Komunikaty PR

Premiera najnowszego CGM Dexcom G7

2024-10-21  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt

Materiały Prasowe
Materiały Prasowe

Warszawa
00-000 Warszawa
poczta|poczta.pl| |poczta|poczta.pl
000000000
Strona www

Wszechstronne i proste zarządzanie cukrzycą

Doskonała dokładność Dexcom w nowej odsłonie dla lepszych efektów leczenia

  • Najbardziej dokładny sensor firmy Dexcom od dziś dostępny w Polsce.
  • Rozruch sensora Dexcom G7 odbywa się szybciej niż w przypadku wszystkich systemów poprzedniej generacji.
  • Inteligentne ostrzeżenia i wiele sposobów wyświetlania wyników pozwalają dostosować system do indywidualnych potrzeb osób z cukrzycą i ich stylu życia.
  • Dexcom G7 jest bezpośrednim następcą modelu G6, który poza zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych jest również o 60% mniejszy niż sensor poprzedniej generacji, co zapewnia użytkownikom jeszcze większy komfort i dyskrecję.

 

Firma Dexcom, światowy lider w dziedzinie systemów ciągłego monitorowania stężenia glikemii w czasie rzeczywistym (rtCGM), przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek polski najnowszego systemu rtCGM - Dexcom G7.

Dexcom G7 oferuje najbardziej wszechstronne i łatwe w użyciu rozwiązania do zarządzania cukrzycą, z konfigurowalnymi alertami i najszybszym czasem rozruchu sensora na rynku, przy jednoczesnej dokładności i niezawodności odczytów. Urządzenie jest również o 60% mniejsze w porównaniu z sensorem Dexcom poprzedniej generacji. Model G7 jest kierowany głównie do użytkowników, którzy z gamy produktów Dexcom aktualnie korzystają z sensora G6. Wyróżniającą nowością oferowaną przez Dexcom G7 jest funkcja direct watch, która umożliwia przesyłanie odczytów glukozy bezpośrednio do zegarka, co zwalnia pacjentów z konieczności posiadania w zasięgu ręki telefonu[1].

Dexcom z każdą generacją swoich systemów pokazuje, że skupienie na jakości życia osób z cukrzycą to nie tylko pusta deklaracja. Wytwórca w odpowiedzi na potrzeby użytkowników tworzy coraz to bardziej precyzyjne i przyjazne w użytkowaniu systemy, zwiększając ich skuteczność przy jednoczesnej redukcji zmęczenia alarmami i obciążenia cukrzycą. Dexcom G7 jest świetnym tego przykładem. Jesteśmy przekonani, że wiele osób w Polsce skorzysta na wprowadzeniu tej technologii – mówi Tomasz Borowy, prezes firmy Proglikemia, oficjalnego dystrybutora Dexcom w Polsce.

Dla osób chorujących na cukrzycę i korzystających z wciąż popularnych, tradycyjnych rozwiązań bazujących na nakłuciach palca i regularnym podawaniu insuliny, codzienne życie z chorobą może być uciążliwe. Możliwość dostarczania danych z odczytami glukozy bezpośrednio do smartfona lub zewnętrznego odbiornika czy zegarka iWatch ułatwia podejmowanie decyzji dotyczących leczenia cukrzycy bez bólu związanego z nakłuciami palców[2]. Dexcom G7 potrzebuje zaledwie 30 minut na rozruch, co czyni go obok Dexcom ONE+ najszybszym systemem CGM na rynku i zapewnia użytkownikom elastyczność w zakresie wymiany czujników w dogodnym dla nich momencie. Sensor można nosić w trzech różnych miejscach, a dane wyświetlać na różnych urządzeniach, w zależności od preferencji i indywidualnych potrzeb wynikających ze stylu życia.

Ponadto, G7 posiada zestaw rozbudowanych, inteligentnych ostrzeżeń - Zbliża się alarmująco niski poziom, Szybko rośnie i Szybko spada - z nową możliwością ustawienia progu, które pomagają chronić pacjentów przed zdarzeniami związanymi z hiper- i hipoglikemią, nie mnożąc męczących alarmów gdy nie są potrzebne.

Stosowanie Dexcom G7, dzięki gwarantowanej dokładności, umożliwia lepsze wyrównanie glikemii, co zostało potwierdzone w przypadku pacjentów z cukrzycą typu 1 i typu 2[3].

Monitoring poziomu glukozy w czasie rzeczywistym to rozwiązanie przywracające pacjentom z cukrzycą jakość życia zbliżoną do poziomu komfortu życia osoby zdrowej. Urządzenie zastępuje i wyręcza chorego w codziennej rutynie związanej z monitorowaniem poziomu glikemii, pozostawiając pacjentowi poczucie wolności i oderwania od uciążliwego kontrolowania choroby.

