Komunikaty PR

Bruksizm - choroba cywilizacyjna. Jak się z nią uporać?

2024-01-05  |  12:15
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Cegielska
JONA Terapia Twarzy

ul. Oławska 51
55-220 Jelcz - Laskowice
jonaterapiatwarzy|gmail.com| |jonaterapiatwarzy|gmail.com
+48505154409
https://www.facebook.com/JONAterapiatwarzy

Bruksizm można nazwać „zmorą naszych czasów”. Coraz więcej ludzi się z nim zmaga, ale co jest przyczyną tej dolegliwości? Szybkie i stresujące życie, ciągła presja, problemy ze snem i brak wystarczającego odpoczynku to tylko niektóre z powodów. Czym jest bruksizm? Jest uważany za chorobę psychosomatyczną objawiającą się nieświadomym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Najczęściej pojawia się w nocy nieświadomym zaciskaniem zębów i zgrzytaniem. W efekcie tego budzimy się rano z bólem żuchwy, często również bólem głowy. Na domiar złego konsekwencją zgrzytania jest szybsze ścieranie i pękanie zębów, trzaski i przeskakiwanie żuchwy.

Jak leczyć bruksizm? Stomatolodzy zalecają stosowanie szyn relaksacyjnych, które zakłada się na noc. Przeciwdziałają one ścieraniu się zębów. Jest to jednak leczenie objawowe, które nie likwiduje przyczyny problemu. Często o pomoc należy się zwrócić do psychoterapeuty, psychiatry, neurologa lub fizykoterapeuty.

Toksyna botulinowa jest jedną z metod obniżenia napięcia żwaczy, natomiast ilość iniekcji jest ustalana indywidualnie od kilku do kilkunastu w ustalonych odstępach czasu.

Natomiast inną naturalną, bezpieczną i nieinwazyjną metodą radzenia sobie z problemami napiętych mięśni twarzy jest masaż transbukalny.

Masaż ten oprócz działania terapeutycznego ma działanie odmładzające a połączony np. z masażem KOBIDO tworzy niezwykle skuteczne kombo o działaniu terapeutyczno - liftingującym.

Masaż Transbukalny w odróżnieniu od innych masaży to masaż wewnętrzny twarzy. Oddziałuje na mięśnie i okoliczne struktury od strony jamy ustnej. Z powodzeniem zastępuje niemal każdy masaż głęboki twarzy.

Ta metoda obustronnej stymulacji twarzy może służyć każdemu, ale wśród najważniejszych wskazań kwalifikujących do przeprowadzenia zabiegu są:

  • neurologiczne objawy zwiększonego napięcia twarzy
  • paraliż po porażeniu
  • uwidocznione blizny
  • zmarszczki mimiczne spowodowane starzeniem się skóry

Efekty terapii:

  • regeneracja tkanek i odbudowa mięśni
  • uwolnienie od napięć i przywrócenie objętości i elastyczności mięśni głębokich w obszarze ust, policzków, bruzdy nosowo - wargowej
  • niweluje mimiczne zaciski
  • poprawa owalu i ujędrnienie środkowej i dolnej części twarzy
  • spłycenie bruzdy nosowo-wargowej
  • skóra twarzy staje się bardziej zaróżowiona i promienna oraz nabiera jędrności
  • kontury polików unoszą się
  • poprawia się krążenie krwi i przepływ limfy
  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

Zabieg wykonywany w gabinecie to dodatkowa korzyść, ponieważ pacjent podczas zabiegu może się zrelaksować przy nastrojowej muzyce w otoczeniu aromatycznych świec. To bez wątpienia wzmacnia terapeutyczny wymiar zabiegu.

W gabinecie JONA Terapia Twarzy terapeuta wykonuje zarówno MASAŻ TRANSBUKALNY jak również FACEMODELLING, który jest kombinacją masażu TRANSBUKALNEGO i KOBIDO PLUS.

