Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
HH24 - spółka będąca twórcą Helping Hand - pierwszej w Polsce platformy oraz aplikacji mobilnej wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego dla pracowników firm i osób indywidualnych, 19 listopada br. zdobyła prestiżową nagrodę Prix Galien Polska w kategorii „Najlepszy Innowacyjny Start-Up”. Wyróżnienie jest przyznawane za przełomowe rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju medycyny i ochrony zdrowia oraz poprawiają jakość życia pacjentów na całym świecie.
Prix Galien jest jedynym globalnym konkursem innowacji w medycynie o ponad 50-letniej tradycji. Nagroda wyróżnia projekty i osoby zmieniające świat ochrony zdrowia. Wyróżnienie uznawane za odpowiednik Nagrody Nobla w dziedzinie badań biofarmaceutycznych i tworzenia nowoczesnych terapii jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie. Polska spółka HH24 została jego laureatem w kategorii „Najlepszy Innowacyjny Start-Up” - doceniającej startupy działające we wszystkich obszarach ochrony zdrowia, w tym telemedycyny i mHealth.
- To ogromna nobilitacja dla naszego zespołu i dowód na to, że technologie wspierające zdrowie psychiczne są dziś kluczowym elementem ochrony zdrowia. Jesteśmy dumni, że nasza platforma oraz aplikacja, które powstały z myślą o wsparciu zdrowia psychicznego, zostały docenione w tak prestiżowym konkursie. Nagroda Prix Galien to dla nas nie tylko powód do radości, ale też zobowiązanie, aby dalej rozwijać nasze usługi i pomagać jeszcze większej liczbie osób - mówi Aleksandra Tokarewicz, CEO HH24.
Kapituła konkursu, której przewodniczył prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, doceniła Helping Hand za innowacyjność i praktyczność oraz unikalne podejście do współczesnych wyzwań zdrowia psychicznego takich jak depresja, stres czy wypalenie zawodowe.
Platforma oraz aplikacja Helping Hand, skierowane zarówno do pracowników firm, jak i użytkowników indywidualnych, oferują kompleksowe wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego, łącząc nowoczesne technologie, psychoedukację, dostęp do ekspertów i sesji terapeutycznych, szkoleń oraz szeroki zakres narzędzi wellbeing. Rozwiązania Helping Hand cieszą się rosnącą popularnością - korzysta z nich już ponad 70 tysięcy użytkowników z kilkudziesięciu firm, w tym m.in. UNIQA, Rossmann czy Makro. Helping Hand planuje rozwój nowych funkcjonalności swojej platformy i aplikacji, w tym wprowadzenie Asystenta Terapeutycznego AI, opartego na nowoczesnych modelach językowych, który bazując na unikalnym i zamkniętym contencie Helping Hand zapewni wsparcie, wczesną diagnostykę, spersonalizowaną psychoedukację, weryfikację postępów, a także odpowie na pytania i zarekomenduje dalsze kroki.
- W Helping Hand wychodzimy z założenia, że dostęp do psychoedukacji i wsparcia zdrowia psychicznego powinien być łatwy, intuicyjny i skuteczny. Wierzymy, że nasz najmłodszy projekt – Asystent Terapeutyczny AI wprowadzony do codziennego życia poprawi znacząco kondycję psychiczną Polaków - dodaje Aleksandra Tokarewicz.
Twórcą Prix Galien jest francuz Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 r. Organizatorem konkursu w Polsce i CEE jest Fundacja na Rzecz Innowacji w Medycynie i Farmacji z siedzibą w Warszawie. Prix Galien odbywa się w 17 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Turcji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Co dwa lata zdobywcy nagród z poszczególnych krajów biorą udział w konkursie International Prix Galien, wyróżniającym najważniejsze innowacje w skali globalnej. Nagroda dla Helping Hand jest dowodem na to, że polskie startupy mogą nie tylko rywalizować z globalnymi graczami, ale także wyznaczać kierunki w rozwoju ochrony zdrowia psychicznego.

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.

Polski startup DefendEye zrewolucjonizuje operacje obronne i ratunkowe
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE
Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.
Przemysł
Brak krajowej polityki kosmicznej blokuje możliwości współpracy międzynarodowej. Wspólne projekty mogłyby być katalizatorem rozwoju sektora

Sektor kosmiczny jest jednym z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie obszarów w gospodarce. Zapotrzebowanie na kosmiczne technologie napędzają niestabilność gospodarczo-polityczna oraz kryzys klimatyczny. Rozwój polskiego sektora kosmicznego mocno przyspieszył po przystąpieniu Polski do ESA, jednak brak przyjętej polityki kosmicznej sprawia, że nie wykorzystujemy do końca związanego z tym potencjału. Brak jasnych przepisów utrudnia też współpracę bilateralną z innymi krajami.
Problemy społeczne
Powstanie europejska strategia dotycząca zdrowia psychicznego młodych. Kraje łączą siły, by chronić ich przed cyberzagrożeniami

Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Skala cyberprzemocy jest coraz większa, co w połączeniu z uzależnieniem od mediów społecznościowych oraz rosnącą presją wizerunkową negatywnie odbija się na zdrowiu psychicznym młodego pokolenia. 25 marca podczas nieformalnego posiedzenia Rady ds. Zdrowia EPSCO ministrowie zdrowia państw UE dyskutowali na temat tego, jak chronić zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w dobie technologii i mediów społecznościowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.