Komunikaty PR

Premiera najnowszego CGM Dexcom G7

2024-10-21  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt

Materiały Prasowe
Materiały Prasowe

Warszawa
00-000 Warszawa
poczta|poczta.pl| |poczta|poczta.pl
000000000
Strona www

Wszechstronne i proste zarządzanie cukrzycą

Doskonała dokładność Dexcom w nowej odsłonie dla lepszych efektów leczenia

  • Najbardziej dokładny sensor firmy Dexcom od dziś dostępny w Polsce.
  • Rozruch sensora Dexcom G7 odbywa się szybciej niż w przypadku wszystkich systemów poprzedniej generacji.
  • Inteligentne ostrzeżenia i wiele sposobów wyświetlania wyników pozwalają dostosować system do indywidualnych potrzeb osób z cukrzycą i ich stylu życia.
  • Dexcom G7 jest bezpośrednim następcą modelu G6, który poza zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych jest również o 60% mniejszy niż sensor poprzedniej generacji, co zapewnia użytkownikom jeszcze większy komfort i dyskrecję.

 

Firma Dexcom, światowy lider w dziedzinie systemów ciągłego monitorowania stężenia glikemii w czasie rzeczywistym (rtCGM), przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek polski najnowszego systemu rtCGM - Dexcom G7.

Dexcom G7 oferuje najbardziej wszechstronne i łatwe w użyciu rozwiązania do zarządzania cukrzycą, z konfigurowalnymi alertami i najszybszym czasem rozruchu sensora na rynku, przy jednoczesnej dokładności i niezawodności odczytów. Urządzenie jest również o 60% mniejsze w porównaniu z sensorem Dexcom poprzedniej generacji. Model G7 jest kierowany głównie do użytkowników, którzy z gamy produktów Dexcom aktualnie korzystają z sensora G6. Wyróżniającą nowością oferowaną przez Dexcom G7 jest funkcja direct watch, która umożliwia przesyłanie odczytów glukozy bezpośrednio do zegarka, co zwalnia pacjentów z konieczności posiadania w zasięgu ręki telefonu[1].

Dexcom z każdą generacją swoich systemów pokazuje, że skupienie na jakości życia osób z cukrzycą to nie tylko pusta deklaracja. Wytwórca w odpowiedzi na potrzeby użytkowników tworzy coraz to bardziej precyzyjne i przyjazne w użytkowaniu systemy, zwiększając ich skuteczność przy jednoczesnej redukcji zmęczenia alarmami i obciążenia cukrzycą. Dexcom G7 jest świetnym tego przykładem. Jesteśmy przekonani, że wiele osób w Polsce skorzysta na wprowadzeniu tej technologii – mówi Tomasz Borowy, prezes firmy Proglikemia, oficjalnego dystrybutora Dexcom w Polsce.

Dla osób chorujących na cukrzycę i korzystających z wciąż popularnych, tradycyjnych rozwiązań bazujących na nakłuciach palca i regularnym podawaniu insuliny, codzienne życie z chorobą może być uciążliwe. Możliwość dostarczania danych z odczytami glukozy bezpośrednio do smartfona lub zewnętrznego odbiornika czy zegarka iWatch ułatwia podejmowanie decyzji dotyczących leczenia cukrzycy bez bólu związanego z nakłuciami palców[2]. Dexcom G7 potrzebuje zaledwie 30 minut na rozruch, co czyni go obok Dexcom ONE+ najszybszym systemem CGM na rynku i zapewnia użytkownikom elastyczność w zakresie wymiany czujników w dogodnym dla nich momencie. Sensor można nosić w trzech różnych miejscach, a dane wyświetlać na różnych urządzeniach, w zależności od preferencji i indywidualnych potrzeb wynikających ze stylu życia.

