Biuro prasowe

INNOWACJE 2019-07-19

Nie tylko hybrydy – 9 mało znanych wynalazków Toyoty

Toyota od początku swojego istnienia stawiała na innowacje. Czasem są one przełomowe dla światowej motoryzacji i wyznaczają kierunek rozwoju dla innych producentów jak np. napęd hybrydowy. Inne są ukryte dyskretnie w komorze silnika lub wkomponowane w nadwozie.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-18

BladeScan, czyli kolejny świet(l)ny system Lexusa. Jak działa?

Dobra widoczność na drodze to podstawa bezpieczeństwa. Wiedzą o tym nawet przedszkolaki. A tym bardziej producenci samochodów, którzy prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych systemów oświetlenia samochodowego. Czołową pozycję w tym wyścigu od lat zajmuje Lexus.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-18

Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Bank wygrywa po raz kolejny

Indeksowane Konto Oszczędnościowe zajęło pierwsze miejsce w lipcowym rankingu rachunków oszczędnościowych przygotowanym przez portal finansowy Bankier.pl.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-18

Asustor Nimbustor 4 - do 56 TB dostępnych przez 2,5 GbE

Seria Nimbustor to jedne z ciekawszych urządzeń w ofercie tajwańskiej firmy Asustor. Producent puszcza nią oko do graczy, ale nie tylko oni mogą docenić możliwości tych niewielkich, wydajnych NAS-ów.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-17

Infocomm 2019: Panasonic przedstawia system bezprzewodowej prezentacji

Panasonic ogłosił podczas InfoComm swój najnowszy dodatek dla profesjonalnych monitorów z serii SQ1. Jest nim bezprzewodowy system do prezentacji typu „plug and play”, który zwiększa możliwości współpracy w firmach i korporacjach.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-17

Spływ Łukasza Długowskiego rozpoczęty - protest przeciwko regulacji rzek

14 lipca Łukasz Długowski rozpoczął około miesięczny spływ tratwą flisacką po ostatniej dzikiej rzece w Polsce – Bugu. Inicjatywa współzałożyciela fundacji „DZIKO” jest prowadzona w ramach protestu przeciwko planowanym regulacjom rzek.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-17

Krajowe wyjazdy Polaków: wolimy oszczędzać czas niż środowisko

Polacy uwielbiają spędzać wakacje w otoczeniu natury, ale aż 6 na 10 osób na wakacyjny wyjazd po kraju udaje się szkodliwym dla środowiska samochodem. „Ekoturystyka jeszcze długo nie będzie naszą domeną” – piszą autorzy nowego raportu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-17

ADATA Premier Pro High Endurance – karty pamięci dla najbardziej wymagających

W portfolio marki ADATA pojawił się nowy model kart pamięci o podwyższonej wytrzymałości, dedykowany do kamer monitoringu oraz rejestratorów samochodowych.
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-17

Delock: inteligentne zasilanie w każdym domu

Coraz więcej jest inteligentnych urządzeń w naszych domach. A gdyby tak dodać nieco konfigurowalności domowemu zasilaniu?
czytaj więcej
INNOWACJE 2019-07-16

Dworzec Metropolitalny w Lublinie w finale World Building of the Year

Pracownia Tremend znalazła się na shortliście konkursu World Building of the Year. Wyróżniono koncepcję Dworca Metropolitalnego w Lublinie w kategorii infrastruktura.
czytaj więcej