Terapeutyczno – odmładzające działanie ma również masaż KOBIDO SUPREME, który jest połączeniem masażu TRANSBUKALNEGO, KOBIDO PLUS, bańki chińskiej oraz Gua – Sha. W gabinecie wykonywany jest również kinezjotaping twarzy.

Gabinet JONA Terapia Twarzy

Ul. Oławska 51

Jelcz -Laskowice

Kom. 505 154 409

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: JONA Terapia Twarzy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Zdrowe przekąski na letni piknik Biuro prasowe
2024-09-04 | 17:00

Zdrowe przekąski na letni piknik

Ciepłe, letnie dni zachęcają do błogiego relaksu na świeżym powietrzu, w malowniczych okolicznościach soczystej przyrody. To również świetna okazja, żeby zabłysnąć
Medycyna Kiedy standardy rekonstrukcji uzębienia dogonią zmiany społeczne?
2024-08-23 | 15:00

Kiedy standardy rekonstrukcji uzębienia dogonią zmiany społeczne?

Starość zaczyna się coraz później - zdaniem części społeczeństwa dopiero po osiemdziesiątce. Tymczasem fizjologia wciąż jest bezlitosna - statystycznemu Polakowi brakuje około 4
Medycyna Allianz Partners i TakesCare z nową platformą do umawiania wizyt lekarskich
2024-08-23 | 09:00

Allianz Partners i TakesCare z nową platformą do umawiania wizyt lekarskich

Firmy Allianz Partners oraz Takes Care stworzyły innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie o nazwie TakesCare MedBid. To platforma, która umożliwi szybkie i efektywne łączenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Firmy cierpią z powodu braku przewidywalnej polityki podatkowej. Częste zmiany podważają zaufanie do państwa i zniechęcają inwestorów [DEPESZA]

– Czas na reformę podatków to nie trzy miesiące czy rok, ale cała kadencja. Do tej pory zabrakło odwagi, by to zrobić – ocenia Szymon Parulski, ekspert podatkowy BCC, podczas panelu „Przewidywalność podatkowa dla przedsiębiorstw”, który odbył się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Doradcy podatkowi debatowali o tym, co należy zrobić teraz, gdy sytuacja ekonomiczna zmusiła rząd do szukania nowych źródeł wpływów budżetowych. Wszyscy zgodnie podkreślali potrzebę przewidywalności polityki podatkowej. Ostatnie propozycje zmian w podatku akcyzowym podali jako jej antyprzykład. Cierpią na tym przede wszystkim firmy i inwestycje.

Prawo

Firmy coraz odpowiedzialniej podchodzą do obrotu danymi i e-dokumentami. Rośnie popularność usług, które go zabezpieczają

W latach 2018–2023 zainteresowanie podpisem elektronicznym na polskim rynku zwiększyło się trzykrotnie – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie KIR i ZBP. Polscy przedsiębiorcy coraz powszechniej korzystają też z e-pieczęci, czyli kolejnego narzędzia do potwierdzania autentyczności  dokumentów elektronicznych. Rosnąca popularność tzw. usług zaufania wynika z faktu, że firmy aktywnie korzystające z rozwiązań cyfrowych są coraz bardziej świadome zagrożeń wyłudzeniami, oszustwami i atakami hakerskimi.

IT i technologie

Centra danych odpowiadają za 2 proc. globalnego zużycia energii, a wkrótce ten udział może się podwoić. Operatorzy szukają sposobów na oszczędności

Sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe zużywają ogromne ilości energii. Wdrażanie ich w firmach na coraz większą skalę powoduje dynamiczny wzrost zapotrzebowania na usługi centrów danych, a co za tym idzie – również na ilość energii, jakiej potrzebują one do obsługi klientów. Tym bardziej że centra danych także wykorzystują te innowacyjne technologie do usprawnienia funkcjonowania. Duży wzrost zużycia energii powoduje, że centra danych szukają sposobów na jego optymalizację, co ma się przyczynić do zmniejszenia śladu węglowego. Jednym ze sposobów jest wykorzystywanie ciepła wytwarzanego pracą serwerów do celów grzewczych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.