Ponadto, G7 posiada zestaw rozbudowanych, inteligentnych ostrzeżeń - Zbliża się alarmująco niski poziom, Szybko rośnie i Szybko spada - z nową możliwością ustawienia progu, które pomagają chronić pacjentów przed zdarzeniami związanymi z hiper- i hipoglikemią, nie mnożąc męczących alarmów gdy nie są potrzebne.

Stosowanie Dexcom G7, dzięki gwarantowanej dokładności, umożliwia lepsze wyrównanie glikemii, co zostało potwierdzone w przypadku pacjentów z cukrzycą typu 1 i typu 2[3].

Monitoring poziomu glukozy w czasie rzeczywistym to rozwiązanie przywracające pacjentom z cukrzycą jakość życia zbliżoną do poziomu komfortu życia osoby zdrowej. Urządzenie zastępuje i wyręcza chorego w codziennej rutynie związanej z monitorowaniem poziomu glikemii, pozostawiając pacjentowi poczucie wolności i oderwania od uciążliwego kontrolowania choroby.

Z myślą o przyszłości firma Dexcom stawia na innowacyjność i aktywnie współpracuje z partnerami w zakresie pomp insulinowych w celu szybkiej integracji Dexcom G7 z istniejącymi i przyszłymi automatycznymi systemami podawania insuliny.

Aby dowiedzieć się więcej o systemie Dexcom G7, zachęcamy do odwiedzenia strony https://dexcompolska.pl/.

Najważniejsze cechy G7:

  • Sensor i transmiter typu wszystko-w-jednym
  • Najdokładniejszy sensor Dexcom
  • Wygodniejszy i o 60% mniejszy niż Dexcom G6
  • Zakładany jednym przyciskiem
  • Bez nakłuwania palców, skanowania i kalibracji
  • 30-minutowy rozruch - 4 × szybszy niż w Dexcom G6
  • Wodoodporny, by utrzymać sensory na miejscu, zapewniając nieprzerwane odczyty stężenia glukozy w trakcie uprawiania sportu
  • Elastyczny przy zmianie sensorów - po zakończeniu 10-dniowej sesji pacjenci nadal otrzymują odczyty przez 12 godzin - dzięki temu mogą wymienić sensor w dogodnym dla siebie momencie.
  • Elastyczny w wyborze miejsca założenia - wskazany do noszenia na tylnej części ramienia i powierzchni brzucha u osób od 2. roku życia lub na górnej części pośladków u dzieci w wieku 2-6 lat
  • Wygodny w wyborze urządzenia wyświetlającego - jedyny CGM, który potrafi połączyć się bezpośrednio z Apple Watchem, by pacjenci nie musieli sprawdzać swoich odczytów na telefonie

 

Informacje o firmie Dexcom

DexCom, Inc. umożliwia kontrolowanie cukrzycy w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnym systemom ciągłego monitorowania glikemii (rtCGM). Firma Dexcom z siedzibą w San Diego w Kalifornii, prowadząca działalność w całej Europie i wybranych częściach Azji/Oceanii, stała się liderem w wykorzystaniu technologii na potrzeby opieki diabetologicznej. Wsłuchując się w potrzeby użytkowników, opiekunów i dostawców, Dexcom upraszcza i poprawia zarządzanie cukrzycą na całym świecie. Więcej informacji o Dexcom rtCGM można znaleźć na stronie https://dexcompolska.pl/.

 


[1] Kompatybilny telefon jest nadal okazjonalnie potrzebny, na przykład przy wprowadzeniu i zmianie sensora.

[2] Jeżeli objawy i oczekiwania odbiegają od oczekiwań decyzje terapeutyczne należy podejmować na podstawie pomiaru glukometrem

[3] Dane z badań własnych Dexcom, 2021.  Garg SK et al., Diabetes Technol Ther. 2022;10.1089/dia.2022.0011. Gilbert TR et al., Diabetes Technol. Ther. 2021;23(S1):S35-S39.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Materiały Prasowe
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.

Konsument

Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.