Premiera najnowszego CGM Dexcom G7
Materiały Prasowe
Materiały Prasowe
Warszawa
00-000 Warszawa
poczta|poczta.pl| |poczta|poczta.pl
000000000
Strona www
Wszechstronne i proste zarządzanie cukrzycą
Doskonała dokładność Dexcom w nowej odsłonie dla lepszych efektów leczenia
- Najbardziej dokładny sensor firmy Dexcom od dziś dostępny w Polsce.
- Rozruch sensora Dexcom G7 odbywa się szybciej niż w przypadku wszystkich systemów poprzedniej generacji.
- Inteligentne ostrzeżenia i wiele sposobów wyświetlania wyników pozwalają dostosować system do indywidualnych potrzeb osób z cukrzycą i ich stylu życia.
- Dexcom G7 jest bezpośrednim następcą modelu G6, który poza zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych jest również o 60% mniejszy niż sensor poprzedniej generacji, co zapewnia użytkownikom jeszcze większy komfort i dyskrecję.
Firma Dexcom, światowy lider w dziedzinie systemów ciągłego monitorowania stężenia glikemii w czasie rzeczywistym (rtCGM), przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek polski najnowszego systemu rtCGM - Dexcom G7.
Dexcom G7 oferuje najbardziej wszechstronne i łatwe w użyciu rozwiązania do zarządzania cukrzycą, z konfigurowalnymi alertami i najszybszym czasem rozruchu sensora na rynku, przy jednoczesnej dokładności i niezawodności odczytów. Urządzenie jest również o 60% mniejsze w porównaniu z sensorem Dexcom poprzedniej generacji. Model G7 jest kierowany głównie do użytkowników, którzy z gamy produktów Dexcom aktualnie korzystają z sensora G6. Wyróżniającą nowością oferowaną przez Dexcom G7 jest funkcja direct watch, która umożliwia przesyłanie odczytów glukozy bezpośrednio do zegarka, co zwalnia pacjentów z konieczności posiadania w zasięgu ręki telefonu[1].
Dexcom z każdą generacją swoich systemów pokazuje, że skupienie na jakości życia osób z cukrzycą to nie tylko pusta deklaracja. Wytwórca w odpowiedzi na potrzeby użytkowników tworzy coraz to bardziej precyzyjne i przyjazne w użytkowaniu systemy, zwiększając ich skuteczność przy jednoczesnej redukcji zmęczenia alarmami i obciążenia cukrzycą. Dexcom G7 jest świetnym tego przykładem. Jesteśmy przekonani, że wiele osób w Polsce skorzysta na wprowadzeniu tej technologii – mówi Tomasz Borowy, prezes firmy Proglikemia, oficjalnego dystrybutora Dexcom w Polsce.
Dla osób chorujących na cukrzycę i korzystających z wciąż popularnych, tradycyjnych rozwiązań bazujących na nakłuciach palca i regularnym podawaniu insuliny, codzienne życie z chorobą może być uciążliwe. Możliwość dostarczania danych z odczytami glukozy bezpośrednio do smartfona lub zewnętrznego odbiornika czy zegarka iWatch ułatwia podejmowanie decyzji dotyczących leczenia cukrzycy bez bólu związanego z nakłuciami palców[2]. Dexcom G7 potrzebuje zaledwie 30 minut na rozruch, co czyni go obok Dexcom ONE+ najszybszym systemem CGM na rynku i zapewnia użytkownikom elastyczność w zakresie wymiany czujników w dogodnym dla nich momencie. Sensor można nosić w trzech różnych miejscach, a dane wyświetlać na różnych urządzeniach, w zależności od preferencji i indywidualnych potrzeb wynikających ze stylu życia.
Ponadto, G7 posiada zestaw rozbudowanych, inteligentnych ostrzeżeń - Zbliża się alarmująco niski poziom, Szybko rośnie i Szybko spada - z nową możliwością ustawienia progu, które pomagają chronić pacjentów przed zdarzeniami związanymi z hiper- i hipoglikemią, nie mnożąc męczących alarmów gdy nie są potrzebne.
Stosowanie Dexcom G7, dzięki gwarantowanej dokładności, umożliwia lepsze wyrównanie glikemii, co zostało potwierdzone w przypadku pacjentów z cukrzycą typu 1 i typu 2[3].
Monitoring poziomu glukozy w czasie rzeczywistym to rozwiązanie przywracające pacjentom z cukrzycą jakość życia zbliżoną do poziomu komfortu życia osoby zdrowej. Urządzenie zastępuje i wyręcza chorego w codziennej rutynie związanej z monitorowaniem poziomu glikemii, pozostawiając pacjentowi poczucie wolności i oderwania od uciążliwego kontrolowania choroby.
