Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
HH24 - spółka będąca twórcą Helping Hand - pierwszej w Polsce platformy oraz aplikacji mobilnej wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego dla pracowników firm i osób indywidualnych, 19 listopada br. zdobyła prestiżową nagrodę Prix Galien Polska w kategorii „Najlepszy Innowacyjny Start-Up”. Wyróżnienie jest przyznawane za przełomowe rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju medycyny i ochrony zdrowia oraz poprawiają jakość życia pacjentów na całym świecie.
Prix Galien jest jedynym globalnym konkursem innowacji w medycynie o ponad 50-letniej tradycji. Nagroda wyróżnia projekty i osoby zmieniające świat ochrony zdrowia. Wyróżnienie uznawane za odpowiednik Nagrody Nobla w dziedzinie badań biofarmaceutycznych i tworzenia nowoczesnych terapii jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie. Polska spółka HH24 została jego laureatem w kategorii „Najlepszy Innowacyjny Start-Up” - doceniającej startupy działające we wszystkich obszarach ochrony zdrowia, w tym telemedycyny i mHealth.
- To ogromna nobilitacja dla naszego zespołu i dowód na to, że technologie wspierające zdrowie psychiczne są dziś kluczowym elementem ochrony zdrowia. Jesteśmy dumni, że nasza platforma oraz aplikacja, które powstały z myślą o wsparciu zdrowia psychicznego, zostały docenione w tak prestiżowym konkursie. Nagroda Prix Galien to dla nas nie tylko powód do radości, ale też zobowiązanie, aby dalej rozwijać nasze usługi i pomagać jeszcze większej liczbie osób - mówi Aleksandra Tokarewicz, CEO HH24.
Kapituła konkursu, której przewodniczył prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, doceniła Helping Hand za innowacyjność i praktyczność oraz unikalne podejście do współczesnych wyzwań zdrowia psychicznego takich jak depresja, stres czy wypalenie zawodowe.
Platforma oraz aplikacja Helping Hand, skierowane zarówno do pracowników firm, jak i użytkowników indywidualnych, oferują kompleksowe wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego, łącząc nowoczesne technologie, psychoedukację, dostęp do ekspertów i sesji terapeutycznych, szkoleń oraz szeroki zakres narzędzi wellbeing. Rozwiązania Helping Hand cieszą się rosnącą popularnością - korzysta z nich już ponad 70 tysięcy użytkowników z kilkudziesięciu firm, w tym m.in. UNIQA, Rossmann czy Makro. Helping Hand planuje rozwój nowych funkcjonalności swojej platformy i aplikacji, w tym wprowadzenie Asystenta Terapeutycznego AI, opartego na nowoczesnych modelach językowych, który bazując na unikalnym i zamkniętym contencie Helping Hand zapewni wsparcie, wczesną diagnostykę, spersonalizowaną psychoedukację, weryfikację postępów, a także odpowie na pytania i zarekomenduje dalsze kroki.
- W Helping Hand wychodzimy z założenia, że dostęp do psychoedukacji i wsparcia zdrowia psychicznego powinien być łatwy, intuicyjny i skuteczny. Wierzymy, że nasz najmłodszy projekt – Asystent Terapeutyczny AI wprowadzony do codziennego życia poprawi znacząco kondycję psychiczną Polaków - dodaje Aleksandra Tokarewicz.
Twórcą Prix Galien jest francuz Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 r. Organizatorem konkursu w Polsce i CEE jest Fundacja na Rzecz Innowacji w Medycynie i Farmacji z siedzibą w Warszawie. Prix Galien odbywa się w 17 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Turcji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Co dwa lata zdobywcy nagród z poszczególnych krajów biorą udział w konkursie International Prix Galien, wyróżniającym najważniejsze innowacje w skali globalnej. Nagroda dla Helping Hand jest dowodem na to, że polskie startupy mogą nie tylko rywalizować z globalnymi graczami, ale także wyznaczać kierunki w rozwoju ochrony zdrowia psychicznego.
Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Polski startup DefendEye zrewolucjonizuje operacje obronne i ratunkowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Problemy społeczne
Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.