Komunikaty PR

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

2024-12-18  |  10:00
Biuro prasowe

Firma Axis, jako pierwsza w branży, ogłasza wsparcie dla sprawdzonego standardu kodowania wideo AV1, wprowadzając na rynek 9. generację systemów na chipie (SoC) serii ARTPEC. Format AV1 jest zoptymalizowany pod kątem strumieniowania mediów. Dzięki niskiej przepływowości bitowej i bezkompromisowej jakości obrazu, nowym funkcjom, bogatej obsłudze klientów i bezproblemowemu wdrażaniu, AV1 szybko staje się preferowanym standardem kodowania w sieciowym dozorze wizyjnym.

 

Co to jest AV1?

AV1 to nowoczesny standard kodowania wideo na potrzeby transmisji przez Internet, który prawdopodobnie zastąpi 20-letni format H.264 i jego następcę H.265. Jest on opracowywany przez Alliance for Open Media (AoM), organizację powołaną między innymi przez takie firmy, jak Google, Intel, Amazon, Nvidia, Netflix i Mozilla, w celu stworzenia technologii komunikacji wideo nowej generacji.

Zalety formatu AV1 

Rosnące zapotrzebowanie na wideo o wysokiej rozdzielczości ujawnia ograniczenia istniejących standardów kodowania. Natomiast kodowanie AV1 eliminuje te bariery i umożliwia opracowywanie produktów o ultrawysokiej rozdzielczości. Standard AV1 zapewnia wysoką jakość obrazu wideo przy niskiej przepływowości bitowej, umożliwiając wydajną transmisję wideo w sieci i zmniejszając koszty pamięci masowej. W połączeniu z technologią Axis Zipstream, AV1 zapewnia wysokiej jakości obraz wideo bez kompromisów w zakresie szczegółowości i czystości. Ponadto AV1 zapewnia bezproblemowe odtwarzanie wideo na różnych platformach dzięki powszechnej obsłudze dekodowania w przeglądarkach, systemach operacyjnych i urządzeniach mobilnych.

AV1 i chmura

Dzięki stabilnej obsłudze na wszystkich głównych platformach chmurowych AV1 jest preferowanym rozwiązaniem dla aplikacji opartych na chmurze. Dodając obsługę AV1 w urządzeniach sieciowych, firma Axis stworzyła uproszczony „most” między aplikacjami, który umożliwi firmie i jej partnerom szybsze wprowadzanie na rynek oczekiwanych zastosowań, takich jak zdalny dostęp wideo. Ponadto wiele znormalizowanych technologii chmurowych, takich jak WebRTC, już dziś korzysta z AV1.

Axis oficjalnie rozpocznie montaż układów SoC ARTPEC 9. generacji z obsługą AV1 w wybranych produktach sieciowych dozoru wizyjnego na początku 2025 roku. Oprogramowanie AXIS Camera Station będzie w pełni obsługiwało standard AV1 od dnia premiery.  

 

 

Firma Axis, jako pierwsza w branży, ogłasza wsparcie dla sprawdzonego standardu kodowania wideo AV1, wprowadzając na rynek system na chipie (SoC) serii ARTPEC 9. generacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
Bezpeczeństwo Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
2024-12-05 | 09:00

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

• W 2023 r. odnotowano prawie 2985 pożarów budynków produkcyjnych i magazynowych*.  • Znacząca liczba takich zdarzeń pokazuje jak istotne jest odpowiednie
Bezpeczeństwo DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
2024-10-28 | 14:40

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?

Rozporządzenie o cyfrowej odporności operacyjnej (DORA) dotyczy instytucji finansowych, zarówno tych tradycyjnych, jak również fintechów, które oferują usługi

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.