Z myślą o przyszłości firma Dexcom stawia na innowacyjność i aktywnie współpracuje z partnerami w zakresie pomp insulinowych w celu szybkiej integracji Dexcom G7 z istniejącymi i przyszłymi automatycznymi systemami podawania insuliny.
Aby dowiedzieć się więcej o systemie Dexcom G7, zachęcamy do odwiedzenia strony https://dexcompolska.pl/.
Najważniejsze cechy G7:
- Sensor i transmiter typu wszystko-w-jednym
- Najdokładniejszy sensor Dexcom
- Wygodniejszy i o 60% mniejszy niż Dexcom G6
- Zakładany jednym przyciskiem
- Bez nakłuwania palców, skanowania i kalibracji
- 30-minutowy rozruch - 4 × szybszy niż w Dexcom G6
- Wodoodporny, by utrzymać sensory na miejscu, zapewniając nieprzerwane odczyty stężenia glukozy w trakcie uprawiania sportu
- Elastyczny przy zmianie sensorów - po zakończeniu 10-dniowej sesji pacjenci nadal otrzymują odczyty przez 12 godzin - dzięki temu mogą wymienić sensor w dogodnym dla siebie momencie.
- Elastyczny w wyborze miejsca założenia - wskazany do noszenia na tylnej części ramienia i powierzchni brzucha u osób od 2. roku życia lub na górnej części pośladków u dzieci w wieku 2-6 lat
- Wygodny w wyborze urządzenia wyświetlającego - jedyny CGM, który potrafi połączyć się bezpośrednio z Apple Watchem, by pacjenci nie musieli sprawdzać swoich odczytów na telefonie
Informacje o firmie Dexcom
DexCom, Inc. umożliwia kontrolowanie cukrzycy w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnym systemom ciągłego monitorowania glikemii (rtCGM). Firma Dexcom z siedzibą w San Diego w Kalifornii, prowadząca działalność w całej Europie i wybranych częściach Azji/Oceanii, stała się liderem w wykorzystaniu technologii na potrzeby opieki diabetologicznej. Wsłuchując się w potrzeby użytkowników, opiekunów i dostawców, Dexcom upraszcza i poprawia zarządzanie cukrzycą na całym świecie. Więcej informacji o Dexcom rtCGM można znaleźć na stronie https://dexcompolska.pl/.
[1] Kompatybilny telefon jest nadal okazjonalnie potrzebny, na przykład przy wprowadzeniu i zmianie sensora.
[2] Jeżeli objawy i oczekiwania odbiegają od oczekiwań decyzje terapeutyczne należy podejmować na podstawie pomiaru glukometrem
[3] Dane z badań własnych Dexcom, 2021. Garg SK et al., Diabetes Technol Ther. 2022;10.1089/dia.2022.0011. Gilbert TR et al., Diabetes Technol. Ther. 2021;23(S1):S35-S39.
Dwie polskie firmy łączą siły by wspierać rozwój weterynarii!
Popularne zioła wsparciem dla kobiecej urody
Fotouczulenia i reakcje fototoksyczne. Jak poradzić sobie z alergią na słońce?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Ruszyła największa elektrownia gazowa w Polsce. Dostarczy energię dla ok. 3 mln gospodarstw
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała właśnie do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie. Jednostka o mocy 1366 MW brutto jest zlokalizowana w Gryfinie w Zachodniopomorskiem. Dostarczy do sieci 1,4 GW mocy, dzięki czemu pokryje ok. 5 proc. krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną, zapewniając dostawy dla ok. 3 mln gospodarstw. – To bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa i namacalny przykład tego, że transformacja energetyczna trwa – mówi wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka.
Edukacja
Medycyna stylu życia zyskuje na znaczeniu. Może zapobiegać przewlekłym chorobom serca i nowotworom
W 2022 roku zmarło w Polsce niemal 450 tys. osób. Za niemal 75 proc. zgonów odpowiadały przewlekłe choroby niezakaźne, przede wszystkim choroby układu krążenia i nowotwory złośliwe. Badania wskazują, że utrzymywanie zdrowego stylu życia może o blisko 80 proc. zmniejszyć ryzyko choroby przewlekłej czy zawału serca. Może też odwrócić skutki chorób i wspierać proces leczenia. Dlatego też coraz większego znaczenia nabiera medycyna stylu życia.
Edukacja
Kompetencje społeczne są kluczowe w świecie pełnym ekranów. Można je rozwijać już u przedszkolaków
Mimo rozwoju nowych technologii potrzeby dzieci na przestrzeni stuleci niewiele się zmieniły. Wciąż potrzebują one przede wszystkim obecności zaufanych dorosłych, którzy pomagają im wzmacniać kompetencje społeczne. Te kompetencje są niezbędne, by poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym. Fundacja Orange chce w ramach nowego programu budować takie umiejętności już wśród przedszkolaków. To o tyle istotne, że z urządzeń mobilnych korzysta prawie 2/3 dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.