Międzynarodowo w Polskiej Platformie Medycznej
mwpr.pl
mwpr.pl
15-950 Białystok
wojciech.wiecko|gmail.com| |wojciech.wiecko|gmail.com
668731534
mwpr.pl
Międzynarodowo w Polskiej Platformie Medycznej
Polska Platforma Medyczna to unikalne miejsce w polskim internecie, które skupia w sobie dorobek naukowy tworzących je uniwersytetów medycznych i instytutu medycyny pracy. Teraz okazuje się, że PPM stwarza możliwości do współpracy międzynarodowej.
Z zestawienia za pierwsze półrocze 2021 r. wynika, że naukowy publikujący swoje prace w PPM najchętniej współpracowali przy tworzeniu swoich publikacji naukowych z następującymi instytucjami międzynarodowymi:
1) University of London (89 publikacji)
2) Harvard University (75 publikacji)
3) Assistance Publique – Hôpitaux de Paris (68 publikacji)
4) Free University of Berlin (64 publikacje)
5) Charity Medical University of Berlin (64 publikacje)
6) Univeristy of Copenhagen (61 publikacji).
(dane zostały opracowane na podstawie międzynarodowej bazy bibliograficzno-abstraktowej Web of Science Core Collection).
Obecnie w Polskiej Platformie Medycznej znajdują się m.in. pełne teksty artykułów naukowych, rozdziały książek, monografie, doktoraty, informacje o patentach czy nawet dane badawcze. To dane i informacje o prawie 300 tys. różnych publikacji (łącznie z doktoratami), ale też o 2,5 tys. projektach badawczych, czy 650 patentach. Przy wsparciu sztucznej inteligencji można przeszukać bazę ekspertów z blisko 9 tys. nazwisk.
Dostęp do platformy PPM jest bezpłatny. Adres: www.ppm.edu.pl.
Publikowane artykuły są w standardzie WCAG (dostosowane dla potrzeb osób słabowidzących) oraz spełniają zasady otwartości nauki na unikalnym poziomie 5 gwiazdek (publikowane dane są powiązane z innymi, tak by zapewnić kontekst informacji). Założenia PPM realizują ustawowy obowiązek o otwartym dostępnie do nauki.
PPM jest projektem partnerskim realizowany w siedmiu uniwersytetach medycznych:
- Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – lider projektu,
- Uniwersytet Medyczny w Białymstoku,
- Gdański Uniwersytet Medyczny,
- Śląski Uniwersytet Medyczny,
- Uniwersytet Medyczny w Lublinie,
- Pomorski Uniwersytet Medyczny,
- Warszawski Uniwersytet Medyczny
oraz w Instytucie Medycyny Pracy im. prof. Jerzego Nofera w Łodzi.
Projekt został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa: Cel szczegółowy 4: Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego, Działanie 2.3: Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego, Poddziałanie 2.3.1: cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki. Wartość projektu: 37 279 341,60 zł. Wkład Funduszy Europejskich: 31 549 506,79 zł.

Jak nie dać się oszukać w czasie wyprzedaży?

Znamy zwycięzców 12. edycji konkursu Złoty Medal Chemii 2022!

Kampania Bayer #ThankYouScience wsparta przez influencera: Doktora z TikToka
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Handel

Proekologiczne oczekiwania konsumentów zmieniają politykę firm. Widać to zwłaszcza w internetowym handlu
Co piąty Polak dba o środowisko i myśli o ekologii – wynika z badania Open Research, które pokazuje też, że społeczna świadomość związana z ekologią rośnie. Także podczas zakupów – według danych podawanych przez DS Smith, ponad 46 proc. Polaków zastanawia się, co zrobi z opakowaniem po zakupionym produkcie, a 50 proc. z nich wybiera wyłącznie opakowania, które można później poddać recyklingowi. Eksperci wskazują, że tzw. zielony e-commerce to w tej chwili jeden z najważniejszych trendów w internetowym handlu, ale z biegiem czasu ekologia będzie mieć rosnący wpływ na politykę firm niemal z każdej branży. Wymuszą to właśnie stale rosnące oczekiwania konsumentów w zakresie ochrony środowiska i klimatu.
Partner serwisu
IT i technologie
Centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa coraz chętniej inwestują w sztuczną inteligencję. Algorytmy wspierają gospodarowanie zapasami krwi

Średnie dzienne zapotrzebowanie na krew w Polsce to około 4 tys. jednostek, rocznie dokonuje się około 1,3 mln pobrań od dawców. Dużym problemem w optymalizowaniu gospodarki banków krwi jest dostosowanie zapasów do przewidywanego popytu. Polacy opracowali platformę wykorzystującą algorytmy, które wyręczają ludzi w tych obliczeniach. Zdaniem ekspertów możliwości sztucznej inteligencji można wykorzystać również w innych procesach związanych z prowadzeniem zbiórek krwi. Modele językowe mogłyby umawiać krwiodawców na wizyty.
Bankowość
ESG stymuluje rozwój zielonej transformacji. PGE planuje wielomiliardowe inwestycje w OZE i dystrybucję

W ramach transformacji energetycznej PGE zrealizuje w najbliższych latach potężne, wielomiliardowe inwestycje w OZE i dystrybucję, ale – aby ułatwić pozyskiwanie finansowania na te inwestycje – musi w większym stopniu odpowiedzieć na oczekiwania instytucji, które będą je współfinansować. – Musimy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom związanym z realizacją ścieżki dekarbonizacji oraz wplataniem elementów ESG w strategię biznesową – zaznacza Filip Osadczuk, pełnomocnik zarządu ds. ESG oraz dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich i ESG w PGE Polskiej Grupie Energetycznej.
Współpraca

Obsługa konferencji prasowych
Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.