Z myślą o przyszłości firma Dexcom stawia na innowacyjność i aktywnie współpracuje z partnerami w zakresie pomp insulinowych w celu szybkiej integracji Dexcom G7 z istniejącymi i przyszłymi automatycznymi systemami podawania insuliny.

Aby dowiedzieć się więcej o systemie Dexcom G7, zachęcamy do odwiedzenia strony https://dexcompolska.pl/.

Najważniejsze cechy G7:

  • Sensor i transmiter typu wszystko-w-jednym
  • Najdokładniejszy sensor Dexcom
  • Wygodniejszy i o 60% mniejszy niż Dexcom G6
  • Zakładany jednym przyciskiem
  • Bez nakłuwania palców, skanowania i kalibracji
  • 30-minutowy rozruch - 4 × szybszy niż w Dexcom G6
  • Wodoodporny, by utrzymać sensory na miejscu, zapewniając nieprzerwane odczyty stężenia glukozy w trakcie uprawiania sportu
  • Elastyczny przy zmianie sensorów - po zakończeniu 10-dniowej sesji pacjenci nadal otrzymują odczyty przez 12 godzin - dzięki temu mogą wymienić sensor w dogodnym dla siebie momencie.
  • Elastyczny w wyborze miejsca założenia - wskazany do noszenia na tylnej części ramienia i powierzchni brzucha u osób od 2. roku życia lub na górnej części pośladków u dzieci w wieku 2-6 lat
  • Wygodny w wyborze urządzenia wyświetlającego - jedyny CGM, który potrafi połączyć się bezpośrednio z Apple Watchem, by pacjenci nie musieli sprawdzać swoich odczytów na telefonie

 

Informacje o firmie Dexcom

DexCom, Inc. umożliwia kontrolowanie cukrzycy w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnym systemom ciągłego monitorowania glikemii (rtCGM). Firma Dexcom z siedzibą w San Diego w Kalifornii, prowadząca działalność w całej Europie i wybranych częściach Azji/Oceanii, stała się liderem w wykorzystaniu technologii na potrzeby opieki diabetologicznej. Wsłuchując się w potrzeby użytkowników, opiekunów i dostawców, Dexcom upraszcza i poprawia zarządzanie cukrzycą na całym świecie. Więcej informacji o Dexcom rtCGM można znaleźć na stronie https://dexcompolska.pl/.

 


[1] Kompatybilny telefon jest nadal okazjonalnie potrzebny, na przykład przy wprowadzeniu i zmianie sensora.

[2] Jeżeli objawy i oczekiwania odbiegają od oczekiwań decyzje terapeutyczne należy podejmować na podstawie pomiaru glukometrem

[3] Dane z badań własnych Dexcom, 2021.  Garg SK et al., Diabetes Technol Ther. 2022;10.1089/dia.2022.0011. Gilbert TR et al., Diabetes Technol. Ther. 2021;23(S1):S35-S39.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Materiały Prasowe
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Mija rok obowiązywania ustawy o opiece geriatrycznej. W systemie opieki nad seniorami zmieniło się niewiele

Rok obowiązywania ustawy o szczególnej opiece geriatrycznej nie przyniósł znaczących zmian w systemie opieki nad seniorami, ale zdaniem lekarzy dzięki niej więcej rozmawia się o problemach tego sektora i szuka się odpowiednich rozwiązań, bardziej dopasowanych do krajowych realiów. Problemem pozostaje brak geriatrów oraz brak odpowiedniej liczby oddziałów geriatrycznych. Eksperci postulują możliwość przygotowania lekarzy innych specjalizacji do opieki nad seniorami, przede wszystkim POZ, a także położenie większego nacisku na wielodyscyplinarne podejście do tej opieki.

Konsument

Ludzie przestają ufać treściom publikowanym w internecie. Rośnie także potrzeba bycia offline

Nieufność wobec treści udostępnianych w sieci i mediach społecznościowych oraz dążenie do budowania zdrowej relacji z technologią – to według raportu Accenture dwa z pięciu najważniejszych przyszłorocznych trendów konsumenckich. Okazuje się, że kontakt z fałszywymi treściami stał się już powszechny, przez co większość ludzi ostrożnie podchodzi do tego, co czyta w internecie. Dla marek, które docierają do odbiorców głównie poprzez media społecznościowe, dużym wyzwaniem będzie więc odbudowa zaufania klientów. Ci jednak, a zwłaszcza reprezentanci młodszych pokoleń, coraz częściej szukają możliwości bycia offline.

Konsument

Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł

Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.