00

Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?

Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?  Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.